s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

hi-fi

Ortofon MC Verismo

news |
niezdefiniowano - Ortofon MC Verismo

Seria wkładek MC Ortofon Exclusives uznawana jest za jedną z najlepszych. Ostatnio powiększyła się ona o referencyjną wkładkę MC Verismo.

Do opacowania najnowszej wkładki Ortofona - MC Verismo wykorzystano rozległą wiedzę na temat wibracji, rezonansów, kształtów i właściwości materiałów. Niezastąpiona okazała się także znajomość zasad magnetyzmu oraz doświadczenie w projektowaniu i umiejętności techniczne.

Co kryje się pod nazwą Verismo?

Nazwa pochodzi od włoskiego "vero", czyli "prawda", a "Verismo" oznacza "realizm". Słowem "Verismo" określano postromantyczny gatunek operowy, wywodzącym się z włoskiego ruchu literackiego panującego pod koniec XIX i na początku XX wieku. Tradycja operowa "Verismo" związana jest z włoskimi kompozytorami, takimi jak Pietro Mascagni, Ruggero Leoncavallo, Umberto Giordano, Francesco Cilea i Giacomo Puccini, którzy starali się przedstawiać świat z jak największym realizmem.

Celem firmy Ortofon jest ciągłe podnoszenie poprzeczki w zakresie prawdziwej, wiernej i dokładnej reprodukcji nagranego dźwięku. Ma to dostarczyć słuchaczowi ogrom emocji niesionych przez muzykę.

Materiały najwyższej klasy

Obudowę wkładki Verismo wykonano z tytanu w technice Selective Laser Melting (SLM), której pionierem jest firma Ortofon. Technika ta pozwala na precyzyjną kontrolę gęstości materiału, z którego zbudowany jest korpus, gwarantując tym samym ekstremalnie wysokie tłumienie wewnętrzne. Obudowa powstaje warstwowo ze spiekanego sproszkowanego metalu.
Ortofon MC Verismo
MC Verismo wykorzystuje diament Replicant 100. Igła typu Line Contact wyróżnia się wąską i długą powierzchnią styku, przez co jest bardzo zbliżona do kształtu rysika wycinającego rowek w płycie matce. Zapewnia to najdokładniejsze odwzorowanie sygnału, najniższe zniekształcenia i rozszerzony zakres reprodukowanych częstotliwości.
Dodanie diamentowego wspornika zapewnia, ze względu na jego twardość i krystaliczną strukturę, najlepsze możliwe połączenie igły z twornikiem. Ulepszenia wspornika "Diamond" na nowo zdefiniowały granice reprodukcji analogowej, pozwalając, jak nigdy dotąd, na prezentację większej ilości szczegółów, różnych subtelności muzyki, a także ukazanie jej głębi.
W MC Verismo kontakt wkładki z ramieniem odbywa się poprzez trzy dobrze zdefiniowane punkty. Oznacza to, że mechaniczna integracja wkładki i ramienia jest zawsze perfekcyjna, co wpływa na znaczący wzrost dynamiki, rozdzielczości i bogactwo detali.
Dzięki zoptymalizowanej wadze i umiarkowanej podatności, pasującej do większości nowoczesnych ramion gramofonowych, wkładka MC Verismo jest kompatybilna z wieloma gramofonami klasy hi-end.
Źródło: informacja prasowa E.I.C.