hi-fi

JBL L100 Classic 75

news |
niezdefiniowano - JBL L100 Classic 75

Wzorowana na najlepiej sprzedającym się modelu JBL L100 Classic, ekskluzywna edycja już w Polsce!

75 lat to z pewnością dostojny wiek w każdym wydaniu. Trzeba jednak przyznać, że taka rocznica w kontekście marki sprzętu audio, nie jest spotykana powszechnie i oznacza markę, która od początku historii sprzętu audio wyznaczała trendy i kierunki rozwoju. Tak właśnie jest z marką JBL. Co istotne, po latach wciąż zachwyca i robi wrażenie wprowadzając na rynek limitowaną edycję kolumn JBL L100 Classic 75.

Wzorowana na najlepiej sprzedającym się modelu JBL L100 Classic, ekskluzywna, limitowana edycja JBL L100 Classic 75 jest świadectwem przełomowej inżynierii i przemyślanego projektu prezentowanego przez JBL przez ostatnie 75 lat.
JBL L100 Classic 75
L100 Classic 75 ma ten sam kultowy design retro w stylu lat 70., co JBL L100 Classic, z klasycznym stylem JBL, w tym kultową piankową maskownicą Quadrex, a ponadto z wytwornym wykończeniem fornirem z drewna tekowego. W sprzedaży pojawi się zaledwie 750 par tego historycznego produktu, a każdy ekskluzywny głośnik posiada unikalną sygnowaną tylną plakietkę. Najbardziej rzucającą się w oczy cechą L100 Classic 75 jest piękny fornir z drewna tekowego, który zdobi wszystkie boki obudowy głośnika. Drewniane wykończenie uzupełnia czarna maskownica z pianki Quadrex, zaakcentowana czarno-złotym logo JBL.
JBL L100 Classic 75
Odznaki edycji specjalnej znajdują się z przodu i z tyłu głośnika, w tym pamiątkowa tabliczka, na której znajduje się podpis głównego inżyniera systemu, Chrisa Hagena, a także indywidualny numer pary z łącznej liczby 750 par produkcyjnych. Pod względem akustycznym model L100 Classic 75 charakteryzuje się ulepszoną konstrukcją zawieszenia głośnika niskotonowego i możliwością podłączenia bi-wire za pośrednictwem wysokiej jakości terminala z dwoma zestawami pozłacanych zacisków. L100 Classic 75 jest sprzedawany jako system dopasowanych par i zawiera zestaw stojaków podłogowych JS-120. Cały system jest dostarczany w specjalnie wykonanej drewnianej skrzyni z grafiką z limitowanej edycji na panelach bocznych.
JBL L100 Classic 75
Głośnik L100 Classic 75 wyposażony jest w 1-calowy (25 mm) tytanowy przetwornik wysokotonowy JT025Ti2-4 połączony z falowodem z soczewką akustyczną dla optymalnej integracji z 5-calowym (130 mm) przetwornikiem średniotonowym JM125PC-8 z membraną z czystej celulozy. Pionowe rozmieszczenie przetworników HF i MF jest nieco przesunięte na prawo od głośnika niskotonowego poniżej, z tłumikami HF i MF umieszczonymi w lewym górnym rogu przedniej ścianki. Niskie częstotliwości są dostarczane przez 12-calowy (300 mm) głośnik niskotonowy z odlewanym koszem i membraną z czystej celulozy JW300SW-8, działający w obudowie bas-refleks, który jest dostrojony za pomocą pojedynczego, skierowanego do przodu portu z rozszerzonym wyjściem.
JBL L100 Classic 75
W ciągu ostatnich 75 lat JBL stał się ikoną innowacji audio dzięki swojej wyjątkowej i bogatej współpracy z artystami, producentami i inżynierami dźwięku. W ten sposób tworzone są wyjątkowe wrażenia odsłuchu dla konsumentów na całym świecie. Skala innowacji JBL w dziedzinie technologii przetworników i projektowaniu akustycznym jest niezrównana. Dzięki liczbie patentów, nagród i kultowych wdrożeń, JBL pozostaje siłą innowacji wszędzie tam, gdzie liczy się dźwięk.
Źródło: informacja prasowa Suport