hi-fi

TAGA Harmony TAV-507F

news |
niezdefiniowano - TAGA Harmony TAV-507F

Nowa kolumna podłogowa TAGA Harmony TAV-507F z uznanej serii Audio-Video zapowiada się jeszcze lepiej niż jej poprzednik.

Nowa generacja serii Audio-Video nie jest ewolucją poprzedniej – to całkowicie nowe podejście firmy TAGA Harmony do designu oraz dźwięku. Seria ta od lat jest liderem w swojej grupie cenowej dzięki świetnej stylistyce oraz oferowanemu brzmieniu. Styl, materiały oraz jakość dźwięku nowej generacji Audio-Video jeszcze bardziej umacnia jej pozycję lidera w swoim segmencie.

Linię otwiera kolumna podłogowa TAV-507F, która oferuje wysoką jakość dźwięku w połączeniu z przystępną ceną, co jest znakiem rozpoznawczym serii Audio-Video. Kolumny TAV-507F są dedykowane dla systemów audio stereo i wielokanałowych.
TAGA Harmony TAV-507F
Jak zawsze producent największą uwagę skupił na intensywnych testach odsłuchowych i dopracowaniu dźwięku, a nie na tworzeniu doskonałych specyfikacji na papierze, ponieważ muzyka i dźwięk to emocje i pasja, a nie liczby.
Efekt końcowy zaowocował zespołami głośnikowymi, które oferują głęboki, doskonale kontrolowany i zdefiniowany bas, jedwabistą i bogatą średnicę oraz żywe, szczegółowe i krystalicznie czyste tony wysokie, a także otwartą i "napowietrzoną" scenę dźwiękową.
TAGA Harmony TAV-507F
Model TAV-507F wyróżnia się szczegółowym i bogatym dźwiękiem generowanym przez głośnik wysokotonowy z jedwabną kopułką oraz otwartym i naturalnym brzmieniem średnicy, dzięki nowemu 5,25-calowemu przetwornikowi średniotonowemu. Do tego dochodzi głęboki i realistyczny bas zapewniany przez dwa 5,25-calowe głośniki niskotonowe.

Najważniejsze cechy oraz udoskonalenia

 • TLIE-I (Taga Low Interference Enclosures) obudowy o "niskim poziomie zakłóceń" 2-giej generacji – zwiększona sztywność w celu redukcji rezonansów: grubsza przednia ścianka obudowy (teraz 18 mm, było 15 mm) oraz dodatkowe wewnętrzne obręcze wzmacniające. Zwiększona objętość wewnętrzna (głębokość obudowy wzrosła z 235 do 259mm), aby zapewnić lepszą wydajność basów. Górna powierzchnia obudowy jest pochylona pod kątem około 4 stopni ku tyłowi, aby jeszcze bardziej ograniczyć niepożądane rezonanse i turbulencje.
 • Całkowicie nowe nóżki ze szpilkami – nóżki z Nylonu i aluminiowe szpilki (kolce). Nóżki są wyjątkowo sztywne i grube zapewniając prawie idealną izolację kolumny od podłoża, zwiększa to transparentność dźwięku i definicję oraz kontrolę basu. Nowy, elegancki i dyskretny design nóżek bazuje na wyższej serii Platinum v.3 i nadaje kolumnie głośnikowej nowoczesny i ponadczasowy wygląd. Konstrukcja pozwala na zamienne stosowanie opcji instalacji nóżek i szpilek lub tylko szpilek.
 • Nowy wysokiej jakości materiał wytłumiający pomaga lepiej "rozbijać" fale stojące, zmniejszać rezonanse i ograniczać zniekształcenia co poprawia płynność i charakterystykę dźwięku we wszystkich zakresach.
 • Ulepszony głośnik wysokotonowy 1" (25 mm) z ultra lekką jedwabną kopułką gwarantuje detaliczną, neutralną i szczegółową prezentację wysokich częstotliwości. Powiększony magnes (Φ70), chłodzenie ferrofluidem i trwała cewka typu flat-wire wytrzymują duże moce wejściowe.
 • TWG-I (Taga WaveGuide) panel głośnika wysokotonowego 2-giej generacji – odpowiednio ukształtowana powierzchnia wraz ze specjalnymi małymi zagłębieniami pełni rolę dyfuzora, który pomaga w równym i szerokim rozpraszaniu dźwięku zarówno na osi głośnika, jak i poza nią. W najnowszej wersji kształt i głębokość zostały przeprojektowane, aby zapewnić lepszy przepływ strumienia dźwięku i jeszcze szersze pole rozpraszania, co pozwala budować bardziej trójwymiarową i naturalną scenę dźwiękową. Zmniejszenie ilości komponentów oznacza lepszą strukturalną sztywność, niższe zniekształcenia i rezonanse.
 • Nowy głośnik średniotowy 5,25" (133 mm) – większa, bardziej sztywna i ultra-lekka membrana polipropylenowa z elastycznym zawieszeniem z gumy, które zapewnia szybki jej ruch, w celu uzyskania jeszcze bogatszego, jedwabistego i bardzo naturalnego brzmienia średnich tonów. Wytrzymała cewka z dużym Φ70 magnesem gwarantują odporność na wysokie temperatury i wyższe poziomy mocy. Płaska nakładka przeciwpyłowa zwiększa przepływ powietrza i łagodzi pasmo częstotliwości.
 • Ulepszone podwójne głośniki niskotonowe 5,25" (133 mm) – ultra-lekka membrana polipropylenowa z elastycznym zawieszeniem z gumy, masywny Φ80 magnes, wytrzymała cewka wraz ze wzmocnionym koszem, są zbudowane, żeby przenosić większe poziomy mocy przez dłuższy okres pracy bez zwiększania temperatury pracy głośnika, co odzwierciedla się w głębszym, bardziej muzykalnym i precyzyjniejszym brzmieniu basów. Płaska nakładka przeciwpyłowa zwiększa przepływ powietrza i łagodzi pasmo częstotliwości.

TAGA Harmony TAV-507F

Specyfikcja TAGA Harmony TAV-507F

 • Rodzaj: kolumna podłogowa,
 • Konstrukcja: 3-drożna; 4 przetworniki; obudowa TLIE-I; odcięcie zwrotnicy: 250Hz, 3kHz
 • Moc: 20 - 120W
 • Pasmo przenoszenia: 42 - 25.000Hz
 • Basrefleks: przedni pojedynczy
 • Impedancja: 6ohm
 • Efektywność: 89dB
 • Przetwornik wysokotonowy: 25mm (1"), TWG-I
 • Przetwornik średniotonowy: 133mm (5,25")
 • Przetwornik niskotonowy: 2x 133mm (5,25")
 • Wyposażenie: nóżki, aluminiowe szpilki (kolce)
 • Wymiary (WxSxG): 965x170x259mm (z nóżkami/kolcami)
 • Waga: 10,5 kg / szt.
 • Wykończenie: black, modern wenge, oak, walnut, white

Obecnie kolumna TAV-507F jest dostępna wyłącznie w zestawie z TAV-C i TAV-S, który został wyceniony na 2.099 złotych. Do zakupu osobno przewidziana jest w okolicach grudnia w sugerowanej cenie detalicznej 1.549 złotych za parę.
Źródło: informacja prasowa Polpak Poland