hi-fi

Kharma w Polsce

news |
niezdefiniowano - Kharma w Polsce

Wrocławska firma Galeria Audio została wyłącznym przedstawicielem legendarnej holenderskiej marki Kharma International.

Firma Kharma jest znana w świecie hi-endu ze swojej bogatego dorobku pełnego przełomowych produktów i innowacji. Formalnie wszystko zaczęło się na początku lat osiemdziesiątych, choć na długo wcześniej była wielka pasja jej założyciela. Kiedy Charles van Oosterum był zaledwie czternastoletnim chłopcem, szukał starych radioodbiorników na garażowych wyprzedażach, aby móc je rozkręcać w domu. Charles wyjmował głośniki i dawał im nową obudowę, żeby zobaczyć, co się dzieje z dźwiękiem. Chłopca bez reszty wciągnęło udoskonalanie brzmienia swoich eksperymentalnych konstrukcji.

Powstało wiele prototypów i produktów, w których ciągłe dążenie do ulepszeń wydawało się nie mieć końca. Dla Charlesa Kharma jest podróżą poza granice wyobraźni w hi-endowym świecie audio na całe życie.
Kharma w Polsce
Początkowo firma nosiła nazwę O.L.S skrót od inicjałów założyciela i głównie była zorientowana na rynek holenderski. W 1993 roku powstała marka Kharma z zamiarem ekspansji na zagraniczne rynki. Jej nazwa wywodzi się z hinduizmu i buddyzmu, co oznacza, że cała energia i wysiłek, jaki wkładasz, zostaną Ci zwrócone. To motto działania firmy.
Połączenie doskonałego dźwięku i designu stanowi kwintesencję filozofii Kharmy. Za granicą pierwsze flagowe sklepy Kharmy zostały otwarte w 2010 roku. Rozszerzenie oferty produktowej o kable i elektronikę, było kolejnym krokiem do realizacji ambitnych wizji firmy.
Kharma w Polsce
Na ofertę firmy składają sie trzy serie:
  • Elegance - seria, w której znajdziemy kolumny: Single Seven, Single Seven Signature, Double Seven, Double Seven Signature, Double Nine, Signature Double Eleven Signature, Single Ten Sub Active. Okablowanie serii Elegance zawiera: kable głośnikowe, analogowe kable RCA/ XLR, kabel cyfrowy RCA i kabel zasilający.
  • Exquisite - kolumny z tej serii to: Midi Signature, Classique Signature, Midi Grand Signature, Midi Sub Active. Okablowanie: kabel zasilający, cyfrowy, phono, analogowy RCA i XLR oraz głośnikowy. Elektronika: przedwzmacniacz Reference P-1000, wzmacniacz mocy Reference MP-1000.
  • Veyron - flagowa seria. Kolumny: EV 5 Diamond, EV-4 Diamond, EV-2 Diamond i najwyższy model EV-1 Diamond. Elektronika: wzmacniacz mocy MP-1000, DSP Procesor. Okablowanie: przewody zasilające, głośnikowe, analogowe RCA i XLR oraz cyfrowe.

Kharma wciąż jest w swojej życiowej podróży poza granice wyobraźni i z dużą determinacją oraz pasją koncentruje się na odkrywaniu nowych technologii, innowacji i materiałów.
Źródło: informacja prasowa Galeria Audio