hi-fi

Violectric Chronos

news |
niezdefiniowano - Violectric Chronos

Violectric Chronos to nieduży przetwornik cyfrowo-analogowy ze wzmacniaczem słuchawkowym dedykowany do telefonów i tabletów.

Marka Violectric, wywodząca się z bardzo szanowanej – i to nie tylko na rynku pro-audio - firmy Lake People, doskonale rozumie nowe potrzeby klienta. Niemiecki producent doskonałych i hi-endowych zarazem wzmacniaczy słuchawkowych zauważył, iż w nowych tefefonach i tabletach coraz rzadziej pojawia się standardowe gniazdo słuchawkowe. A to z kolei powoduje, iż nierzadko nasze ulubione i jednocześnie świetnie brzmiące słuchawki muszą przez to zostać w domu.

Dlatego też dla wszystkich melomanów szukających rozwiązań mobilnych, zaprojektowano urządzenie małe gabarytami, a wielkie sercem. Chronos jest mniejszy niż pudełko zapałek, a przy tym kryje w sobie zaawansowane technologie oraz całą wiedzę i cenne doświadczenie producenta.
Violectric Chronos

Świetne parametry i wsparcie dla gęstych formatów

Violectric Chronos to, pomimo niewielkich rozmiarów, urządzenie bezkompromisowe. Wspiera format PCM do 32-bit/384kHz oraz DSD do DSD256 (quad-dsd). Jednocześnie, co już stało się niemalże standardem dla firmy Violectric, Chronos posiada doskonałe parametry: dynamikę na poziomie 130 dB oraz odstęp sygnału od zniekształceń wynoszący -115 dB. Jednocześnie pobór mocy jest niemalże pomijalny, mniejszy od 200 mA. Dzięki temu praktycznie nie odczujemy redukcji czasu pracy naszego telefonu bądź tabletu. Co więcej, wbudowany wzmacniacz słuchawkowy posiada 2x 30mW mocy, co w zupełności wystarczy do napędzenia wszystkich słuchawek dokanałowych oraz zdecydowanej większości pozostałych.
Violectric Chronos

Doskonała kompatybilność i precyzja wykonania

Violectric Chronos to także wolnośc wyboru. Bez względu na to, czy dysponujemy urządzeniem z systemem iOS, czy Androidem – Chronos będzie z nimi po prostu działał. I to bez konieczności instalacji dodatkowych sterowników, także w systemie Windows 10. Dodatkowo, aby wyjść na przeciw użytkownikom, firma Violectric daje w komplecie aż trzy adaptery: USB-C do Micro-USB, USB-C do złącza Lightning oraz USB-C do USB-C. Dzięki temu możemy cieszyć się doskonałej jakości muzyką od razu po wyjęciu Chronosa z pudełka!
Violectric Chronos

Specyfikacja Violectric Chronos:

  • Wejscie: USB-C
  • Wspierane formaty audio: PCM do 384 kHz, do 32 bitów
  • Pasmo przenoszenia: 20 – 20.000 Hz, ±0,1 dB
  • Zniekształcenia THD plus szum: -115 dB
  • Zakres dynamiki (typowy): 130 dB
  • Wyjście: 3,5 mm mini-jack
  • Moc wyjściowa: 2x 30 mW na 32 omach; 2x 5 mW na 600 omach
  • Moc pobierana: maks. 200 mA
  • Dołączone przejściówki: Lightning do USB-C; Micro-USB do USB-C; USB-C do USB-C

Cena sugerowana przetwornika Violectric Chronos wynosi 999 zł brutto. Jest on dostępny do przetestowania w sieci sklepów HiFiPro i MP3Store.
Źródło: informacja prasowa MIP