s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

hi-fi

Nagrody EISA 2021/2022

news |
niezdefiniowano - Nagrody EISA 2021/2022

Prestiżowe nagrody stowarzyszenia EISA (Expert Imaging and Sound Association) zostały przyznane. Oto niektóre z urządzeń, które wyróżniono...

Nagrody przyznawane są od ponad 35 lat przez redakcje 61 magazynów specjalistycznych z 29 krajów. W tegorocznej edycji laur najlepszych w swoich kategoriach zdobyły m.in. trzy produkty znajdujące się w portfolio dystrybucyjnym firmy Horn Distribution, dwa z FNCE i jeden firmy Suport. Poniżej przedstawiamy je wraz z werdyktami Jury.

SYSTEM STEREO EISA 2021–2022

Marantz Model 30/SACD 30n

"Seria 30 Marantza wprowadziła nowy styl łączący klasyczne wzornictwo firmy z aktualnymi możliwościami i nowoczesnymi materiałami. Wzmacniacz Model 30 i dopasowany do niego odtwarzacz SACD 30n to triumf zasad i funkcjonalności. Wzmacniacz koncentruje się na sygnałach analogowych, podczas gdy odtwarzacz daje dostęp źródłom cyfrowym, odtwarza płyty SACD i CD oraz czerpie muzykę z sieci. "Nowoczesny Luksus Muzyczny" – tak Marantz przedstawia tę kombinację, całkowicie spełniając oczekiwania fantastyczną jakością konstrukcji i mocnym, bogatym dźwiękiem."

SOUNDBAR SMART EISA 2021–2022

Denon Home Sound Bar 550

"Z jednej strony to nowoczesny soundbar z Dolby Atmos i DTS:X, z drugiej – pełnowartościowy głośnik multiroom ekosystemu HEOS. Home Sound Bar 550 zapewnia wysoką jakość dźwięku przy odtwarzaniu filmów i muzyki, jak też możliwość rozwoju do sytemu wielokanałowego 5.1 z opcją podłączenia bezprzewodowych głośników surround i subwoofera. Przełącznik HDMI z przesyłem Dolby Vision należy do nowoczesnego wyposażenia sekcji wideo. Obsługa pilotem jest intuicyjna, ale możliwości aplikacji HEOS są znacznie większe – za jej pomocą można ściągać muzykę z serwisów, radia internetowego i własnej sieci. Amazon Alexa pozwala sterować głosem poprzez wbudowane mikrofony, chociaż do dyspozycji jest też wygodny panel dotykowy. Urządzenie robi doskonałe wrażenie swoim wzornictwem i wykonaniem."

SYSTEM GŁOŚNIKOWY KINA DOMOWEGO EISA 2021–2022

Polk Audio Reserve

"Tworząc serię Reserve, Polk Audio przeniosło do niej rozwiązania wprowadzone wcześniej w referencyjnej serii Legend – w tym charakterystyczne membrany Turbine i przetwornik wysokotonowy Pinnacle. W serii Reserve pojawił się dodatkowo uniwersalny głośnik, który można zastosować w kanałach wysokości systemu Atmos, dodając go do kolumn kanałów przednich lub wieszając na ścianie. Są dwa modele głośników centralnych, dwa podstawkowe i aż trzy wolnostojące – wszystkie zapewniają zgranie tonalne złożonego z nich systemu. Brzmienie jest neutralne, różnicujące detale, wsparte czystym basem – to atrybuty wysokiej klasy, które docenią nawet najbardziej wymagający użytkownicy kina domowego."

SYSTEM SŁUCHAWKOWY EISA 2021–2022

Naim Uniti Atom Headphone Edition

"Obserwując niepowstrzymany wzrost popularności słuchawek, Naim wszedł do tej gry ze specjalną wersją swojego najtańszego zintegrowanego systemu Uniti Atom, wyspecjalizowaną do obsługi słuchawek – chociaż nieograniczoną tylko do tego zadania. Technika wzmacniaczy została ściągnięta z referencyjnych konstrukcji Statement i sprzęgnięta z funkcjami sieciowo-strumieniującymi. Zbalansowane i niezbalansowane wyjścia słuchawkowe ucieszą najbardziej wymagających użytkowników słuchawek. Urządzenie może też służyć jako przedwzmacniacz podłączony do końcówek mocy lub kolumn aktywnych. W każdej konfiguracji dźwięk jest silny, bezpośredni i przekonujący."

SŁUCHAWKI EISA 2021–2022

Focal Clear Mg

"Słuchawki Clear już w pierwszej wersji były wspaniałe, a wraz z pojawieniem się modelu Clear Mg w naszym zasięgu jest jeszcze lepszy dźwięk. Zmiany obejmują membrany przetworników – z czystego magnezu (stąd symbol Mg w symbolu), dokładniejsze ustawienie przetworników względem uszu i skuteczniejsze tłumienie rezonansów w muszlach. Dźwięk jest jak wcześniej swobodny i otwarty, ale bardziej precyzyjny, czysty i szybki. Odkrywa jeszcze więcej detali i kreuje realistyczną atmosferę akustyczną przed głową, a nie w jej środku. Clear Mg są bardzo wygodne, a dodatkową przyjemność czerpiemy z ich rewelacyjnego wyglądu i wykonania."

SOUNDBAR KOMPAKTOWY EISA 2021-2022

JBL Bar 5.0 Multibeam

"Jest wyjątkowy i wyposażony w dźwięk Virtual Dolby Atmos oraz technologią Multibeam! Pozwala doświadczyć przestrzennego, otaczającego dźwięku 3D w domowym zaciszu!"
Wszystkich laureatów tegorocznych nagród można poznać na dedykowanej stronie EISA.
INFO www.eisa.eu