hi-fi

Monitor Audio Silver 7G

news |
niezdefiniowano - Monitor Audio Silver 7G

Firma Monitor Audio zaprezentowała już siódmą generację swoich bestselerowych kolumn głośnikowych z serii Silver.

Od kiedy seria Silver ujrzała światło dzienne w 1999 roku, od razu ustanowiła standardy w zakresie jakości dźwięku, klasy wykończenia i stosunku jakości do ceny. I tym razem, najnowsza seria 7G znowu wyróżnia się na tle konkurencji...
Siódma generacja serii Silver to zupełnie nowy, nowoczesny design w pięciu wysokiej jakości wykończeniach, liczne innowacje akustyczne i obszerny asortyment modeli, który pozwoli na złożenie dowolnego systemu, zarówno do odtwarzania muzyki, jak i do kina domowego.

Projekt nowych kolumn jest wyrazisty, czysty i charakterystyczny dla firmy Monitor Audio. Dostępne wykończenia to czarny lakier o wysokim połysku, równie wyrazista satynowa biel lub, do wyboru, trzy okleiny z prawdziwego drewna: jesionu, orzecha i czarnego dębu. Forniry z prawdziwego drewna rzadko spotykane są w tym przedziale cenowym.
Monitor Audio Silver 7G
Oznacza to, że ​​każdy model z serii Silver 7G wygląda równie dobrze, jak brzmi. Od kolumn podstawkowych/półkowych Silver 50 7G i Silver 100 7G, poprzez kolumny podłogowe Silver 200 7G, Silver 300 7G i Silver 500 7G, aż do głośnika centralnego Silver C250 7G przeznaczonego dla kina domowego, oraz kolumn surround Silver FX 7G i głośników Silver AMS 7G z obsługą Dolby Atmos, wszystkie są wynikiem projektowania zorientowanego przede wszystkim na jakość dźwięku. W każdym z nich znajdziemy oryginalne rozwiązania techniczne, które zapewniają dźwięk wyróżniający się w swojej klasie.
Monitor Audio Silver 7G
Nowy głośnik wysokotonowy C-CAM ze złotą kopułką współpracuje z falowodem Waveguide II, zapewniającym jednolitą dyspersję – przekłada się to na bardziej realistyczną, przekonującą reprodukcję wysokich tonów. Nowy przetwornik średniotonowy RST II ma sztywniejszy profil niż kiedykolwiek wcześniej, dzięki nowej heksagonalnej strukturze wgłębień – a jest to tylko jedna z wielu zmian w strukturze i geometrii membrany, które zapewniają płynny dźwięk o niskim poziomie zniekształceń. Nowa zwrotnica jest eleganckim rozwiązaniem problemów z podziałem częstotliwości i informacji pomiędzy przetwornikami w płynny i kontrolowany sposób.
Monitor Audio Silver 7G
Równie fanatyczna w tym projekcie jest dbałość o szczegóły. Siódma generacja serii Silver wyposażona jest w nowe maskownice mocowania przetworników, minimalizujące widoczne elementy wokół nich, co wpływa na harmonijny wygląd calości. Każda kolumna podłogowa jest dostarczana z metalowymi nóżkami, opracowanymi tak, aby osiągnąć absolutną stabilność zarówno na wykładzinach dywanowych, jak i twardych podłogach. Opracowaliśmy też nowe, mocowane magnetycznie maskownice z materiału o splocie klasy premium, które zapewniają wizualną głębię i teksturę, a także schludny wygląd zewnętrzny. W każdym modelu z tej serii znajdziemy nowe, dyskretne logo, potwierdzające tożsamość marki.
Monitor Audio Silver 7G
Siódma generacja głośników z serii Silver firmy Monitor Audio to niezwykłe osiągnięcie i to pod każdym względem. Od wyrazistego designu i najwyższej jakości materiałów do ​​niezwykle wiernego i potężnego dźwięku.

Najważniejsze cechy

 • Znakomita jakość dźwięku
 • Piękny, czysty, elegancki wygląd
 • Innowacyjna i bezkompromisowa inżynieria
 • Wybór wysokiej jakości wykończeń, w tym fornirów z prawdziwego drewna
 • Poprawiona i zaktualizowana technologia przetwornika C-CAM
 • Szeroka gama modeli wolnostojących i podstawkowych
 • Dedykowane modele kina domowego, w tym Dolby Atmos
 • Mocowane magnetycznie maskownice o splocie klasy premium
 • Zaprojektowane i skonstruowane w Wielkiej Brytanii

Monitor Audio Silver 7G

Nowa konstrukcja przetwornika RST II

Nowy stop aluminium poprawia wytrzymałość stożka na rozciąganie przy jednoczesnym zachowaniu wszystkich jego wcześniejszych zalet - niskich zniekształceń, wysokiej mocy, doskonałej kierunkowości – naszej technologii C-CAM. Przetworniki mogą grać głośniej bez żadnych kompromisów.

Nowa konstrukcja głośnika wysokotonowego C-CAM

Całkowicie nowa konstrukcja magnesu i tylnej komory głośnika należą do tych niewidocznych zmian, które decydują jednak o dźwięku. Nowy Uniform Dispersion Waveguide II i pierścienie zaciskowe są znacznie bardziej wyraziste. W rezultacie otrzymujemy niesamowicie czysty dizajn oraz dokładną odpowiedź wysokich tonów.

Nowy projekt zwrotnicy

Dzielenie przychodzącego sygnału pomiędzy głośnik wysokotonowy i średnio-niskotonowy jest sztuką samą w sobie. Nasz nowy projekt zwrotnicy współgra z usprawnionymi przetwornikami, aby zapewnić idealną równowagę tonalną.

Nowy projekt i wykończenie obudowy

Wyraźnie zarysowane krawędzie definiują nowe obudowy Silver Series 7G, ​​a wybór spośród pięciu luksusowych wykończeń - w tym trzech fornirów z prawdziwego drewna - tworzy projekt, który jest zarówno współczesny, jak i ponadczasowy. Dostępne są dwie nowe okleiny z prawdziwego drewna, orzech naturalny i Ash.

Nowy wygląd głośnika wysokotonowego

Przez zminimalizowanie ramek wokół przetworników średnio-niskotonowych, jak i dzięki charakterystycznemu wzorowi siatki ochronnej głośnika wysokotonowego udało się w doskonały sposób unowocześnić wygląd kolumn, które teraz będą pasowały do jeszcze większej gamy pomieszczeń.
Monitor Audio Silver 7G

Ceny detaliczne poszczególnych modeli:

 • Monitor Audio Silver 50 7G - 3.790 zł
 • Monitor Audio Silver 100 7G - 4.990 zł
 • Monitor Audio Silver 200 7G - 7.490 zł
 • Monitor Audio Silver 300 7G - 9.490 zł
 • Monitor Audio Silver 500 7G - 11.490 zł
 • Monitor Audio Silver C250 7G - 3.890 zł
 • Monitor Audio Silver FX 7G - 3.890 zł
 • Monitor Audio Silver AMS 7G (Dolby Atmos) - 4.190 zł

Głośniki Silver FX 7G i Silver AMS 7G z obsługą Dolby Atmos dostępne są tylko w wykończeniach High Gloss Black i satynowym białym.
Źródło: informacja prasowa Audio Center