s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

hi-fi

Roksan Attessa w Q21

news |
niezdefiniowano - Roksan Attessa w Q21

Cztery dekady doświadczeń i sukcesów firmy Roksan na polu hi-fi zostały zwieńczone nową serią Attessa, którą możecie odsłuchać w Q21.

Roksan ogłosił, że gama jego najnowszych urządzeń audio otrzyma nazwę Attessa i składać się będzie ze wzmacniacza strumieniowego, wzmacniacza zintegrowanego, gramofonu i transportera CD. Całość opracowana i skonstruowana w Wielkiej Brytanii.

Firma twierdzi, że Attessa łączy jakość dźwięku, nad którą Roksan pracował blisko cztery dekady. Projekt jest zapowiadany jako przystępny i przyjazny, a materiały mają wyjątkową jakość. Ergonomia, niezależnie od tego, czy jest to dotykowe, wielofunkcyjne pokrętło, czy aplikacja sterująca MaestroUnite - są na najwyższym poziomie.
Wzmacniacz zintegrowany Attessa posiada bogactwo wejść analogowych i cyfrowych. Ten ostatni jest kierowany do przetwornika cyfrowo-analogowego Burr Brown 24bit/192kHz, podczas gdy jego wejścia analogowe zawierają przedwzmacniacz gramofonowy. Ma również zaletę łączności Bluetooth aptX do przesyłania usług strumieniowych z urządzenia inteligentnego i więcej niż wystarczającą moc.
Oprócz szeregu wejść i wysokiej jakości komponentów wzmacniacza zintegrowanego, wzmacniacz strumieniowy Attessa ma dodatkową zaletę platformy strumieniowej BluOS multi-room. Urządzenie jest również kompatybilne z ponad 20-toma wiodącymi na świecie usługami streamingowymi i może przesyłać bezprzewodowo do 64 stref. Posiada ten sam zestaw wejść cyfrowych, który jest kompatybilny z formatami plików MQA i FLAC i z wysokiej jakości gramofonami. Łączność bezprzewodowa jest prosta i stabilna dzięki Bluetooth aptX. Dzięki wydajności audio zapewnianej przez w pełni zbalansowany przedwzmacniacz i transformator toroidalny, pochodzący z Roksana Caspian, o mocy do 130W, wzmacniacz strumieniowy Attessa jest kompatybilny z prawie wszystkimi kolumnami.
Wprowadzono również transport Attessa CD i gramofon Attessa. Transport płyt robi dokładnie to, czego można się spodziewać – łączy się przez cyfrowe złącze koncentryczne, z dowolnym wzmacniaczem Attessa i przesyła informacje audio z płyty do przetwornika cyfrowo-analogowego. Korzystanie z aplikacji MaestroUnite oznacza, że wzmacniacz Attessa i transport CD Attessa łączą się w jeden system po skonfigurowaniu, a zaprojektowane w Wielkiej Brytanii niestandardowe oprogramowanie na pokładzie transportu CD zapewnia bezbłędne i dokładne odtwarzanie.
Tymczasem gramofon osiągnął cel, z którego cieszy się firma Roksan. Został opracowany i zmontowany w Wielkiej Brytanii i jest dostarczany w komplecie z ramieniem Unipivot, wysokiej jakości, fabrycznie zamontowaną wkładką Roksan Dana i przełączanym przedwzmacniaczem gramofonowym (co sprawia, że jest kompatybilny z dowolnym wzmacniaczem). Gramofon jest zbudowany zgodnie z bezkompromisowymi standardami, przy użyciu najwyższej jakości materiałów – na przykład talerz jest wykonany ze szkła, o dużej masie i z aluminiowym tłumikiem krawędzi. A na konstrukcję obudowy, z nóżkami zaprojektowanymi tak, aby izolować ją od zewnętrznych wibracji, bezpośrednio wpływa Xerxes, najlepszy gramofon Roksana.
Podsumowując, przedstawiciele Roskan'a twierdzą, że jeśli znacie już markę - nie będziecie zawiedzeni. Jeśli nie znacie - będziecie zaskoczeni i czeka Was niespodzianka! Czekamy zatem z niecierpliwością, aby zweryfikować tę śmiałą tezę.
W salonie Q21 urządzenia będą dostępne już w sierpniu. Pełna oferta w sklepie on-line pod linkiem - https://www.q21.pl/product/search?query=attessa
Źródło: informacja prasowa Q21