s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

hi-fi

Astell&Kern Solaris X

news |
niezdefiniowano - Astell&Kern Solaris X

Astell&Kern przygotował najwyższej klasy słuchawki dokanałowe Solaris X, opracowane we współpracy ze znaną amerykańską firmą Campfire Audio.

Astell&Kern, globalny lider w segmencie urządzeń przenośnych klasy premium wprowadza nowy model słuchawek dokanałowych: AK SOLARIS X. Słuchawki te bazują na flagowym modelu marki Campfire Audio, czyli Solaris 2020, jednakże zostały zaprojektowane i dostrojone specjalnie do współpracy z odtwarzaczami marki Astell&Kern. Sprawia to, iż stają się on wymarzonym partnerem dla przenośnych odtwarzaczy koreańskiego producenta, ustawiając jednocześnie nowy punkt odniesienia. Solaris X oferuje pełne, nasycone a jednocześnie rozdzielcze i referencyjne brzmienie, które stało się także synonimem najwyższej klasy urządzeń spod znaku Astell&Kern. Solaris X to wersja limitowana, która ukaże się jedynie w ilości 500 egzemplarzy. Do Polski trafi zaledwie 15 sztuk.

Astell&Kern Solaris X są ręcznie składane w Portland w stanie Oregon z wykorzystaniem najnowszych zdobyczy techniki. A jednocześnie każda para jest strojona i parowana przez doświadczonych specjalistów. Sprawia to, że słuchawki te są kulminacją wiedzy oraz uznanego brzmienia marek Campfire Audio oraz Astell&Kern. A jednocześnie posiadają wiele unikalnych rozwiązań konstrukcyjnych, które jednocześnie zostały uznane przez wymagających słuchaczy na całym świecie.

T.A.E.C. – unikatowa konstrukcja komory akustycznej

Autorski przetwornik typu zbalansowana armatura, jaki został skonstruowany specjalnie dla słuchawek AK SOLARIS X jest nieco mniejszy, niż jego poprzednik a pomimo tego oferuje tak samo szerokie pasmo w wysokich rejestrach, pozbawione całkowicie sybilantów, przez co dźwięk nie jest w żadne sposób męczący. Przetwornik ten współpracuje z unikalnym i opatentowanym przez Campfire Audio systemem T.A.E.C. System ten to specjalna konstrukcja komory przed przetwornikiem wysokotonowym, która sprawia, iż gra on bezpośrednio do ucha. A to z kolei zapewnia niezrównaną definicję oraz realizm przekazu najwyższych częstotliwości.
Astell&Kern Solaris X

Spolaryzowana dostrojona komora

Kolejny przetwornik armaturowy zapewnia bogate przekazanie częstotliwości średnich, a specjalny przetwornik dynamiczny o średnicy 10mm jest zoptymalizowany do pracy w specjalnie dostrojonej komorze. Poprzez zastosowanie konkretnych wielkości wewnętrznych przestrzeni, zarówno przed, jak i za przetwornikami możliwe jest uzyskane dźwięku o ogromnej skali z mniejszych przetworników. W tym konkretnym przypadku konstrukcji hybrydowej sprawia to, że specjalnie dostrojono brzmienie tak, aby uzyskać głęboki i wyrafinowany charakter nie tylko najniższych tonów, ale także i środka pasma.

Zoptymalizowana i precyzyjnie wykonana za pomocą druku 3D obudowa

Słuchawki marki Campfire Audio są rozpoznawalne i docenianie na całym świecie. Nic więc dziwnego, że także i w tym przypadku mamy do czynienia z najwyższą dbałością o każdy, nawet najdrobniejszy detal. Każda słuchawka posiada wydrukowaną w technice 3D wewnętrzną strukturę komór. Sprawia to, iż zarówno każdy przetwornik pracuje w optymalnych dla siebie warunkach, jak i zapewnia też perfekcyjną integrację w jeden holograficzny i realistyczny przekaz muzyczny.
Astell&Kern Solaris X

Najwyższej klasy akcesoria i dbałość o ekologię

AK SOLARIS X dostarczany jest z nową wersją kabla słuchawkowego typu Litz wykonanego ze srebra o czystości 4N, które jednocześnie posiada specjalną otulinę zapewniającą elastyczność i niezrównaną wygodę użytkowania. Co równie istotne, przewód ten zapewnia nie tylko najwyższy poziom transparentności, ale i oferuje też wyrafinowaną barwę i gładkość przekazu.
Całość uzupełnia specjalny korkowy pokrowiec. Jest on tworzony ręcznie przez niepełnosprawnych ludzi w Portugalii. W ten sposób producent wspomaga ludzi, którzy tego potrzebują dodając jednocześnie niepowtarzalny element z duszą do całego zestawu.
Słuchawki trafią do sprzedaży na początku lipca i będzie można je odsłuchać oraz kupić w cenie 7.499 złotych w sieci sklepów HiFiPRO oraz MP3Store.
Źródło: informacja prasowa MIP