s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

gadżety

DALI Katch G2

news |
niezdefiniowano - DALI Katch G2

Duński producent kolumn głośnikowych hi-fi zaprezentował nową wersję swojego głośnika mobilnego Bluetooth.

DALI od ponad 30 lat produkuje głośniki zapewniające najlepsze doznania dźwiękowe możliwe do uzyskania w domowym zaciszu. Nowy DALI Katch G2 to mobilny głośnik Bluetooth z wbudowanym akumulatorem o znacznie wydłużonej żywotności – nawet do 30 godzin ciągłego odtwarzania.

Elegancka i solidna obudowa o mocnych zaokrągleniach skrywa specjalnie opracowane przetworniki, które dostarczają sygnał audio z wbudowanego wzmacniacza cyfrowego. Bluetooth został zaktualizowany do wersji 5.0, a połączenie źródła muzyki z głośnikiem jest łatwe i szybkie, dzięki czemu możecie cieszyć się lepszą jakością dźwięku w formatach apt-X, apt-X HD i AAC. DALI Katch G2 oferuje dodatkowo wejście analogowe przez gniazdo mini-jack.

Nowy wygląd

Dostępny w trzech nowych wersjach kolorystycznych, Iron Black, Caramel White i Chilly Blue, DALI Katch G2 doskonale wkomponuje się w niemal każde otoczenie. Zintegrowany szeroki skórzany pasek sprawia, że przenoszenie DALI Katch G2 jest łatwe i wygodne, a wytrzymała konstrukcja zapewnia bezpieczeństwo przed uszkodzeniami.

Stabilne i pewne połączenie

Przesyłanie muzyki do DALI Katch G2 jest tak proste, jak nawiązanie połączenia Bluetooth. Połącz się tradycyjnie lub użyj NFC, aby uzyskać szybkie i bezproblemowe połączenie. Wbudowany odbiornik Bluetooth 5.0 obsługuje połączenia apt-X, apt-X HD i AAC z kompatybilnymi urządzeniami.
DALI Katch G2
Alternatywnie, DALI Katch G2 wyposażony został w wejście stereo mini-jack 3.5 mm, co ułatwia podłączanie urządzeń bez użycia technologii Bluetooth. Sygnał na wejściu mini-jack jest automatycznie wykrywany, eliminując potrzebę naciskania dodatkowych przycisków do odtwarzania muzyki. Naciśnięcie przycisku Bluetooth z podłączonym mini-jack pozwoli na przełączanie między wejściem mini-jack i Bluetooth. Obok wejścia mini-jack znajdują się złącza ładowania przez gniazdo USB i dedykowane dla zasilacza znajdującego się w zestawie. Złącze USB umożliwia ładowanie głośnika w ruchu, ale również podłączenie modułu Chromecast Audio lub Amazon Echo w celu łatwej integracji z systemem domowej rozrywki.

Dodaj kolejny i stwórz parę stereo

Korzystając z dwóch głośników DALI Katch G2, możliwe jest utworzenie za pomocą Bluetooth bezprzewodowej pary stereo z dedykowanymi kanałami lewy/prawy. Połączenie wykorzystuje jeden głośnik jako jednostkę podstawową (master), a drugi jako dodatkową (slave). Zastosowany tryb True Wireless Stereo ma kilka zalet: poza dodaniem prawdziwego obrazu stereo, dodatkowe przetworniki współpracujące ze sobą zapewnią znacznie wyższe, niezniekształcone ciśnienie akustyczne, a nawet poprawią jakość i głębię basu.
DALI Katch G2

Dłuższa żywotność akumulatora

Wbudowany akumulator litowo-jonowy ma całkowitą pojemność 3300mAh, co pozwala DALI Katch G2 odtwarzać muzykę z normalną głośnością nawet przez 30 godzin. Wysokiej jakości akumulator został stworzony przez uznanego producenta i jest wymienny, dla jak największej trwałości. Czas pełnego ładowania akumulatora za pomocą dołączonej ładowarki to nieco ponad 2 godziny.

Wciąż najlepszy

Osiągnięcie typowego dźwięku DALI w DALI Katch G2 wymagało od konstruktorów zastosowania dwudrożnego systemu głośników stereo z dużą membraną pasywną. Wspiera ona głośnik niskotonowy w zamkniętej obudowie. Umieszczając przetworniki po obu stronach obudowy DALI Katch G2, dźwięk rozbrzmiewa w całym pomieszczeniu, zapewniając wciągające wrażenia odsłuchowe.
DALI Katch G2
W przeciwieństwie do oryginalnego głośnika Katch, obudowa DALI Katch G2 ma teraz wewnętrzną ścianę dzielącą ją na dwie izolowane części dla zapewnienia lepszej separacji kanałów. Dwa 21-milimetrowe przetworniki wysokotonowe o lekkiej konstrukcji z miękką kopułką ożywiają wysokie i średnie tony, a para 3,5-calowych aluminiowych przetworników niskotonowych pracująca od około 2300Hz zapewnia czysty i dobrze zsynchronizowane dźwięk tonów średnich i niskich.
Dwa zestawy przetworników we współpracy z jednostką pasywną zapewniają czysty, szczegółowy i spójny dźwięk, który przewyższa wszystko, czego można by się spodziewać po przenośnym głośniku Bluetooth.
DALI Katch G2
Za napęd przetworników DALI Katch G2 odpowiedzialny jest wzmacniacz klasy D o mocy 2 x 25 watów. Do sekcji wzmacniacza mocy podłączony został zaawansowany procesor DSP odpowiedzialny za wejścia Bluetooth i analogowe. Wbudowany w DSP przetwornik cyfrowo analogowy dostarcza zbalansowany sygnał stereo do sekcji wzmacniacza. Dzięki temu konstrukcja wzmacniacza jest prosta, ale skuteczna, przekształcając do 95% mocy akumulatora na moc wyjściową. Wzmocniony sygnał audio jest przesyłany w postaci niefiltrowanej do głośnika niskotonowego i przez prostą zwrotnicę do głośnika wysokotonowego.

Specyfikacja DALI Katch G2:

 • Pasmo przenoszenia (+/-3 dB): 49 - 23.000 Hz
 • Maksymalny SPL: 95 dB
 • Częstotliwość zwrotnicy: 2300 Hz
 • Przetwornik wysokich częstotliwości: 2 x 21 mm miękka kopułka tekstylna
 • Przetwornik niskich częstotliwości: 2 x 3,5" aluminiowa membrana z nakładką z tkaniny
 • Pasywny przetwornik niskich częstotliwości: 2x73x52mm stalowa membrana
 • Typ obudowy: Zamknięta z podwójnymi radiatorami pasywnymi
 • Moc wyjściowa: 2 x 25W
 • Wyjścia: gniazdo mini jack 3.5 mm Stereo, BluetoothTM 5.0 Apt-X, USB
 • Typ wzmacniacza: cyfrowa klasa D
 • Typ baterii: Li-Ion 3300 mAh
 • Czas odtwarzania na baterii: do 30 godzin
 • Czas ładowania baterii: ok. 2 godziny
 • Dwa profile dźwięku: czysty/ciepły
 • Pobór mocy w trybie czuwania: <0,3 W (zasilacz sieciowy)
 • Wymiary (WxSxG): 138 x 268,5 x 47 mm
 • Waga: 1,1 kg
 • Akcesoria w zestawie: zasilacz sieciowy, wtyczki zasilacza sieciowego, etui podróżne
 • Wykończenia: Iron Black, Caramel White, Chilly Blue

Źródło: informacja prasowa Horn Distribution