hi-fi

Violectric V550, V550 Pro i V340

news |
niezdefiniowano - Violectric V550, V550 Pro i V340

Wyspecjalizowany producent doskonale brzmiących i świetnie wykonanych wzmacniaczy słuchawkowych wprowadza na rynek trzy nowe modele swoich urządzeń.

Najnowsze modele renomowanej niemieckiej marki Violectric posiadają zdecydowaną większość funkcjonalności, jaką znajdziemy u zwycięzcy wielu recenzji, czyli modelu DHA V590. Są one przy tym pozbawione wbudowanego przetwornika cyfrowo-analogowego. Stają się przez to dedykowanymi wzmacniaczami słuchawkowymi potrafiącymi napędzić praktycznie każde, nawet najbardziej wymagające słuchawki na rynku. Co więcej, w nowych modelach zastosowano też niezwykle zaaawansowane rozwiązania konstrukcyjne z najlepszych modeli marek Violectric i Niimbus, które uzyskały wiele zasłużonych nagród oraz mnóstwo przychylnych recenzji.

HPA V550 i V550 Pro posiadają także doskonały przedwzmacniacz oraz zbalansowane (XLR) i niezbalansowane (RCA) wyjścia liniowe, dzięki czemu możemy za pomocą tych wzmacniaczy dostarczać sygnał przykładowo do kolumn aktywnych i z poziomu wzmacniacza sterować zarówno głośnością, jak i wyborem żródeł. W przypadku V550 i V550 PRO także bezprzewodowo, gdyż oba te wzmacniacze posiadają w pełni funkcjonalne zdalne sterowanie za pomocą, którego możemy regulować nie tylko głośność, ale także i wybór wejść, wyjść i wyciszanie sygnału. Z kolei model V340 to nieco prostsza i bardziej przystępna cenowo wersja dla tych, którzy nie potrzebują wejść zbalansowanych i zdalnego sterowania. Zachowuje ona jednocześnie najwyższej klasy brzmienie dwóch droższych modeli, oferując przy tym tylko nieznacznie mniejszą moc (5000mW na kanał w V340 zamiast 6400mW na kanał w V550 i V550 PRO). A przy tym wciąż posiada wyjścia zbalansowane oraz w pełni funkcjonalny przedwzmacniacz.
Violectric V550, V550 Pro i V340
Model V550 PRO posiada dodatkowo, zamiast precyzyjnego potencjometru, regulację głośności opartą o drabinkę rezystorową sterowaną specjalnymi przekaźnikami. Przekaźniki te wybrano pod kątem zapewnienia jak największej transparentności dla sygnału, co sprawia, że rozwiązanie to oferuje znakomitą rozdzielczość oraz transparentność i to niezależnie od wybranego poziomu głośności.
Violectric V550, V550 Pro i V340
Modele V550 i V550 PRO to niezwykle przemyślane konstrukcje, która oferują także:
 • Najniższy szum dzięki bardzo niewielkiemu wzmocnieniu wewnętrznemu. Sprawia to, że ​​szum generowany przez wzmacniacz jest niesłyszalny i otrzymujemy przejrzysty i czytelny obraz muzyczny.
 • Wysokie napięcie wyjściowe osiągnięto poprzez wewnętrzne napięcie szyn zasilania wynoszące 50V. Dlatego wzmacniacze te idealnie nadają się do słuchawek o wysokiej impedancji, które pracują na dużych amplitudach napięcia wyjściowego.
 • Wysoką moc wyjściową dzięki potężnym wzmacniaczom, które oferują znacznie większą moc, aniżeli potrzebują nawet najbardziej wymagające słuchawki. Dlatego idealnie do słuchawek o wysokiej impedancji, w tym do słuchawek magnetostatycznych.
 • Wysoki współczynnik tłumienia otrzymano bardzo niskiej impedancji wyjściowej. Dlatego wzmacniacze te idealnie pasują do trudnych w napędzaniu i wymagających słuchawek. Oferują wzmocnienie bez negatywnych skutków ubocznych i z gwarancją bezkompromisowej dynamiki reprodukowanego sygnału audio.

Violectric V550, V550 Pro i V340
Wzmacniacze słuchawkowe Violectric DHA V550 i V550 PRO posiadają jedno zbalansowane oraz dwa niezbalansowane złącza słuchawkowe umiejscowione na anodowanej na czarno 
oraz wykonanej z niezwykłą precyzją płycie czołowej. Dla zapewnienia najlepszej jakości dźwięku i kompatybilności, z tyłu urządzenia można ustawić wzmocnienie wstępne, dostosowując je zarówno do rodzaju używanych słuchawek, jak i także do poziomu źródła. 
Z kolei na przedniej płycie znajduje się również duży i ergonomiczny potencjometr głośności a także potencjometr balansu, który umożliwia dostosowanie poziomów lewego i prawego kanału do naszych potrzeb.
Violectric V550, V550 Pro i V340
Szeroki wachlarz wejść i wyjść sprawia, że nowe modele oferują także niezrównaną kompatybilność. W modelach V550 i V550 Pro do dyspozycji mamy jedno wejście zbalansowane (XLR) oraz dwa niezbalansowane (RCA) wejścia analogowe. W modelu V340 mamy dwa wejścia RCA oraz pełen zestaw wyjść liniowych – jedno zbalansowane i jedno niezbalansowane. Na przedniej ściance znajdziemy jedno zbalansowane wyjście słuchawkowe i dwa niezbalansowane wyjścia 6,3mm. Co istotne, zarówno tor słuchawkowy, jak i wyjścia liniowe mogą być używane zarówno osobno, jak i jednocześnie.
We wzmacniaczach DHA V550, V550 PRO i V340 firma Vioelectric zastosowała tylko najlepsze i pieczołowicie dobrane komponenty. Urządzenia te posiadają także pełen zestaw zabezpieczeń. Dodatkowe obwody zabezpieczające urządzenie przed prądem stałym, przeciążeniem i przepięciem oraz same słuchawki, opóźniają początkowy rozruch przy włączaniu. Cała ta elektroniczna finezja umieszczona jest w niezwykle solidnej, anodowanej w kolorze czarnym obudowie z precyzyjnie wykonaną i elegancką płytą czołową.
Violectric V550, V550 Pro i V340

Violectric DHA V550 i V550 PRO oferują:

 • Zdalne sterowanie do wyboru wejścia, głośności, wyjścia, wyciszenia
 • 3 analogowe wejścia stereo, 2 x niezbalansowane RCA, 1 x zbalansowane XLR
 • Wybór wzmocnienia wstępnego w zakresie +/- 18 dB dla idealnego dopasowania między źródłem a słuchawkami
 • Zmotoryzowana regulacja głośności i kontrola balansu w przypadku model DHA V550
 • W przypadku modelu DHA V550 PRO regulacja głośności zrealizowana na drabince rezystorowej sterowanej przekaźnikami
 • 4 wydajne prądowo wzmacniacze oferujące maksymalnie 6400 mW mocy przy obciążeniu 50 omów oraz 21 V RMS przy 600 Ohm
 • Monitorowanie wyjścia słuchawkowego pod kątem prądu stałego i przeciążenia
 • Indywidualnie wybierane ścieżki słuchawek i wyjścia liniowego
 • 2 pojedyncze wyjścia słuchawkowe: 6,3 mm jack, zbalansowane 4-pinowe XLR
 • Wyjście liniowe: 1 x niezbalansowane RCA, 1 x zbalansowane XLR
 • Adaptacja wyjścia liniowego sygnału do kolejnych urządzeń w zakresie +/- 18 dB
 • 2 transformatory toroidalne oraz ponad 35 000 µF pojemności filtrującej

Violectric DHA V340 oferuje:

 • 2 analogowe wejścia niezbalansowane (RCA)
 • Wybór wzmocnienia wstępnego w zakresie +/- 18 dB dla idealnego dopasowania między źródłem a słuchawkami
 • 4 wydajne prądowo wzmacniacze oferujące maksynalnie 5000mW mocy przy obciążeniu 50 omów oraz 21V RMS przy 600 omach
 • Opóźnione załączenie słuchawek po włączeniu wzmacniacza
 • Indywidualnie wybierane ścieżki słuchawek i wyjścia liniowego
 • Jedno zbalansowane wyjście słuchakowe z gniazdem 4-pin
 • Dwa niezbalansowane wyjścia słuchawkowe na gniazdach 6,3mm
 • Wyjście liniowe stereo zbalansowane na złączach XLR
 • Wyjście liniowe stereo niezbalansowane na złączach RCA
 • Jeden transformator toroidalny z zapasem mocy oraz ponad 26500 µF pojemności filtrującej

Cena sugerowana modelu Violectric DHA V50 wynosi 11.000zł, natomiast modelu DHA V550 PRO wynosi 13.300zł. Z kolei model DHA V340 kosztuje 7.995zł. Modele te dostępne są do zakupu w wybranych specjalistycznych sklepach audio a do odsłuchu w sklepach sieci MP3store, HiFiPro oraz innych specjalistycznych sklepach audio.
Źródło: informacja prasowa MIP