hi-fi

Sennheiser IE 900

news |
niezdefiniowano - Sennheiser IE 900

Sennheiser zaprezentował nowe flagowe słuchawki audiofilskie – IE 900, które wyznaczają nowy standard jeśli chodzi o wierność odtwarzania w urządzeniach przenośnych.

Słuchawki Sennheiser IE 900 łączą w sobie innowacje techniczne, dbałość o szczegóły oraz bezwzględne dążenie do perfekcji jeśli chodzi o wrażenia odsłuchowe. Każdy element słuchawek został zaprojektowany tak, aby harmonijnie współdziałać i osiągnąć pożądane dostrojenie akustyczne oraz redukcję rezonansów i efektów maskujących.

Unikalny system trójkomorowego absorbera

Dążenie Sennheisera do zapewnienia najwyższej wierności dźwięku rozpoczyna się od obudowy słuchawek dousznych IE 900. Są one wyfrezowane z jednego bloku aluminium, dzięki czemu tworzą wewnątrz unikalny system trójkomorowego absorbera (T3CA). Pierwotnie opracowany dla uznanego modelu IE 800, w przypadku IE 900 opatentowany system absorbera wykorzystuje trzy komory i spiralę akustyczną wyfrezowaną w otworze, aby przeciwdziałać efektowi maskowania. To zjawisko akustyczne powstaje, ponieważ ucho ludzkie nie jest w stanie odbierać dźwięków o wysokiej częstotliwości przy niskiej głośności, jeśli w tym samym czasie występują głośniejsze dźwięki w niższym zakresie częstotliwości. Niwelując energię z rezonansów maskujących, system absorbera zapobiega powstawaniu niepożądanych wartości szczytowych, dzięki czemu słyszalne stają się nawet najsubtelniejsze niuanse dźwiękowe.
Sennheiser IE-900

Doświadczenie w akustyce i precyzja produkcji

W porównaniu do tradycyjnych koncepcji wieloprzetwornikowych, technologia jednoprzetwornikowa zapewnia słuchaczom większą wierność dźwięku. W IE 900 zastosowano zatem nowy przetwornik Sennheiser X3R, udoskonaloną wersję 7-milimetrowego audiofilskiego przetwornika Extra Wide Band, zaprojektowaną z zachowaniem ścisłych tolerancji i udoskonaloną przez ekspertów w celu osiągnięcia jeszcze większej wierności. Przetwornik IE 900 jest łączony z obudową we w pełni zautomatyzowanym zakładzie produkcyjnym w Niemczech, dzięki czemu uzyskuje się najniższe jednostkowe różnice w miniaturowych dynamicznych przetwornikach.
Sennheiser IE-900
Specjalistyczny zespół w Wedemark w Niemczech projektuje, konstruuje i produkuje IE 900 zgodnie z najwyższymi standardami produkcyjnymi w branży audio. Unikatowe obudowy słuchawek są precyzyjnie wyfrezowane ze stopu aluminium o wysokich parametrach, dzięki czemu zachowują swój nieskazitelny wygląd przez lata. Precyzyjne kamery dokładnie badają elementy przetwornika podczas produkcji, a gotowe przetworniki są testowane przed i po sparowaniu. Aby zapewnić optymalne działanie, lewa i prawa słuchawka są ręcznie parowane, aby dobrze ze sobą współgrały.
Sennheiser IE-900
Niezwykle lekkie i elastyczne, szerokopasmowe przetworniki zapobiegają zniekształceniom, zapewniają naturalny, zrównoważony dźwięk i gwarantują jego przejrzystość niezależnie od poziomu głośności. Nowo opracowana folia membranowa zapewnia wysoki stopień tłumienia wewnętrznego, minimalizując naturalne rezonanse i zniekształcenia harmoniczne (THD: 0,05% przy 94 dB, 1 kHz). Pasmo przenoszenia od 5 do 48.000 Hz sprawia, że IE 900 ujawniają nawet najdrobniejsze szczegóły w muzyce.
Sennheiser IE-900

Najwyższa wygoda i komfort

Dzięki wysokiej klasy złączu Fidelity Plus MMCX, w przypadku IE 900 audiofile mają swobodę wyboru kabli. Głębsze osadzenie w obudowie zapewnia większą stabilność pozłacanego złącza. Do słuchawek dołączony jest kabel niesymetryczny z wtykiem 3,5 mm oraz kable symetryczne z wtykami 2,5 mm i 4,4 mm. Testowane i ulepszane pod kątem wytrzymałości i trwałości, wzmocnione para-aramidem kable mogą wytrzymać tysiące cykli zginania. Aby zapewnić wygodne i bezpieczne dopasowanie, IE 900 mają ergonomiczne rozwiązania, w tym indywidualnie regulowane zaczepy na uszy, a także silikonowe i wykonane z pianki pamięciowej adaptery douszne w trzech rozmiarach, idealne do dłuższego słuchania muzyki.
Model Sennheiser IE 900 będzie dostępny w Polsce od lipca w cenie katalogowej 5.999 złotych.
Źródło: informacja prasowa Aplauz