hi-fi

English Electric 16Switch

news |
niezdefiniowano - English Electric 16Switch

Nowy audiofilski 16Switch marki English Electric podwaja możliwości wielokrotnie nagradzanego 8Switcha.

Należąca do firmy Chord Company marka English Electric wprowadziła na rynek switch sieciowy o nazwie 16Switch, oparty na wielokrotnie nagradzanym mniejszym modelu 8Switch, który zadebiutował na rynku w maju 2020 roku.
16Switch to 16-portowy gigabitowy switch sieciowy (GbE) zoptymalizowany pod kątem streamingu muzyki i filmów. 16Switch wykorzystuje sprawdzone rozwiązania z mniejszego modelu, 8Switch, będąc idealnym produktem przeznaczonym do większych sieci za sprawą dwóch rzędów po osiem wysokiej jakości gigabitowych gniazd ethernetowych, które mogą spełniać funkcję dwóch osobnych switchów, z których każdy dysponuje ośmioma gniazdami, bądź funkcjonować jako jeden, duży 16-portowy switch.

16Switch został zaprojektowany tak, by zapewnić dobrą izolację od zakłóceń sieciowych i elektrycznych. Wykorzystano w nim dwa, wysoce-precyzyjne zegary TCXO (Temperature Compensation Crystal Oscillators) działające z precyzją rzędu 0,1ppm (czyli wyraźnie wyższą niż w przypadku zwykłych zegarów, ale także standardowych modeli TCXO), co umożliwia temu urządzeniu generowanie wysoce precyzyjnego sygnału sieciowego, a to przekłada się na wyższą stabilność sieciowej transmisji sygnału.
English Electric 16Switch
Źródło zegara jest izolowane dla każdej strefy sieci, co umożliwia modułom TCXO usuwanie zakłóceń związanych z zasilaniem switcha. Zasilanie jest dostarczane przez dwa izolowane zasilacze zasilające każdy z ośmioportowych modułów switcha; czyste zasilanie zapewnia lepszą jakość sygnału sieciowego, którą na jeszcze wyższy poziom podnosi taktowanie z pomocą wysoce-precyzyjnych zegarów TCXO.
Połączenie sprawdzonych rozwiązań i dbałość o szczegóły w 16Switchu skutkują stabilniejszymi i precyzyjniejszymi sygnałami sieciowymi i ich lepszym taktowaniem przez obwody zegara, zapewniając znacznie lepszą transmisję danych z mierzalnie mniejszymi błędami jittera.
English Electric 16Switch

Obudowa

16Switch korzysta z zalet wysokiej klasy aluminiowej obudowy, która zapewnia doskonałe zabezpieczenie przed zakłóceniami akustycznymi i elektrycznymi. Urządzenie można ustawić na dowolnej, stabilnej powierzchni używając (opcjonalnych) anty-wibracyjnych nóżek, by jeszcze lepiej odseparować urządzenie od niepożądanych wibracji mechanicznych.
W zestawie z 16Switchem dołączono również uchwyty do montażu w 19-calowym racku (o wysokości 1U) oraz odpowiednie śruby, a samo urządzenie można montować z frontem, lub tylną ścianką skierowanymi do przodu. W dnie urządzenia zastosowano materiał pochłaniający zakłócenia EMI (elektro-magnetyczne), by odizolować od nich wrażliwe układy cyfrowe.
English Electric 16Switch
Dyskretne wskaźniki LEDowe na panelu przednim pokazują informacje o zasilaniu, alarmach, stanie i szybkości łącza dla wszystkich 16 portów. Porty 100/1000 Base-T Gigabit Ethernet mogą współpracować z wszelkimi domowymi urządzeniami sieciowymi.

Zasilanie

Ponieważ switche sieciowe wymagają szybkich zasilaczy, stosowanie liniowych, ze względu na ich ograniczona szybkość, nie jest rekomendowane. Dlatego poprawę zasilania osiągnęliśmy poprzez zastosowanie wyjątkowo wysokiej jakości zasilaczy ściennych. Zaawansowany zasilacz klasy A/V zapewnia optymalną jakość sygnału sieciowego. Wsparty technologią zegara o wysokiej dokładności, został zaprojektowany w celu redukcji zakłóceń elektrycznych ze źródeł prądu przemiennego i zapobiegania wpływom problemów z jakością prądu na jakość sygnału sieciowego. 16Switch wyróżnia się również wysoką wydajnością energetyczną, poborem mocy w stanie bez obciążenia <0,075 W oraz ochroną przed zwarciami, przeciążeniami i przepięciami.
Cena detaliczna English Electric 16Switch wynosi 5.490 złotych. Urządzenie standardowo dostarczane jest z kablem Chord Company C-Stream o długości 0,75m o wartości 219 złotych.
Źródło: informacja prasowa Audio Center