hi-fi

Wilson Seven

news |
niezdefiniowano - Wilson Seven

W roku jubileuszu swojego 30-lecia firma Horn Distribution zaprezentowała kolumny podłogowe Wilson Seven - największe w serii Digits.

Podłogowe kolumny głośnikowe Wilson Seven to jak dotychczas największa konstrukcja wśród kolumn pasywnych z linii Digits. To wszechstronne rozwiązanie 3-drożne w obudowie typu bass-reflex, które sprawdzi się zarówno we współpracy z klasycznymi systemami stereo, wzmacniaczami w systemach ze streamerami plików oraz jako kolumny frontowe systemów kina domowego 2.0, 2.1 lub innych wielokanałowych. Charakterystyka i moc tych kolumn sugerują zastosowanie w większych pomieszczeniach, gdzie w pełni rozwiną możliwości akustyczne.

Zwrotnica opracowana dla tego układu przetworników została zaprojektowana, tak aby zapewnić ich spójność brzmienia. Membrany dwóch przetworników niskotonowych o średnicy 6½" oraz jednego średnio-niskotonowego o średnicy 5½", zostały zbudowane z celulozy o specjalnej strukturze, stosowanej w wielu droższych przetwornikach ze względu na wytrzymałość i niewielką masą własną. Membrany są zamontowane na gumowych zawieszeniach, co sprzyja uzyskaniu dużej dynamiki.
Wilson Seven
Przetworniki wysokotonowe, osadzone na mocujących je do obudowy okrągłych płytkach w czarnym kolorze, są zbudowane z wykorzystaniem mocnych magnesów neodymowych wysokiej klasy. Układ mechaniczny przetworników to przykład precyzji wykonania i zaawansowanej konstrukcji obliczonej na minimalizację wszelkich niekorzystnych wpływów na dźwięk.
Dwa duże porty basowe zostały umieszczone z tyłu obudowy tuż nad płytką z podwójnymi terminalami głośnikowymi. Osadzono je z tyłu w dolnej części kolumny, w zagłębieniu gniazda. Zastosowane rozwiązanie umożliwia połączenie typu bi-wiring. Wykorzystano duże i wygodne do obsługi nakrętki skierowane ku górze, a ich styki pokryte są powłoką ze złota.
Wilson Seven
Obudowy zbudowane z grubych płyt MDF mają charakterystyczny w przekroju poprzecznym kształt trapezu, którego węższy wierzchołek stanowi szerokość tylnej ścianki kolumny. Taka konstrukcja nadaje zdecydowanie lżejszego wyglądu dość wysokiej kolumnie, a o stabilność dba szerszy po obwodzie cokół, bezpośrednio zespolony z całością obudowy, również w kształcie trapezu.
Cechą charakterystyczną tych kolumn jest połączenie elementów ścian obudowy w taki sposób, że front oraz górna ścianka w porównaniu z nim wykonana z nieco cieńszej płyty i cokół u podstawy tworzą kształt litery "C", patrząc z boku. Natomiast ścianki boczne i tylna są oklejone winylem z widocznymi słojami drewna w dwóch różnych wykończeniach kolorystycznych. Dostępne są dwie opcje: czarna obudowa Black Oak z satynowanym czarnym frontem oraz drugim - kolorze jasnego dębu, Light Oak z frontem białym.
Wilson Seven
Maskownice pokrywają ok. 2/3 wysokości frontów kolumn i są wykonane ze specjalnego tworzywa pokrytego akustycznie neutralnym materiałem. Każda kolumna jest wyposażona w dwie maskownice o różnej fakturze i kolorze, które pozwalają wyjątkowo dobrze wpasować je w stylistykę salonu. W kolumnach w kolorze Light Oak dołączone do kompletu maskownice są w kolorach szarym i czarnym, a w kolumnach Black Oak w dwóch różnych wersjach w kolorze czarnym, ale o różnej fakturze. Jedna jest standardowa matowa, druga lekko połyskliwa, gładka. W każdym wypadku maskownice są mocowane do obudów magnetycznie, co ma wpływ na poprawę wyglądu frontów kolumn dzięki uniknięciu konieczności stosowania otworów montażowych.
Wilson Seven

Specyfikacja Wilson Seven:

 • Konstrukcja: wentylowana Bass Reflex
 • Pasmo przenoszenia [+/- 3] dB [Hz]: 40-20.000Hz
 • Skuteczność [2.83 V/1 ml [dB]: 91dB
 • Impedancja: 4-8 omów
 • Maksymalny poziom SPL [dB]: 110dB
 • Rekomendowana moc wzmacniacza: 50-220W
 • Częstotliwość podziału zwrotnicy [Hz]: 700 Hz / 2.800Hz
 • Przetwornik wysokotonowy: 1" z miękką kopułką
 • Przetwornik średnio-niskotonowy: 5½"
 • Przetwornik niskotonowy: 2x 6½"
 • Terminale głośnikowe: pozłacane, podwójne, bi-wiring
 • Wymiary produktu: 215x1131x315mm
 • Waga netto: 20,10 kg

Wilson Seven
Wilson Seven, jak wszystkie inne głośniki pasywne marki Wilson są objęte promocja do końca 2021 roku, w której wszyscy nabywcy otrzymują nieodpłatnie prawo do 10 letniej gwarancji na swoje nowe głośniki.
Kolumny są już dostępne w sprzedaży w cenie detalicznej 3.598 złotych za parę.
Źródło: informacja prasowa Horn Distribution