hi-fi

Yamaha YH-E700A

news |
niezdefiniowano - Yamaha YH-E700A

Najnowsze słuchawki bezprzewodowe YH-E700A urzeczywistniają ideę True Sound, a także wykorzystują zaawansowane rozwiązania techniczne, jak Listening Care oraz Ambient Sound.

Oferta słuchawek Yamahy dostępnych na polskim rynku poszerzyła się o nowy model – bezprzewodowe słuchawki wokółuszne z aktywną redukcją hałasu YH-E700A. Projektanci zastosowali w nich najnowszą technologię Yamahy, która optymalizuje wrażenia odsłuchowe pod kątem każdego użytkownika i odzwierciedla ideę zapewnienia prawdziwego dźwięku (True Sound), która przyświeca projektantom wszystkich urządzeń Yamahy.

True Sound – naturalny dźwięk
Idea True Sound odnosi się nie tylko do urządzeń audio i audio-wideo Yamahy, lecz także wszystkich produktów, które służą do odtwarzania dźwięku i jego tworzenia. Yamaha należy do najstarszych producentów instrumentów muzycznych oraz urządzeń audio i to bogate doświadczenie pozwala projektantom opracowywać produkty, które pod względem naturalności i wierności brzmienia maksymalnie zbliżają się do oryginału, który był słyszany przez artystę w chwili jego nagrywania. Dźwięk, który niesie potęgę zespołu, obecność wokalisty i energię tłumu. Dźwięk, który odzwierciedla atmosferę akcji, w której mogą zanurzyć się widzowie i którą mogą odkrywać gracze. Dźwięk, który pozwala ludziom wyrazić swoją duszę, nawiązywać kontakty i dzielić się tym, co sprawia na nich ogromne wrażenie. To właśnie jest True Sound.
Yamaha YH-E700A
Zaawansowany układ redukcji hałasu
Bezprzewodowe słuchawki z redukcją hałasu YH-E700A wyposażone są w technologię Advanced ANC, która przewyższa standardowe układy aktywnej redukcji hałasu. Dzięki zastosowaniu autorskiego rozwiązania Yamahy, w przeciwieństwie do tradycyjnych układów, które często mogą „podkolorowywać” lub degradować dźwięk, system Advanced ANC analizuje i usuwa szum tła, pozostawiając czysty, nienaruszony sygnał muzyczny.
Możliwość dopasowania dźwięku pod własne preferencje
Model ten wykorzystuje również autorski układ Listening Optimizer. Specjalne mikrofony douszne mierzą szczelność i wyciek powietrza z układu słuchowego. Na podstawie uzyskanych danych odtwarzany dźwięk optymalizowany jest w czasie rzeczywistym, korygując różnicę między źródłem i rzeczywistymi warunkami odsłuchu, czego konsekwencją jest dźwięk dostosowany indywidualnie do użytkownika.
Yamaha YH-E700A
Tryb Ambient Sound
W sytuacjach, w których użytkownik chce pozostać w kontakcie ze swoim otoczeniem lub komunikować się z inną osobą, bezprzewodowe słuchawki YH-E700A, oferują tryb Ambient Sound. To odpowiedź na wrodzoną niedogodność słuchawek, jaką jest blokowanie istotnych sygnałów dźwiękowych z otoczenia, takich jak klaksony aut, syreny karetek lub innych pojazdów służb ratunkowych, czy też komunikaty na lotniskach, dworcach lub w komunikacji miejskiej. Yamaha Ambient Sound wykorzystuje wbudowany mikrofon do przechwytywania tych sygnałów i odtwarza je w tle, umożliwiając zachowanie pełnej świadomości otoczenia, w którym przebywa użytkownik.
Autorski układ Listening Care
Nowy model słuchawek Yamahy oferuje także Listening Care, rozwiązanie techniczne, które pozwala użytkownikom słyszeć pełnozakresowy dźwięk – od wysokich do niskich tonów – nawet przy niskim poziomie głośności. Stworzone przez Yamahę rozwiązanie jest odpowiedzią na problem spotykany w typowych słuchawkach, w których słuchanie przy niskim poziomie głośności idzie w parze z wyraźnymi ograniczeniami w pewnych zakresach częstotliwości.
Yamaha YH-E700A
W efekcie użytkownicy zwiększają głośność do poziomów, które mogą negatywnie wpływać na zdrowie słuchu. Długotrwałe konsekwencje mogą być potęgowane przez codzienne głośne słuchanie. Listening Care eliminuje to ryzyko, przekonując do słuchania przy niższym poziomie głośności poprzez inteligentną regulację częstotliwości dźwięku, aby zachować pełnozakresowe brzmienie.
Nowe słuchawki YH-E700A umożliwiają sterowanie poprzez aplikację, a także prostą obsługę połączeń telefonicznych, aktywowanie swojego ulubionego asystenta głosowego i sterowanie muzyką za pomocą łatwych w użytkowaniu przycisków. Ponadto najnowszy model dostarczany jest wraz z etui do przenoszenia, kablem do ładowania i wydajnym akumulatorem, który zapewnia 35 godzin pracy.
Yamaha YH-E700A
YH-E700A są już dostępne w sprzedaży. Klienci mają do wyboru dwie wersje kolorystyczne, czarną i białą. Poglądowa cena detaliczna słuchawek, niezależnie od kolorystyki, wynosi 1.899 złotych.
Źródło: informacja prasowa Audio Klan