hi-fi

Nowa wersja BluOS 3.14

news |
niezdefiniowano - Nowa wersja BluOS 3.14

BluOS poszerza gamę strumieniowych serwisów muzycznych i jako pierwszy wprowadza materiały MQA do radia internetowego.

BluOS, muzyczna platforma multiroom klasy premium do zarządzania muzyką, stworzona przez firmę Lenbrook International, wprowadza szereg ulepszeń, które zostały udostępnione wraz z najnowszym oprogramowaniem, wersją 3.14. Użytkownicy zostaną poproszeni o zaktualizowanie swoich odtwarzaczy BluOS, dzięki czemu zyskają dostęp do trzech nowych natywnie zintegrowanych serwisów strumieniowych oraz wyłączny dostęp do strumieni audio MQA w Radio Paradise, a także różnych ulepszeń wydajności.

Aktualizacja BluOS 3.14 wspiera wszystkie urządzenia obsługujące BluOS firm NAD Electronics, Bluesound, DALI Loudspeakers, Monitor Audio i przyszłe produkty Peachtree Audio, Roksan i PSB Speakers.

Nowe serwisy strumieniowe

Spotify (bezpłatna wersja), SiriusXM i SiriusXM Music for Business dołączają do ponad 20 serwisów strumieniowych już dostępnych dla użytkowników BluOS, poszerzając różnorodność i źródła materiałów audio, z których można korzystać w produktach obsługujących BluOS.

Partnerstwo BluOS, Radio Paradise i MQA

Wraz z aktualizacją oprogramowania BluOS 3.14 użytkownicy BluOS na całym świecie zyskają wyłączny dostęp do zakodowanego w MQA audio w Radio Paradise, wykorzystujący 24-bitowy dźwięk high-res, gdy jest dostępny. Radio Paradise jest niezależnym, wspieranym przez słuchaczy internetowym serwisem radiowym skupiającym się na zapewnieniu najwyższej jakości dźwięku dla pasjonatów na całym świecie. Po raz pierwszy współpraca ta oznacza, że internetowa stacja radiowa będzie nadawała treści zakodowane w formacie MQA.

Spotify (bezpłatna wersja)

Oprócz obecnie oferowanego użytkownikom BluOS serwisu Spotify Premium, teraz wspierana będzie również bezpłatna wersja Spotify. Spotify jest jednym z największych na świecie strumieniowych serwisów muzycznych z biblioteką obejmującą ponad 70 milionów utworów. Spotify ułatwia słuchanie ulubionych piosenek, odkrywanie nowej muzyki i podcastów oraz tworzenie spersonalizowanych list odtwarzania.

SiriusXM (dla USA i Kanady)

Integracja SiriusXM, największej firmy zajmującej się rozrywką audio w Ameryce Północnej, zapewnia użytkownikom BluOS w USA i Kanadzie, którzy są subskrybentami SiriusXM, możliwość wyszukiwania i wybierania spośród setek pozbawionych reklam kanałów muzycznych, relacji sportowych i wydarzeń na żywo, a także najważniejszych wiadomości lokalnych i światowych, na żądanie, z poziomu aplikacji BluOS.

SiriusXM Music for Business

Dzięki BluOS 3.14, Bluesound Professional, dystrybucyjny ekosystem audio klasy premium dla przestrzeni komercyjnych dodaje SiriusXM Music for Business do swojej wydłużającej się listy komercyjnych licencjonowanych partnerów do strumieniowego przesyłania muzyki. Dostępny dla subskrybentów SiriusXM Music for Business w USA i Kanadzie, serwis oferuje użytkownikom Bluesound Professional wyselekcjonowany, licencjonowany materiał audio w celu poprawy wrażeń klientów w handlu detalicznym, hotelarstwie i innych przestrzeniach komercyjnych.

Inne ulepszenia funkcji/wydajności

  • NAD M33 i T 778 mają status Roon Ready do zarządzania i strumieniowania muzyki.
  • Nowy, bardziej intuicyjny projekt kolejki odtwarzania, który pogłębia wrażenia odsłuchowe dzięki lepszym efektom wizualnym.
  • Aktualizacje dla serwisów TIDAL, Qobuz, Amazon Music i Deezer.
  • Ulepszone indeksowanie biblioteki pod kątem uprawnień dla plików i użytkowania nieobsługiwanych plików audio.
  • Ulepszenia wydajności dla Wi-Fi.

Źródło: informacja prasowa Audio Klan