s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

hi-fi

Pathos InPoL2 MkII

news |
niezdefiniowano - Pathos InPoL2 MkII

Udoskonalona wersja dobrze znanego wzmacniacza Pathos InPoL2 oferuje teraz bogatszy dźwięk oraz większą funkcjonalność.

Wzmacniacz zintegrowany Pathos InPoL2 MkII zrodził się z potrzeby zapewnienia większej mocy przy obciążeniu 4 Ω, a co za tym idzie, wyższego prądu spoczynkowego. Aby uzyskać pożądany efekt, inżynierowie Pathosa pracowali m.in. nad udoskonaleniem zasilania wzmacniacza mocy. Dzięki temu dźwięk, muzykalność i przejrzystość pozostają takie same jak w modelu InPoL, ale zwiększyło się bogactwo dźwięku. Tym samym InPoL2 MkII dołącza do kolejnych, już dobrze znanych klejnotów z serii InPoL, po raz kolejny oferując innowacje i jakość.

We wzmacniaczu InPoL2 MkII projektanci ponownie zastosowali liniowe zasilanie (transformator – mostek – kondensatory). Pozostawiając niezmienioną moc na poziomie 45 W przy obciążeniu 8 Ω, urządzenie uzyskuje teraz większą moc przy 4 Ω. Zmiana ta zaowocowała wzrostem prądu spoczynkowego, co z kolei wymusiło zastosowanie większych radiatorów w porównaniu z poprzednikiem. Ponadto dzięki innemu zasilaczowi konstruktorzy mogli zastosować konfigurację dual-mono: dwa transformatory (1/kanał), dwa mostki prostownicze (1/kanał) i cztery kondensatory (2/kanał). Co więcej, specjalnie z myślą o tym modelu wybrano prestiżowe lampy Tung-sol, które znane są ze zwiewnego, dynamicznego i detalicznego dźwięku.
Pathos InPoL2 MkII
Pathos InPoL2 MkII wyróżnia się możliwością bezpośredniego podłączenia cyfrowych źródeł, dzięki integracji z już znanym układem HiDac Mk2. Po zainstalowaniu tego opcjonalnego modułu aktywowane zostają cyfrowe wejścia, które instalowane są na tylnej ściance.
Pathos InPoL2 MkII
Wygodę użytkowania wzmacniacza zwiększa możliwość obsługi za pomocą pilota zdalnego sterowania. Udoskonalona wersja MkII dostarczana jest wraz z nowym, 9-przyciskowym pilotem, który pozwala przełączać urządzenie w tryb czuwania.
Pathos InPoL2 MkII

Specyfikacja Pathos InPoL2 MkII:

  • 2 × 50 W przy 8 Ω - czysta klasa A – w pełni zbalansowany – podwójny InPoL
  • 4 wejścia liniowe RCA i 2 zbalansowane XLR
  • Opcjonalne wejścia cyfrowe S/PDIF i USB typ B (wymagany HiDac MK2)
  • Wymiary: 430×530×195 mm
  • Waga: 38 kg

Wzmacniacz zintegrowany Pathos InPoL2 MkII będzie dostępny w sprzedaży już wkrótce. Poglądowa cena detaliczna urządzenia wyniesie 45.999 złotych.
Źródło: informacja prasowa Audio Klan