s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

kino domowe

Polk Audio Reserve

news |
niezdefiniowano - Polk Audio Reserve

Nowa seria kolumn głośnikowych do stereo i kina domowego, która oferuje niezapomniane wrażenia dźwiękowe w przystępnej cenie.

Polk Audio ogłosił wprowadzenie na rynek serii Reserve, wszechstronnej linii głośników zaprojektowanej z myślą o zapewnieniu wydajności i doskonałego dźwięku przy odtwarzaniu muzyki, ścieżek dźwiękowych w filmach i grach.

Seria Reserve realizuje misję firmy Polk polegającą na tworzeniu najwyższej jakości głośników w przystępnych cenach przy użyciu zaawansowanych materiałów, technologii oraz rozwiązań akustycznych. Seria Reserve obejmuje dziewięć modeli kolumn dostępnych w wykończeniu matte black oraz matte white. Certyfikacja IMAX Enhanced i Hi-Res Audio oraz kompatybilność zarówno z Dolby Atmos, jak i DTS:X umożliwiają pełne spektrum zastosowań.
Polk Audio Reserve
Seria Reserve doskonale nadaje się do wielokanałowych systemów kina domowego jak i klasycznych zestawów stereo. Seria składa się z dziewięciu modeli kolumn, w tym trzech podłogowych, trzech centralnych, dwóch kolumn podstawkowych oraz modułu wyższej warstwy do montażu na ścianie lub na kompatybilnej kolumnie głośnikowej.
Polk Audio Reserve
Wszystkie zostały zaprojektowane z myślą o zapewnieniu słuchaczom elastyczności w zakresie konfiguracji, dzięki zastosowaniu idealnie dopasowanych pod względem spójności brzmienia. Kolumny centralne są dostępne w trzech rozmiarach. R300 został zaprojektowany tak, aby pasował do większości szafek AV, podczas gdy R350 ma tylko 5,5" wysokości i można go zamontować na ścianie. Po raz pierwszy Polk wprowadza moduł wyższej warstwy (R900), który można umieścić na wybranych kolumnach podłogowych lub zamontować na ścianie.
Polk Audio Reserve
W kolumnach Polk Reserve znajdziemy wiele zaawansowanych technologii pochodzących z flagowej serii Legend, m.in. sztywne, wewnętrznie wzmacniane obudowy oraz przetworniki i porty. Koncentrując się na każdym aspekcie wydajności, od odtwarzania muzyki po systemy kina domowego, Polk opracował następujące rozwiązania techniczne dla serii Reserve:
 • Tweetery Pinnacle: Dziesięciolecia innowacji, projektowania i testowania głośników wysokotonowych doprowadziły do opracowania nowego, 1-calowego tweetera wysokiej rozdzielczości. Został on wyposażony w precyzyjnie dostrojony falowód, który radykalnie poprawia rozproszenie energii o wysokiej częstotliwości, zapewniając szeroki "sweet spot", podczas gdy tłumiona tylna komora pomaga pokonać niepożądane rezonanse. Zapewnia doskonale czyste, wyraźne wysokie tony bez niepożądanych podbarwień lub zniekształceń.
 • Membrany Turbine: Membrana Turbine sprytnie łączy opatentowaną konstrukcję rdzenia piankowego Polk z formowaną geometrią turbiny, która radykalnie zwiększa sztywność i tłumienie bez dodawania masy. Zapewnia to płynną, szczegółową średnicę w całym paśmie przetwornika – czyli tym zakresie częstotliwości, na który ludzkie uszy są najbardziej wrażliwe.
 • Technologia X-Port: Seria Reserve to debiut nowo opracowanej technologii X-Port, która wykorzystuje zestaw absorberów o konstrukcji zamkniętej, precyzyjnie dostrojonych w celu wyeliminowania niepożądanych rezonansów obudowy i portów. X-Port jest najbardziej korzystny dla niższego pasma średnich tonów, zapewniając zrównoważony, czysty średni bas pełny niesamowitych szczegółów i dynamiki.
 • Power Port 2.0: Bas-refleks znajdujący się w podłogowych modelach R600 i R700, to opatentowane przez Polk rozwiązanie, które umożliwia uzyskanie niesamowitej głębi niskich tonów i osiągnięcie wysokich poziomów wyjściowych. Power Port 2.0 łączy w sobie nową technologię X-Port i Enhanced Power Port tworząc wyjątkowy system akustyczny. Podstawa rury portowej została wykonana z aluminium i jest umieszczona bliżej podstawy niż w przypadku poprzednich konstrukcji poprawiając wydajność oraz korzystnie wpływając na estetykę.
 • Zaawansowana konstrukcja obudowy: Podłogowa kolumna głośnikowa R700 została wyposażona w zaawansowany, punktowy system usztywnień z nową technologią Cabinet Resonance Control (CRC), która eliminuje rezonanse paneli, zwiększając szczegółowość i klarowność dźwięku.

Polk Audio Reserve
Seria Polk Audio Reserve została zaprojektowana i wykonana w USA z zachowaniem najwyższych standardów jakości i jest objęta 5 letnią gwarancją. Wszystkie produkty z serii Reserve są dostępne w sprzedaży pod adresem PolkAudio.com oraz u autoryzowanych dealerów. Kolumny występują w dwóch wersjach kolorystycznych: matte black oraz matte white (tylko dla modeli R100, R200, R350, R500, R600, R900).
Polk Audio Reserve
Poniżej prezentujemy ceny detaliczne za sztukę kolumn wchodzących w skład serii Polk Audio Reserve:
 • R100 (kolumna podstawkowa) - 1.249zł
 • R200 (kolumna podstawkowa) - 1.699zł
 • R300 (kolumna centralna) - 1.999zł
 • R350 (smukła kolumna centralna) - 2.499zł
 • R400 (kolumna centralna) - 2.999zł
 • R500 (kolumna podłogowa) - 2.999zł
 • R600 (kolumna podłogowa) - 3.699zł
 • R700 (kolumna podłogowa) - 4.999zł
 • R900 (moduł wyższej warstwy) - 1.249zł

Źródło: informacja prasowa Horn Distribution