s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

kino domowe

SVS SB-1000 Pro i PB-1000 Pro

news |
niezdefiniowano - SVS SB-1000 Pro i PB-1000 Pro

Firma SVS zaprezentowała dwa subwoofery z serii 1000 Pro, które wyznaczają nowe standardy wydajności w swoim przedziale cenowym.

W każdym z dwóch modeli z serii 1000 Pro wykorzystano zupełnie nowy 12-calowy przetwornik SVS o dużym skoku membrany i potężny wzmacniacz Sledge STA-325D (325 W RMS, moc szczytowa 820+ W, tranzystory MOSFET), bez wysiłku wypełnią pokój pulsującym, wolnym od zniekształceń basem. Ogromną moc wzmacniacza wykorzystuje analogowy procesor DSP o rozdzielczości 50 MHz, który zapewnia precyzyjne niskie dźwięki o odpowieniej sile.

Firma przygotowała aplikację na smartfony pozwalająca na wygodne sterowanie oraz strojenie subwoofera. Wyposażone w zaawansowaną technologię znaną już z flagowych modeli 16-Ultra i funkcje dostępne tylko od SVS, subwoofery z serii 1000 Pro stanowią ogromny krok naprzód w stosunku do oryginalnej serii 1000 i na nowo definiują wydajność subwoofera dla miłośników muzyki i kina domowego.
SVS SB-1000 Pro i PB-1000 Pro
Seria składa się z SB-1000 Pro (zamknięta obudowa) i PB-1000 Pro (obudowa bass-reflex). W każdym z subwooferów udoskonalono przetwornik, wzmacniacz i obudowę oraz wprowadzono zmiany mające poprawić ogólne doświadczenie użytkownika, pozostawiając konkurencję daleko w tyle. Rezultatem jest wstrząsająca moc basów i rozciągnięcie niskich częstotliwości poniżej progu słyszalności przy jednoczesnym zachowaniu szybkości transjentów i precyzji, które ożywiają muzykę i filmy z przekonującym realizmem.
Serię 1000 Pro zasila potężny i wyrafinowany wzmacniacz DSP STA-325D, który łączy w sobie wydajność wzmacniacza klasy D z możliwością przenoszenia kolosalnych ilości prądu przez tranzystory MOSFET. Imponująca moc 325 W RMS i 820+ W mocy szczytowej, znikomo niskie zniekształcenia i unikalna konstrukcja uwalnia niemal nieograniczoną moc, nie tracąc kontroli nad dźwiękiem.
SVS SB-1000 Pro i PB-1000 Pro
Ogromną moc wzmacniacza Sledge wykorzystuje procesor DSP o rozdzielczości 50 MHz z 56-bitowym filtrowaniem, jest to najbardziej wyrafinowany procesor DSP zastosowany w domowym subwooferze. Jego moc obliczeniowa zapewnia nieskazitelne brzmienie dzięki zaawansowanemu dostrojeniu do pomieszczenia, optymalizacji pasma przenoszenia, ustawieniom parametrów DSP itp., a wszystko to w dobrej cenie.
SVS SB-1000 Pro i PB-1000 Pro
Przetworniki subwooferów SVS 1000 Pro mają całkowicie nową konstrukcje i zostały stworzone z myślą o dużej wydajności, jak również finezji i precyzji. Opatentowana konstrukcja SVS z podwójnym silnikiem z magnesami ferrytowymi z paraboliczną membraną o ekstremalnym skoku zapewniają wypełniające całe pomieszczenie SPL. Lekki i sztywny aluminiowy wentylowany stożek z osłoną z włókna kompozytowego pozwala poruszyć ogromne masy powietrza, by wytworzyć energię dźwiękową z zachowaniem kontroli i dokładności nawet przy najbardziej intensywnym poziomie odsłuchu.
Znana z flagowych modeli subwooferów SVS 16-ultra aplikacja SVS na urządzenia Apple, Android i Amazon, pozwala na wygodne sterowanie i zmianę ustawień użytkownika. Aplikacja SVS to najwygodniejszy sposób kontrolowania głośności, uzyskiwania dostępu do wielu funkcji DSP i ustawień użytkownika do szybkiego dostrojenia dla muzyki, filmów, gier i innych. Można dostosować m.in. częstotliwości zwrotnicy, trójzakresowy korektor parametryczny, polaryzację i wzmocnienie nie ruszając się z fotela.
SVS SB-1000 Pro i PB-1000 Pro
Aplikacja SVS umożliwia również zaawansowane dostosowywanie ustawień do potrzeb użytkownika - można nadać nazwę dla subwoofera w celu łatwego przełączania ustawień, wybrać tryb gotowości subwoofera i przywrócić ustawienia fabryczne. Bluetooth umożliwia pełną kontrolę, nawet gdy subwoofer jest poza zasięgiem wzroku, a dwukierunkowy przekaz informacji pozwala na regulację w czasie rzeczywistym zarówno poprzez tylny panel subwoofera, jak i aplikację.
Subwoofery zdolne do tak ekstremalnych poziomów wydajności wymagają równie potężnych obudów, dlatego w serii 1000 Pro wykorzystano wyjątkową grubą płytę czołową z MDF i sztywną wewnętrzną ramę dla wsparcia przetwornika i zapewnienia akustycznie obojętnego środowiska. Wzmocniona konstrukcja wewnętrzna eliminuje wszelkie zabarwienia lub rezonans w obudowie, nawet przy odtwarzaniu najgłębszych niskich częstotliwości przy dużej głośności.
SVS SB-1000 Pro i PB-1000 Pro
Subwoofery SVS 1000 Pro Series oferują referencyjną technologię subwooferów znaną z flagowych serii 16-Ultra, serii 4000, 3000 i 2000 Pro, które otrzymały niemal każdą nagrodę branżową odpowiednio w latach 2017-2020, w tym nagrodę CES Innovations Award for High Performance Audio i cztery lata z rzędu nagrodę EISA dla najlepszego subwoofera kina domowego.
W skład serii subwooferów SVS 1000 Pro wchodzą dwa modele:
  • SB-1000 Pro: Subwoofer z zamkniętą obudową. Imponujące rozciągnięcie niskich częstotliwości ąż do 20Hz i ogromna moc w połączeniu z niezwykłą muzykalnością, zachwyci zarówno miłośników kina domowego, jak i audiofilów. Referencyjna wydajność subwoofera jeszcze nigdy nie była dostępna w takiej cenie i rozmiarze. Pasmo przenoszenia: 20 - 270 Hz +/-3 dB
  • PB-1000 Pro: Subwoofer z bass-refeks. Wstrząsająca moc basów i rozciągnięcie niskich częstotliwości poniżej możliwości ludzkiego słuchu, gdzie jest już tylko wyczuwalne. Zapierające dech w piersiach, lecz niezwykle precyzyjne pasmo przenoszenia. Podwójne porty maksymalizują przepływ powietrza i ruch przetwornika, eliminując turbulencje. Pasmo przenoszenia: 17 - 260 Hz +/-3dB (tryb standardowy), 19 - 260Hz +/-3dB (tryb zamknięty)

SVS SB-1000 Pro i PB-1000 Pro
Oba modele są dostępne na stronie svsound.com lub u popularnych sprzedawców w całym kraju.

 Cena modelu SB-1000 Pro wynosi 2.499zł (Premium Black Ash) i 2.999zł (Piano Gloss Black/Piano). Natomiast za subwoofer PB-1000 Pro zapłacimy 2.999zł (Premium Black Ash).
Źródło: informacja prasowa Konsbud Hi-Fi