hi-fi

Primary Control w Polsce

news |
niezdefiniowano - Primary Control w Polsce

Firma Galeria Audio została wyłącznym przedstawicielem na Polskę holenderskiej marki Primary Control znanej z wysokiej klasy ramion gramofonowych.

Holenderska firma w swojej ofercie ma wysokiej klasy ramiona gramofonowe: Arrow, Reference, Gravity i FCL oraz gramofon z bezpośrednim napędem o nazwie Kinea. Gramofony z bezpośrednim napędem to od wielu lat mocno niedoceniana technologia. Po "zalaniu" rynku tanimi gramofonami z bezpośrednim napędem i wysokim momentem obrotowym w latach 70. i 80. ten rodzaj konstrukcji niemal całkiem zniknął z rynku hi-end.

Zespół Primary Control uznał, że ta niechęć rynku audio do gramofonów o bezpośrednim napędzie jest nieuzasadniona. Dlatego powstał gramofon Primary Control Kinea, który wyposażono w technologię bezpośredniego napędu o niskim momencie obrotowym i wynosi ją na szczyt jej możliwości.
Primary Control w Polsce
Firma oferuje do swojego gramofonu ramiona spełniające założenia konstrukcji unipivot ale wolne od jej wad. W tym celu zastosowano specjalny rodzaj magnesu i cewki, które są zasilane stałym źródłem napięcia dzięki czemu eliminowany jest luz, a ramię jest bardzo stabilne. Środek ciężkości i łożysko znajdują się w tym samym punkcie, co zapewnia równowagę. Obsługa tego ramienia przypomina tę znaną z łożysk kulkowych. Wizjonerem stojącym za marką Primary Control jest Bernd Hemmen, który widzi swoją działalność w branży hi-endu jako formę ekspresji samego siebie. Jego misją jest tworzenie przedmiotów posiadających ponadczasowy design i potrafiących odtwarzać muzykę, na najwyższym możliwym poziomie.
Źródło: informacja prasowa Galeria Audio