s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

kino domowe

Seria JBL SCL

news |
niezdefiniowano - Seria JBL SCL

JBL wprowadza do swojej oferty głośników instalacyjnych Synthesis dwa modele sufitowe SCL-5 i SCL-8 oraz dwa naścienne SCL-6 i SCL-7.

Gama niestandardowych głośników Synthesis (SCL) to lider w branży, dzięki najbardziej zaawansowanym technologiom głośnikowym dostępnym do zastosowań domowych. Po zdobyciu branżowej nagrody "Best-of" za większy model SCL-2, JBL Synthesis z przyjemnością poinformowało, że SCL-8 został uhonorowany nagrodą CES Innovations Award 2021.
Wszystkie cztery nowe modele poszerzające serię SCL wykorzystują opatentowane technologie JBL, w tym rewolucyjne przetworniki kompresyjne z pierścieniową membraną, geometrię tuby High-Definition Imaging, zaawansowane konstrukcje głośników niskotonowych, bezramkowe maskownice mocowane magnetycznie oraz nowy opatentowany mechanizm mocowania "Cat Claw", który oszczędza czas i znacznie ułatwia instalację w porównaniu do tradycyjnych konstrukcji typu "dog leg".

Głośnik sufitowy SCL-5 to pionierski 2-drożny system głośnikowy wyposażony jest w renomowany 1-calowy przetwornik wysokotonowy JBL 2409H oraz tubę High-Definition Imaging (HDI). Tuba HDI jest umieszczona pod kątem na przegrodzie nad 7-calowym, odlewanym w ramie głośnikiem niskotonowym Advanced Aluminium Cone z głośnikiem niskotonowym emitującym dźwięk przez otwór, który sprawia, że jest praktycznie niewidoczny pod względem akustycznym dla przetwornika kompresyjnego i tuby. Rewolucyjny system mocowania "Cat Claw", a także pozłacane, sprężynowe zaciski umożliwiają szybką i niezawodną instalację. System zawiera magnetycznie mocowane okrągłe i kwadratowe maskownice. Dostępny będzie w marcu 2021 roku.
Głośnik ścienny SCL-6 to 2,5-drożny, zajmujący niewielką powierzchnię głośnik, posiadający umieszczoną na osi tubę, która nadaje się do zastosowań LCR w małych i średnich systemach lub na niższych poziomach surround w większych systemach. SCL-6 jest wyposażony w opatentowany 1-calowy przetwornik wysokotonowy 2410H-2, współpracujący z opatentowaną przez JBL tubą High-Definition Imaging (HDI) i uzupełniony o cztery 5,25-calowe (130 mm) czarne stożki Advanced Aluminium Matrix.
Instalację ułatwia opatentowany mechanizm mocowania "Cat Claw" w połączeniu z pozłacanymi, sprężynowymi zaciskami. Zaprojektowany, aby zapewnić najwyższą wydajność i najwyższy poziom dynamiki dowolnego głośnika ściennego, SCL-6 dyskretnie integruje się z każdym otoczeniem i wystrojem oraz posiada bezramkową magnetycznie mocowaną maskownicę z możliwością malowania SCL-6 dostępny będzie w marcu 2021 roku.
Głośnik ścienny SCL-7 to 2-drożny ścienny system głośnikowy przeznaczony do odsłuchu pozaosiowego jako LCR oraz kanałów poziomych i surround. SCL-7 jest wyposażony w legendarny 1-calowy kompresyjny przetwornik wysokotonowy 2410H-2 i opatentowaną tubę High-Definition Imaging (HDI). Uzupełniony został dwoma 5,25-calowymi (130 mm) czarnymi stożkami Advanced Aluminium Matrix. Podobnie jak w przypadku SCL-6, opatentowany mechanizm mocowania "Cat Claw" i pozłacane sprężynowe zaciski umożliwiają szybką i łatwą instalację. SCL-7 dostępny będzie w marcu 2021 roku.
Głośnik sufitowy SCL-8 to wszechstronny 2-drożny sufitowy system głośnikowy, wyróżniony nagrodą CES Innovations Award w 2021 roku. Przeznaczony jest do odsłuchu pozaosiowego w imersyjnym systemie audio. To zasadniczo mniejsza wersja SCL-5. SCL-8 posiada te same przetworniki, które są używane w SCL-6 i SCL-7, w tym 5,25-calowy głośnik niskotonowy Advanced Aluminium Matrix z odlewaną ramą i 1-calowy 2410H- 2 wysokotonowy przetwornik kompresyjny połączony z tubą HDI. SCL-8 jest dostarczany z bezramkowymi, magnetycznie mocowanymi okrągłymi i kwadratowymi maskownicami z możliwością malowania i będzie dostępny w marcu 2021 roku.
Dodanie tych czterech nowych modeli wraz z flagowymi modelami SCL-1 i SSW-1 rozszerza portfolio JBL Synthesis do łącznie ośmiu modeli SCL i czterech modeli SSW oraz oferuje dealerom i instalatorom wyjątkowy zestaw niezrównanych rozwiązań głośnikowych. Cała seria wyróżnia się pod względem funkcji i wydajności. SCL-1 i SSW-1 są dostosowane do systemów o dużej skali i dużej liczbie kanałów w połączeniu z immersyjnym procesorem surround SDP-75 i wzmacniaczami SDA.
SCL-5 świetnie współgra z głośnikami SCL-2, SCL-3 i SCL-4 i nadaje się do instalacji w kanałach sufitowych. SCL-6, SCL-7 i SCL-8 doskonale uzupełniają 16-kanałowy immersyjny procesor dźwięku przestrzennego SDP-55 oraz wielokrotnie nagradzany amplituner SDR-35 klasy G z wciągającym dźwiękiem przestrzennym, a także wzmacniacze SDA do użytku w małych i średniej wielkości systemach.
Głośniki JBL Synthesis SCL zmieniły oczekiwania co do możliwości systemów immersyjnych w domach. Jako pierwszy w branży kompleksowy wybór architektonicznych głośników opartych na przetwornikach kompresyjnych, integratorzy systemów i projektanci są w stanie zapewnić poziom wydajności produktów ściennych i sufitowych, który był wcześniej niedostępny. Wraz z wprowadzeniem flagowych SCL-1 i SSW-1, JBL Synthesis rozszerzył swoje opatentowane technologie i zalety akustyczne do rozwiązań wielkoformatowych skalowanych do ultra-premium.
Głośnik SCL-1 jest nowym flagowcem serii JBL Synthesis SCL, zapewniającym niezrównaną wydajność i bezkompromisową konstrukcję. Zoptymalizowany do niestandardowej instalacji za ekranami projekcyjnymi, ten wielkoformatowy głośnik LCR jest wyposażony w opatentowany przez firmę JBL podwójny 3-calowy przetwornik kompresyjny D2430K połączony z tubą High-Definition Imaging (HDI). Dzięki parze nowo zaprojektowanych 12-calowych głośników niskotonowych z odlewaną ramą z kompozytu węglowo-celulozowego (C4) w opatentowanej konfiguracji Complementary Bass Alignment System (C-BAS).
SCL-1 oferuje niesamowitą moc, dynamikę i szczegółowość nawet w największych systemach wielokanałowych. Wzmocniona obudowa MDF jest wykończona teksturowaną matową czernią z dołączoną magnetycznie mocowaną stalową ramą z czarnej tkaniny. Podłączenie zapewniają podwójne zestawy pozłacanych terminali. Niestandardowe dostrojenie można osiągnąć za pomocą elementów sterujących konfiguracją na panelu przednim, zapewniających regulację HF dla różnych rozwiązań instalacyjnych, a także wyborów dla bi-wire, bi-amp i pełnego obejścia wewnętrznej zwrotnicy do użytku w zaawansowanych systemach z zewnętrznymi elektronicznymi zwrotnicami. SCL-1 dostępny będzie w marcu 2021.
Subwoofer SSW-1 to nowo opracowany, ultra-wysokowydajny subwoofer zaprojektowany specjalnie w celu uzupełnienia możliwości akustycznych wielkoformatowego głośnika LCR SCL-1. Zaprojektowany do zastosowań poziomych lub pionowych w systemach wielkoskalowych, subwoofer SSW-1 wyposażony jest w podwójne 15-calowe woofery o wysokim wychyleniu (4" od szczytu do szczytu) z kompozytowymi stożkami i masywnymi 6-calowymi cewkami. Obudowa subwoofera jest solidnie skonstruowana z 1-calowymi ścianami obudowy i obszernymi wewnętrznymi usztywnieniami na całej długości i waży ponad 150 kilogramów!
Strojenie obudowy odbywa się za pomocą podwójnych portów Slipstream skierowanych do przodu, podczas gdy podłączenie zapewniają dwa zestawy pozłacanych, sprężynowych zacisków - po jednym dla każdego głośnika niskotonowego. Dzięki mocy 2500 W RMS na głośnik niskotonowy i 5000 W RMS na system, a także niezwykle wysokiemu poziomowi SPL i użytecznemu rozszerzeniu niskich częstotliwości do 13 Hz, SSW-1 zapewnia najwyższy poziom wydajności dźwiękowej dla niestandardowego kina domowego. SSW-1 dostępny będzie w marcu 2021 r.
Źródło: informacja prasowa Suport