hi-fi

NAD MDC USB DSD

news |
niezdefiniowano - NAD MDC USB DSD

Nowy moduł umożliwia odtwarzanie plików muzycznych hires PCM i DSD z komputera oraz strumieniowania ich za pośrednictwem popularnych wzmacniaczy NAD.

NAD Electronics wzbogaca swoją ofertę o najnowszą kartę z platformy MDC (Modular Design Construction), model MDC USB DSD, która dzięki dodaniu USB Audio 2 wprowadza możliwość odtwarzania plików PCM i DSD dla sześciu najpopularniejszych (przed-)wzmacniaczy NAD: M33, M32, M12, C 388, C 368 i C 658. Karta MDC USB DSD będzie już wkrótce dostępna w sprzedaży.

Dzięki stworzonej przez NAD modułowej konstrukcji MDC, wprowadzenie najnowszej, przełomowej technologii może być równie proste jak aktualizacja oprogramowania i dodanie nowego modułu sprzętowego do wzmacniacza stereofonicznego. Moduł MDC USB DSD pozwala użytkownikom cieszyć się wygodą odtwarzania muzyki z komputera i strumieniowania, w wysokiej rozdzielczości do aż 192 kHz/24 bity PCM oraz DSD do aż DSD256, w połączeniu z jakością dźwięku gwarantowaną przez system hi-fi NAD.
Zastosowanie w module MDC USB DSD asynchronicznego połączenia USB pozwoliło wyeliminować wpływ komputera na jakość dźwięku, dzięki czemu muzyka strumieniowana jest bez żadnych zakłóceń. Moduł omija niskiej jakości układy w komputerze, tj. przetwornik cyfrowo-analogowy, zegary taktujące i inne powiązane z nimi obwody, kierując sygnał do wysokiej jakości układu DAC w wybranych wzmacniaczach NAD. Użytkownik może odkrywać pełnię detali i dynamikę oryginalnego nagrania, zamiast szum i zniekształcenia typowe dla przeciętnych komputerowych scen audio.
NAD MDC USB DSD
Z nieustannie rosnącą ilością treści muzycznych high-res 192 kHz/24 bity, które można pobierać lub odtwarzać strumieniowo, dostęp do muzyki w takiej postaci, w jakiej została oryginalnie nagrana w studio lub podczas koncertu na żywo, jeszcze nigdy nie był tak łatwy. Użytkownicy mogą cieszyć się wygodą odtwarzania swoich ulubionej muzyki, zaczynając od komputerowego portu USB, a kończąc na strumieniowaniu z lokalnego dysku twardego, lub też przesyłać nagrania z popularnych serwisów online, takich jak Spotify, Tidal lub Qobuz. Z MDC, możliwość łatwego wzbogacenia urządzenia poprzez wprowadzenie obsługi innych formatów cyfrowych jest całkowicie unikatowa i bezprecedensowa.

Najważniejsze cechy modułu NAD MDC USB DSD:

  • Asynchroniczne połączenie USB
  • Rozdzielczość dźwięku do aż 192 kHz/24 bitów
  • USB Audio 2
  • DSD do aż DSD256 (DSD konwertowane jest do 192 kHz/24 bity PCM)

Źródło: informacja prasowa Audio Klan