hi-fi

Quadral Signum

news |
niezdefiniowano - Quadral Signum

Nowa seria kolumn Quadral Signum wyróżnia się angażującym i dynamicznym brzmieniem, wyrafinowanymi technologiami oraz eleganckim wyglądem.

W serii Signum należącej do audiofilskiej klasy średniej wykorzystano głośnik wysokotonowy RiCom, który stosowany był wcześniej tylko w wybranych hi-endowych konstrukcjach Quadrala. Przetwornik wyposażono w ultralekką jedwabną membranę pierścieniową. Dzięki jej niewielkiej masie ruchomej oraz brakowi rezonansów, RiCom charakteryzuje się niezrównaną swobodą, dynamiką i doskonałym odwzorowaniem szczegółów, zbliżając się jakością reprodukcji do legendarnych głośników wstęgowych. Delikatna kopułka pierścieniowa została osłonięta ochronną siateczką.

Nowy głośnik wysokotonowy Ri-Com Signum połączony jest z przetwornikami niskotonowymi i średniotonowymi, w których pracują membrany pokrytą odparowanym tytanem, co zapewnia szczegółową i dynamiczną reprodukcję dźwięku w nisko-średniotonowym zakresie. Dodatkowo ulepszono napędy przetworników poprzez optymalizację geometrii pola magnetycznego. Zaowocowało to zwiększeniem dynamiki i redukcją zniekształceń.
Quadral Signum
Quadral Signum
W oparciu o solidnie zaprojektowane i doskonale się prezentujące kolumny z serii Quadral Signum oprócz stereo można także stworzyć homogenicznie brzmiące kino domowe. Kolumny oferowane są w wykończeniu białym lub czarnym.
Źródło: informacja prasowa E.I.C.