hi-fi

GŁOŚNIKI ZIKMU PARROT BY STARCK

news |

Za sprawą firmy Horn Distribution S.A. na polskim rynku debiutują produkty firmy Parrot. Właśnie do sprzedaży

Za sprawą firmy Horn Distribution S.A. na polskim rynku debiutują produkty firmy Parrot. Właśnie do sprzedaży powinny trafić bezprzewodowe głośniki Zikmu zaprojektowane przez Philippe Starck’a. Od ponad 30 lat ten wizjonerski projektant jest autorem wielu niezwykłych przedmiotów od butelki wody mineralnej przez motocykle aż do apartamentów prezydenckich na Polach Elizejskich stając się jednym z najbardziej znanych artystów na świecie, którego wyznacznikiem prac jest minimalizm.
Zikmu korzystają z najnowszych bezprzewodowych technologii i dzięki temu możemy przesyłać strumieniowo muzykę bez żadnych przewodów korzystając z wbudowanej stacji dokującej dla iPoda i iPhone’a oraz technologii Bluetooth i Wi-Fi. Głośniki komunikują się ze sobą używając właśnie technologii Bluetooth. Możemy je dzięki temu ustawić w dowolnych miejscach pomieszczenia nie martwiąc się o ułożenie kabli. Zikmu zostały zaprojektowane do współpracy odtwarzaczami i telefonami firmy Apple. Używając stacji dokującej wbudowanej w jedną z kolumn użytkownik może słuchać nagrań ze swojego odtwarzacza sterując nim za pomocą dołączonego pilota zdalnego sterowania. Oczywistym jest możliwość ładowania odtwarzacza czy telefonu podczas pracy. Jakby tego było mało użytkownik może przesyłać bezprzewodowo muzykę do Zikmu bezpośrednio ze swojego komputera korzystając z technologii Wi-Fi lub Bluetooth (A2DP).
Głośniki Zikmu Parrot by Starck rewolucjonizują również tradycyjny sposób słuchania muzyki stereo dzięki możliwości odtwarzania w obrębie 360o ąc technologię NXT. Ekstra płaskie membrany generują drobne wibracje na całej ich powierzchni wiernie odtwarzając tony średnie i wysokie z obydwu stron kolumny dzięki czemu mamy wrażenie otaczania nas przez dźwięk. W zależności od rozmiaru pomieszczenia i pozycji kolumn dźwięk będzie adoptował się do akustyki. W dolnej części głośników umieszczony jest woofer niskotonowy z neodymowym magnesem pracujący w pozycji ‘downfire’ z systemem bass-reflex. Obudowa tego głośnika wykonana jest z metalu aby zminimalizować niepożądane wibracje.
Bezprzewodowe głośniki Zikmu by Philippe Starck to ponadczasowe dzieła sztuki stworzone z łagodnych krzywych w czarnym kolorze. To połączenie eleganckiego minimalizmu z najnowszą technologią.

Zikmu by Philippe Starck właśnie wchodzą do sprzedaży w sugerowanej cenie 4.999,- PLN za parę.

INFO http://www.horn.pl