hi-fi

Phantom I, Phantom II, Phantom Opéra de Paris

news |
niezdefiniowano - Phantom I, Phantom II, Phantom Opéra de Paris

Devialet udoskonala głośniki bezprzewodowe z linii Phantom dodając m.in. obsługę AirPlay 2 i zgodność Roon Ready. Do wyboru mamy nowe wersje kolorystyczne.

Dotychczasowe modele Phantom, zarówno Phantom Premier, Phantom Reactor, jak i ekskluzywna seria Phantom Opéra de Paris zdobyły ogromną popularność. Te niewielkie głośniki bezprzewodowe zachwyciły użytkowników swoim nietuzinkowym wzornictwem i fantastyczną jakością dźwięku, która zaprzecza niewielkim rozmiarom urządzeń. Teraz Devialet wprowadza zmiany, dzięki którym te nietypowe konstrukcje stają się jeszcze lepsze, bardziej funkcjonalne i ponadczasowe, a także wprowadza nowe nazewnictwo, które dokładniej odzwierciedla potencjał i możliwości głośników Phantom.

Nowe nazewnictwo

Aby ułatwić wybór Phantoma, Devialet wprowadza nowe nazewnictwo swoich głośników. W miejsce dotychczasowych modeli Phantom Premier projektanci wprowadzają modele Phantom I, które będą dostępne w dwóch wersjach: Phantom I 103 dB oraz Phantom I 108 dB. Pozwala to użytkownikom już na wstępie uzyskać informacją, jaki poziom ciśnienia dźwięku może wygenerować wybrany głośnik. Analogiczne zmiany objęły modele Phantom Reactor, które teraz będą określane jako Phantom II 95 dB oraz Phantom II 98 dB. Devialet zachowuje również ekskluzywne głośniki Opéra de Paris. Te tworzą mocniejsze wersje Phantoma I i Phantoma II. Elementem wyróżniającym modele Phantom II 98 dB Opéra de Paris oraz Phantom I 108 dB Opéra de Paris są pozłacane panele boczne.
Phantom I, Phantom II, Phantom Opéra de Paris

Rzeczywista moc muzyczna

Oprócz nowego, czytelniejszego nazewnictwa, Devialet zmodyfikował również sekcję poświęconą mocy, jaką uzyskują głośniki Phantom. W miejsce mocy szczytowej, niezwykle rzadko uzyskiwanej w domowych warunkach, inżynierowie podają teraz zmierzoną średnią moc rzeczywistą (RMS), która jest ustandaryzowaną wartością międzynarodową i uznawaną za prawidłową w przypadku głośników. Phantom I 103 dB dostarcza moc 500 W (RMS), Phantom I 108 dB/Phantom I 108 dB Opéra de Paris zapewniają 1100 W (RMS). W przypadku modeli Phantom II 95 dB oraz Phantom II 98 dB/Phantom II 98 dB Opéra de Paris parametry te wynoszą odpowiednio 350 W (RMS) i 400 W (RMS). Wraz z tą zmianą Devialet udostępnia także czytelną informację o maksymalnym zużyciu prądu przy pełnej mocy i w trybie czuwania. Maksymalne zapotrzebowanie na energię modeli Phantom I nie przekracza 250 W i 0,5 W w trybie czuwania, a głośników Phantom II 130 W i 0,5 W w trybie czuwania.
Phantom I, Phantom II, Phantom Opéra de Paris

Pilot zdalnego sterowania, AirPlay 2, Roon Ready

Wprowadzone przez inżynierów Devialeta zmiany w rodzinie głośników Phantom nie ograniczają się do zmiany nazewnictwa i szacowania dostarczanej mocy. Każdy egzemplarz modelu Phantom I teraz będzie standardowo dostarczany wraz z pilotem zdalnego sterowania Remote V2. Kolor pilota odpowiada kolorowi głośnika. Użytkownicy do wyboru mają dwie nowe wersje kolorystyczne, czarny mat i biały mat, które zastępują dotychczasowe wykończenia na wysoki połysk. Kolejnymi nowościami, obejmującymi już wszystkie głośniki Phantom I i Phantom II, a związanymi z nowym oprogramowaniem układowym DOS 2, jest wprowadzenie obsługi AirPlay 2 oraz zgodności Roon Ready. To ogromne udogodnienie dla użytkowników urządzeń firmy Apple, którzy mogą w łatwy sposób przesyłać bezprzewodowo muzykę wprost do głośnika Phantom, przy zachowaniu wysokiej jakości dźwięku. Drugie z rozwiązań to ukłon w stronę miłośników muzyki, którzy cieszą się dostępem do swojej muzycznej biblioteki za pośrednictwem platformy Roon.
Phantom I, Phantom II, Phantom Opéra de Paris

DOS 2 i aplikacja Devialet App 1.14

Devialet udoskonalając swoją aktualną gamę produktową nie zapomina o już obecnych użytkownikach głośników Phantom. Najnowsze oprogramowanie układowe DOS 2 oraz aplikacja Devialet App 1.14 wprowadzają AirPlay 2 i zgodność Roon Ready nie tylko do modeli Phantom I i Phantom II, lecz także do głośników Phantom Premier i Phantom Reactor. Ponadto nowe wersje oprogramowania i aplikacji udostępniają włączany z poziomu aplikacji tryb nocny oraz umożliwiają 24-bitowe strumieniowanie dźwięku high-res dla źródeł UPnP i Roon (jakość źródła wyświetlana jest w aplikacji). Autorska aplikacja Devialeta wprowadza również wsparcie dla dodatkowych produktów Phantom i zapewnia dostęp do nowych samouczków dotyczących strumieniowych źródeł dźwięku. Elementem wyróżniającym nową wersję aplikacji jest przeprojektowany panel główny interfejsu użytkownika.
Źródło: informacja prasowa Audio Klan