hi-fi

KONWERTER CYFROWO-ANALOGOWY MOON 300D

news |

Nowy konwerter cyfrowo-analogowy Moon 300D firmy Simaudio to niezwykle wszechstronne urządzenie umożliwiające

Nowy konwerter cyfrowo-analogowy Moon 300D firmy Simaudio to niezwykle wszechstronne urządzenie umożliwiające wykorzystywanie w systemach audio takich cyfrowych źródeł, jak komputery, serwery muzyczne, cyfrowe transporty itp. Źródła te mogą być podłączane za pośrednictwem portu USB-B oraz cyfrowych złączy S/PDIF i Toslink. Zaprojektowany z myślą o ceniących najwyższą jakość dźwięku miłośnikach muzyki, Moon 300D będzie w stanie tchnąć nowe życie we wszystkie cyfrowe dane audio bez względu na format ich zapisu.
Dzięki wewnętrznemu upsamplingowi wykorzystującemu przetwarzanie 24-bit/352,8kHz Moon 300D umożliwia reprodukcję cyfrowej muzyki z niespotykaną dotąd jakością. Ten DAC zapewnia obsługę sygnałów o próbkowaniu od 44,1 do 192kHz i rozdzielczości od 16 do 24 bitów. A dzięki opracowanemu przez inżynierów Simaudio układowi cyfrowego zegara jitter zredukowano niemal do zera.
Na tylnym panelu znajdziemy cztery cyfrowe wejścia (USB, 2 x S/PDIF i TosLink) oraz zbalansowane (XLR) i niezbalansowane (RCA) analogowe wyjścia. Zbalansowane złącza pozwalają wykorzystać wszelkie zalety działających w tym samym trybie przedwzmacniaczy, co zapewnia wyraźne obniżenie poziomu szumu, zwiększenie dynamiki i uzyskanie idealnej transparentności średnicy.
Jeśli chodzi o brzmienie, to Moon 300D odzwierciedla wszystkie te cechy, które stały się już znakiem rozpoznawczym produktów Simaudio – czysty, potężny, zwinny i rozciągnięty bas połączony z otwartą średnicą oraz dobrze rozciągniętą i lekką górą pasma. Podobnie jak inne komponenty z serii Moon, DAC 300D wyposażono w port IR, solidny zasilacz oraz charakteryzujące się wyjątkową sztywnością, specjalnie zaprojektowane chassis z grubym, anodyzowanym panelem czołowym. Urządzenie prezentuje się przy tym bardzo elegancko, a zarazem tworzy wrażenie nowoczesności. Wśród walorów użytkowych warto wymienić dyskretne diody informujące o tym, z którego źródła w danej chwili korzystamy i jaką częstotliwość próbkowania ma dostarczany sygnał.
Niewątpliwie Moon 300D to urządzenie, które okaże się cennym uzupełnieniem każdego systemu audio i znacząco rozszerzy jego możliwości.
INFO http://www.audioforte.com.pl