hi-fi

Rotel Michi X3 i Michi X5

news |
niezdefiniowano - Rotel Michi X3 i Michi X5

Do sieci salonów Top Hi-Fi & Video Design trafiły najnowsze wzmacniacze zintegrowane Michi X3 i Michi X5 marki Rotel.

Wzmacniacze zintegrowane Michi X3 oraz Michi X5 to wysokiej klasy konstrukcje, które łączą w sobie referencyjną jakość dźwięku i wykonania, całość dopełniając wzorniczą elegancją. Te najnowsze w ofercie Michi modele są już dostępne w salonach Top Hi-Fi & Video Design.

Modele X3 i X5 bazują na urzeczywistnianej przez Michi koncepcji, w myśl której najlepsza w klasie inżynieria dźwięku uzyskiwana jest poprzez gruntowną ocenę każdego elementu, każdego układu i całego toru sygnałowego. W parze z tym krytycznym podejściem idzie także rozwój kluczowych rozwiązań technicznych i komponentów.
Rotel Michi X3 i Michi X5
Wzmacniacz zintegrowany X5 nawiązuje do konstrukcji modeli Michi P5/S5, uhonorowanych tytułem WZMACNIACZ PRE/POWER HIGH-END EISA 2020–2021. Urządzenie wykorzystuje dwa ponadwymiarowe transformatory toroidalne i dostarcza moc wyjściową 600 W przy 4 Ω i 350 W przy 8 Ω. Łączność ze źródłami dźwięku zapewnia aż 14 wejść, w tym analogowe, cyfrowe, XLR, PC-USB z obsługą DSD 2× i MQA. Ponadto X5 wyposażony jest w przedwzmacniacz gramofonowy MM/MC i łączność bezprzewodową Bluetooth z aptX i AAC. Obsługę wzmacniacza ułatwia umieszczony na przedniej ściance wyświetlacz, który może m.in. informować o stanie pracy lub prezentować wskaźnik mocy szczytowej.
Rotel Michi X3 i Michi X5
Drugi ze wzmacniaczy zintegrowanych, Michi X3, wyposażony jest w jeden transformator toroidalny i zapewnia moc 350 W przy 4 Ω i 2000 W przy 8 Ω. W porównaniu z X5 model ten jest uboższy o jedno wejście (łącznie 13 wejść, m.in. XLR, analogowe, cyfrowe, PC-USB), a wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy obsługuje tylko wkładki MM. Znajdujący się na przedniej ściance wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości umożliwia szybką konfigurację różnorodnych funkcji i zapewnia dostęp do szeregu opcji konfiguracyjnych. Ponadto, podobnie jak X5, wzmacniacz X3 wyposażony jest w porty RS232 i Ethernet, które umożliwiają integrację z wszystkimi popularnymi systemami sterowania.
Więcej informacji o wzmacniaczach zintegrowanych Michi X3 i Michi X5 można znaleźć na stronach internetowych: https://www.tophifi.pl/stereo/wzmacniacze-zintegrowane/rotel-michi-x3.html https://www.tophifi.pl/stereo/wzmacniacze-zintegrowane/rotel-michi-x5.html
Źródło: informacja prasowa Audio Klan