hi-fi

Thorens TD 102 A

news |
niezdefiniowano - Thorens TD 102 A

Thorens poszerza swoją gamę produktową i prezentuje kolejny w pełni automatyczny gramofon dla początkujących fanów winyli, model TD 102 A.

TD 102 A otwiera nowy rozdział w klasie w pełni automatycznych gramofonów firmy Thorens. Model ten wykorzystuje nowo opracowany mechanizm, który gwarantuje najniższy możliwy opór tarcia wszystkich mechanicznych komponentów.

Gramofon TD 102 A jest w pełni automatyczną konstrukcją wyposażoną w elektronicznie kontrolowany silnik prądu stałego, który za pomocą wewnętrznego paska napędza aluminiowy talerz (0,7 kg). TD 102 A obsługuje dwie prędkości odtwarzania, 33 1/3 i 45 obr./min, a wybór prędkości odbywa się poprzez układ elektroniczny. Energię do urządzenia dostarcza zewnętrzny zasilacz.
Thorens TD 102 A
Urządzenie wykorzystuje również nowo opracowane karbonowe ramię TP 72, do którego standardowo mocowana jest wkładka Audio-Technica AT-VM95E, będąca następcą modelu AT95E, która jest znana i lubiana przez miłośników winyli już od wielu lat. Przełączany zintegrowany przedwzmacniacz gramofonowy gwarantuje pełną łączność z wszystkimi nowoczesnymi systemami audio.
Thorens TD 102 A
Gramofon Thorens TD 102 A dostępny jest w dwóch wersjach wykończenia, czarny na wysoki połysk i orzech na wysoki połysk, a przy tym wyróżnia się starannym projektem całej konstrukcji, który podkreśla typowe wzornictwo Thorensa. Wysoka jakość dźwięku i żywotność urządzenia dopełniają typowe właściwości, z których już od lat słyną produkty firmy Thorens.
Thorens TD 102 A
TD 102 A zadebiutuje na rynku w styczniu 2021 r. Poglądowa cena detaliczna gramofonu, niezależnie od wybranej wersji wykończenia, wyniesie 3.499 złotych.
Źródło: informacja prasowa Audio Klan