hi-fi

Copland CSA 150

news |
niezdefiniowano - Copland CSA 150

Najnowsza integra Copland CSA 150 łączy zalety wzmacniaczy lampowych oraz tranzystorowych i zapewnia wysokiej jakości dźwięk.

U podstaw niesamowitych możliwości modelu CSA 150 leży stopień półprzewodnikowy z prądowym sprzężeniem zwrotnym stopnia mocy. Układ ten zapewnia moc 2 × 150 W i wzmacnia sygnały dostarczane z przedwzmacniacza opartego na podwójnej triodzie realizującej wzmocnienie napięciowe.

Zastosowany w urządzeniu stopień lampowy został stworzony z myślą o odsłuchu studyjnym i wyróżnia się niesamowitą efektywnością. Zasilana wysokim napięciem podwójna trioda zapewnia maksymalną liniowość i pozwala cieszyć się ciepłym, niezwykle barwnym dźwiękiem. Dzięki temu rozwiązaniu dźwięk jest żywy, przestrzenny i dynamiczny, co szczególnie trudno uzyskać w przypadku wzmacniaczy korzystających z techniki półprzewodnikowej.
Copland CSA 150
Projektanci wykorzystali także układ MOS-FET, który będąc stopniem mocy zapewnia wzmocnienie dla stopnia liniowego przy równoczesnej kontroli za pomocą sprzężenia zwrotnego. Rozwiązanie to gwarantuje doskonałą współpracę sterowanych prądowo układów opartych na półprzewodnikach oraz sterowanych napięciowo lampowych.
Copland CSA 150
Elementem wyróżniającym najnowszy wzmacniacz Coplanda jest wysokiej klasy przetwornik cyfrowo-analogowy. Moduł ten bazuje na 32-bitowym układzie ES9018 Reference w konfiguracji quad-mono, konfiguracji 8 mono do 2 stereo i udostępnia wiele wejścia S/PDIF oraz port USB. Całości dopełniają wejście gramofonowe z korekcją RIAA dla wkładek MM oraz opcjonalny moduł łączności bezprzewodowej Bluetooth z obsługą aptX HD.
Copland CSA 150
Wzmacniacz zintegrowany Copland CSA 150 już jest dostępny w sprzedaży. Poglądowa cena detaliczna urządzenia wynosi 21.999 złotych.
Źródło: informacja prasowa Audio Klan