hi-fi

Focal Aria K2 936

news |
niezdefiniowano - Focal Aria K2 936

Francuska firma Focal zaprezentowała limitowaną edycję kolumny głośnikowej Aria 936 K2.

Seria Focal Aria od 2013 roku jest liderem wśród wysokoskutecznych głośników Hi-Fi o ekspresyjnym brzmieniu. Dzięki membranie z naturalnego lnu i eleganckiej stylistyce, Aria pozytywnie zapisała się w historii firmy Focal, a teraz historia toczy się dalej.

W ramach procesu nieustannej modernizacji, marka rodem z St. Étienne uzupełnia swoją linię głośników wprowadzając na rynek kolumnę podłogową Aria K2 936, nową edycję modelu Aria 936 z kultowymi membranami K2 i ekskluzywnym wykończeniem Ash Grey.

Technologia i doświadczenie

Zaprojektowana i wyprodukowana we Francji, Aria K2 936 to trójdrożna kolumna podłogowa o kompaktowym rozmiarze. Dzięki trzem przetwornikom basowym oferuje imponującą moc i dynamikę. W konfiguracji stereo wrażenia słuchowe mówią same za siebie, niezależnie od gatunku muzyki, którego słuchasz.
Focal Aria K2 936
Wieloportowy system PowerFlow dla mocniejszego uderzenia basu, skierowany w stronę podłogi otwór wentylacyjny dla większej głębi dźwięku, aluminiowo-magnezowy tweeter TNF dla jedwabistych wysokich tonów, ultrasztywna konstrukcja MDF dla niskiego poziomu wibracji i wyjątkowej neutralności: nowym dodatkiem do tych ekskluzywnych technologii jest membrana K2, kolejny unikalny produkt marki Focal.

Kultowa membrana k2

Przyciągająca uwagę swoim charakterystycznym żółtym kolorem, warstwowa membrana K2 z włókna aramidowego została po raz pierwszy zaprezentowana przez Focal w 1986 roku. Produkowana we Francji, przez lata ewoluowała tak, aby łączyła w sobie trzy kluczowe cechy: sztywność, lekkość i tłumienie.
Focal Aria K2 936
Wykorzystując ultralekki rdzeń piankowy umieszczony pomiędzy warstwą włókien aramidowych oraz warstwą włókien szklanych, membrana K2 gwarantuje czysty i precyzyjny dźwięk, bez podbarwień. Zaimplementowanie tej membrany w modelu Aria 936 mocniej wpływa na charakter dźwięku przy zachowaniu wysokiej wydajności, jak przystało na produkty z wyższej półki.

Specjalne wykończenie dla specjalnej edycji

Dzięki eleganckiemu designowi Aria K2 936 łączy ponadczasowość z nowoczesnością. Doskonale komponuje się z każdym stylem wystroju wnętrza. Wybór wykończenia Ash Grey - ekskluzywnego wykończenia Focal klasy Premium - w połączeniu z panelem przednim imitującym skórę, podkreśla styl i elegancję tego głośnika.
Focal Aria K2 936
Firma Focal została uznana przez państwo francuskie za "Living Heritage Company" (Entrepréd du Patrimoine Vivant), a model Aria K2 936 dobitnie świadczy o powrocie do emocjonalnego charakteru brzmienia z francuskim rodowodem.

Specyfikacja Aria K2 936:

  • Typ: 3-drożna kolumna podłogowa z bass-reflex
  • Przetworniki: 3 x 6 1/2" (16.5cm) K2 niskotonowy; 6 1/2" (16.5cm) K2 średniotonowy; 1" (25mm) Al/Mg TNF wysokotonowy z odwróconą kopułką
  • Pasmo przenoszenia (+/- 3dB): 39–28.000 Hz
  • Czułość (2,83V / 1m): 92dB
  • Impedancja nominalna: 8 Ω
  • Impedancja minimalna: 2,8 Ω
  • Rekomendowana moc wzmacniacza: 50 - 300W
  • Częstotliwość zwrotnicy: 260Hz / 3100Hz
  • Wymiary (W×S×G): 1150×294×371 mm

Źródło: informacja prasowa FNCE S.A.