s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

gadżety

Audio-Technika ATH-G1 i ATH-G1WL

news |
niezdefiniowano - Audio-Technika ATH-G1 i ATH-G1WL

Stworzone na bazie doświadczenia zdobytego podczas projektowania studyjnych słuchawek gwarantują niewiarygodnie wciągające wrażenia podczas rozgrywek komputerowych.

Audio-Technica ATH-G1 i ATH-G1WL to najnowsze gamingowe zestawy słuchawkowe, których podstawą są wokółuszne słuchawki zamknięte. Opracowane pod kątem różnorodnych oczekiwań użytkowników umożliwiają czysto przewodową (ATH-G1), jak i bezprzewodową transmisję dźwięku (ATH-G1WL). Obydwa modele wyposażone są w specjalnie dostrojone 45-milimetrowe przetworniki, które przenoszą studyjną jakość dźwięku do świata gier, perfekcyjnie odwzorowując brzmienie wykorzystywanych w grach efektów specjalnych, np. dźwięków eksplozji, oraz muzyki.

Zarówno ATH-G1, jak i ATH-G1WL, wykorzystują najnowocześniejsze mikrofony pojemnościowe z charakterystyką hiperkardioidalną. Wykorzystywany wzór charakterystyki skupia się na wychwytywaniu głosu gracza, co przekłada się na krystalicznie czystą komunikację w grach i dźwięku strumieniowanego na żywo. Ponadto zastosowana funkcja monitorowania przy użyciu mikrofonu umożliwia słuchanie własnego głosu, co poprawia komunikację z innymi graczami podczas trudnych sytuacji w trakcie rozgrywki. Aby aktywować tę funkcję wystarczy nacisnąć przycisk "Monitor" umieszczony na lewej muszli. Ponowne jego naciśnięcie dezaktywuje funkcję.
Audio-Technika ATH-G1 i ATH-G1WL
Bezprzewodowy model ATH-G1WL dostarczany jest wraz ze specjalnym modułem podłączanym do portu USB w komputerze. Wszystko dlatego, że projektanci zamiast powszechnie stosowanej w swoich słuchawkach łączności Bluetooth wykorzystali łączność Wi-Fi pracującą w paśmie 2,4 GHz. Największą korzyścią płynącą z tego rozwiązania jest znaczne ograniczenie opóźnienia dźwięku. Pozwala to na bezproblemowe dopasowanie transmisji audio do obrazu wyświetlanego na ekranie monitora.
Audio-Technika ATH-G1 i ATH-G1WL
Kolejnym wyróżnikiem bezprzewodowej nowości Audio-Techniki jest tryb wirtualnego dźwięku przestrzennego. Dzięki specjalnemu algorytmowi ATH-G1WL pozwalają uzyskać niezwykle wciągający dźwięk 3D. Po włączeniu tego trybu za pomocą sterownika na lewej muszli słuchawek muzyka w grach i/lub niektóre efekty specjalne, m.in. dźwięki eksplozji, odtwarzane są w bardziej dynamiczny sposób.
Audio-Technika ATH-G1 i ATH-G1WL
Oba modele słuchawek cechuje wysoki komfort użytkowania i łatwość obsługi. Wytrzymały i lekki metalowy pałąk otacza przepuszczająca powietrze poduszka i podobnie jak analogiczny materiał zastosowany przy wokółusznych muszlach zapewnia niesamowitą wygodę nawet podczas długich rozgrywek komputerowych. Zarówno poduszkę pałąka, jak i pady przy muszlach można zdjąć, co ułatwia ich wymianę. Model ATH-G1WL dostarczany jest wraz z dodatkową parą padów słuchawkowych. Sterowanie głośnością i dostęp do pozostałych funkcji słuchawek zapewniają wbudowane regulatory – w ATH-G1WL umieszczone na obudowie muszli słuchawek, w ATH-G1 zintegrowane z 2-metrowym przewodem połączeniowym.
Audio-Technika ATH-G1 i ATH-G1WL
Słuchawki Audio-Technica ATH-G1WL swoją autonomię zawdzięczają wbudowanemu akumulatorowi. Jego pełne naładowanie zajmuje ok. siedem godzin i wystarcza na ok. 15 godzin pracy. Do ładowania można wykorzystać dostarczany wraz ze słuchawkami 2-metrowy przewód USB typ A do mikro USB typ B, a ze słuchawek można korzystać także podczas uzupełniania zapasu energii.
Najnowsze słuchawki Audio-Techniki są już dostępne w sprzedaży. Poglądowe ceny detaliczne w przypadku obu modeli są takie same i wynoszą 1.299 złotych.
Źródło: informacja prasowa Audio Klan