hi-fi

PSB Alpha AM5 i Alpha AM3

news |
niezdefiniowano - PSB Alpha AM5 i Alpha AM3

Kanadyjska firma PSB Speakers zaprezentowała nowe aktywne kolumny podstawkowe Alpha AM5 i Alpha AM3.

Opierając się na swoim blisko 50-letnim doświadczeniu w projektowaniu wielokrotnie nagradzanych kolumn głośnikowych, PSB prezentuje kompaktowe aktywne kolumny głośnikowe Alpha AM5 i Alpha AM3. Obie konstrukcje dostarczają naturalny, detaliczny dźwięk przy zachowaniu wysokiej precyzji i minimalnych zniekształceń.

Podczas gdy modele Alpha szybko stały się jednymi z najbardziej ikonicznych głośników na świecie i do dzisiaj stanowią punkt odniesienia dla przystępnych cenowo głośników hi-fi, najnowsze Alphy łączą rzadko spotykaną muzykalność i niesamowitą wartość z najnowszymi przełomowymi rozwiązaniami technicznymi.
PSB Alpha AM5 i Alpha AM3

Uniwersalna konstrukcja

Aktywne monitory Alpha AM5 i Alpha AM3 są łatwe w konfiguracji oraz obsłudze i nie wymagają stosowania zewnętrznego wzmacniacza lub pobierania aplikacji. Użytkownik może strumieniować i słuchać ulubionej muzyki odtwarzając ją bezprzewodowo poprzez Bluetooth aptX wprost ze swojego mobilnego urządzenia – wystarczy sparować źródło z głośnikami i rozpocząć odtwarzanie. Możliwe jest również podłączenie głośników do komputera lub telewizora, aby uzyskać krystalicznie czysty, naturalny dźwięk.
PSB Alpha AM5 i Alpha AM3
AM5/AM3 udostępniają także kilka trybów dźwiękowych, które pozwalają uwypuklić dialogi, scenę dźwiękową i wiele więcej. Miłośnicy winyli docenią obecność przedwzmacniacza gramofonowego z wejściem RCA. W razie potrzeby można skorzystać z wyjścia subwooferowego, aby dodać głośnik subniskotonowy w celu uzyskania jeszcze głębszego basu. Elastyczna konstrukcja sprawia, że Alpha AM5 i Alpha AM3 są idealnymi modelami do ustawienia na biurku, półce lub na podstawce głośnikowej, pozwalając wypełnić pomieszczenie imponującym dźwiękiem.

Dopasowane komponenty/niezrównana wydajność

Wykorzystanie doświadczenia w zakresie amplifikacji zdobyte przez siostrzane marki zapewniło zespołowi projektowemu PSB znaczącą przewagę podczas opracowywania głośnika dla znanego wzmacniacza o mocy 35W x2. Poprzez dodanie cyfrowego przetwarzania sygnału, pasmo przenoszenia, zejście basu i moc wyjściowa zoptymalizowane zostały pod kątem maksymalnego poziomu wydajności. Niewiele głośników aktywnych wykorzystuje tak zaawansowane zdobycze intelektualne, co czyni modele Alpha AM5/Alpha AM3 wyjątkowymi konstrukcjami na tle wszystkich głośników aktywnych. Renomowany producent wzmacniaczy i projektant głośników dopracowujący swoje głośniki aktywne do perfekcji to prawdziwie fantastyczne połączenie, które pozwala uzyskać niesamowite efekty audio.
PSB Alpha AM5 i Alpha AM3
Wykorzystując akustycznie przezroczystą, magnetycznie mocowaną maskownicę modele AM5 i AM3 dostępne w jednej z dwóch wersji wykończenia (matowy czarny i matowy biały) idealnie komponują się z dowolnym wystrojem wnętrza. Obie konstrukcje łączą w sobie prostotę konfiguracji i obsługi z łatwością dostępu do muzyki i niemal nieograniczonymi możliwościami ustawienia głośników.

Alpha AM5 vs Alpha AM3

Obie nowości są do siebie bardzo zbliżone pod względem konstrukcyjnym. Alpha AM5 i Alpha AM3 korzystają z łączności bezprzewodowej Qualcomm aptX Bluetooth i wyposażone są w wejście gramofonowe RCA, wejście optyczne oraz wejście analogowe 3,5 mm. Całości dopełniają wbudowany USB DAC oraz wyjście subwooferowe. Obsługę głośników ułatwia dołączony pilot zdalnego sterowania.
PSB Alpha AM5 i Alpha AM3
PSB Alpha AM5 jest nieco większą kolumną głośnikową (S×W×G: 170×290×240mm), w której pracują dwa przetworniki – 19-milimetrowy tweeter z aluminiową kopułką chłodzoną ferrofluidem i magnesem neodymowym oraz wspomagany przez układ bas-refleks 133-milimetrowy przetwornik nisko-średniotonowy ze stalowym koszem i gumowym zawieszeniem. Wbudowany wzmacniacz uzyskuje moc 50 W × 2 (RMS), a cały głośnik obsługuje dźwięk z zakresu 55 Hz-20 kHz.
PSB Alpha AM5 i Alpha AM3
W mniejszej obudowie modelu Alpha AM3 (S×W×G: 130×220×174mm) projektanci zmieścili 19-milimetrową kopułkę wysokotonową i 100-miliemtrową jednostkę nisko-średniotonową. Przetworniki zasilane są wzmacniaczem o mocy 35W ×2 i umożliwiają odtwarzanie dźwięku z zakresu 56–20.000Hz. Sama obudowa i przednia ścianka, podobnie jak w AM5, wykonane są z płyty MDF i wykończone winylową okleiną. Atrakcyjność wizualną głośników zwiększają perforowane metalowe maskownice.
Kolumny głośnikowe PSB Alpha AM5 i Alpha AM3 będą dostępne w poglądowych cenach detalicznych wynoszących odpowiednio 2.699zł/parę i 1.799zł/parę.
Źródło: informacja prasowa Audio Klan