hi-fi

DALI OPTICON MK2

news |
niezdefiniowano - DALI OPTICON MK2

Popularny na naszym rynku producent kolumn głośnikowych, firma DALI prezentuje zaktualizowaną serię głośników OPTICON MK2.

Seria OPTICON od ponad pięciu lat znajduje się w samym sercu produktów DALI, tworząc wyjątkowe doznania muzyczne w domach niezliczonych miłośników muzyki i melomanów. Nadszedł jednak czas, aby OPTICON został wzbogacony o kina nowych pomysłów i technologii oraz odświeżył swój wygląd. Witamy zatem DALI OPTICON MK2.

Skuteczna zmiana i udoskonalenie tak cenionej serii o wysokich parametrach, jak OPTICON, wymagała starannego wyważenia pomiędzy poprawą istniejącej techniki, estetyki i wydajności, nie pogarszając, a nawet nie tracąc cech, które działały tak dobrze w pierwszej odsłonie głośników. Rozwiązanie jest złożone i sięga od subtelnych zmian po bardziej fundamentalne modyfikacje. Wszystko zostało wdrożone ze stałym naciskiem na reprodukcję muzyki, przemyślany projekt, stylową estetykę oraz jakość wykonania z wykorzystaniem najnowszych technologii i pomysłów.
DALI OPTICON MK2
Podobnie jak w przypadku oryginalnej serii OPTICON, ważnym elementem OPTICON MK2 jest to, że nadal jest ona w pełni duńska, zbudowana w naszej fabryce w Danii z komponentów wyprodukowanych przez nas lub pochodzących od najlepszych wyspecjalizowanych producentów lokalnych i zagranicznych.
DALI OPTICON MK2
Podobnie jak w przypadku poprzednika, OPTICON MK2 to seria głośników, która charakteryzuje się czystym, niezakłóconym, przyjemnym i spójnym dźwiękiem, doskonale oddającym muzykę, radio, streaming, telewizję oraz materiały filmowe. Seria głośników, która spełni wszystkie wymagania dzięki szerokiej gamie produktów: kolumn podłogowych, podstawkowych, mocowanych na ścianie oraz centralnej. Seria OPTICON MK2 oferuje głośniki do każdego pomieszczenia i na każdą okazję.

DALI OPTICON 6 MK2 TOBACCO OAK

Seria DALI OPTICON MK2 składa się z sześciu modeli i stanowi przełom w gamie głośników pasywnych DALI, gdzie zarówno wydajność jak i aspiracje inżynierów tworzą prawdziwy krok naprzód. OPTICON MK2 posiada również słynny już hybrydowy głośnik wysokotonowy DALI z obudową głośnika wykonaną z odlewanego ciśnieniowo aluminium, elementy SMC oraz tworzone przez nas obudowy.
DALI OPTICON MK2
Każdy model OPTICON MK2 zbudowany jest w oparciu o własne przetworniki średnio-niskotonowe SMC oraz głośnik wysokotonowy z miękką kopułką lub hybrydowym głośnikiem wysokotonowym łączącym miękką kopułkę i wstęgę, z których słynie DALI. Modele OPTICON MK2 dostępne są w trzech nowych wersjach kolorystycznych: satin white, satin black i tobacco oak (za wyjątkiem modelu OPTICON 8 MK2, który dostępny jest w kolorach: satin black i tobacco oak). Maskownice pokryte zostały materiałem w kolorze czarnym dla dwóch ciemniejszych wersji obudowy i jasnoszarym dla obudowy białej.
DALI OPTICON MK2

SERIA DALI OPTICON MK2 SATIN BLACK, modele: 1, 2, 6, 8, LCR i VOKAL

Seria DALI OPTICON MK2 obejmuje 6 głośników, różnych od siebie pod względem wielkości kolumny, jej przeznaczenia, rozmiarów zastosowanych przetworników oraz rodzaju głośnika wysokotonowego:
 • OPTICON 8 MK2 – kolumna podłogowa
 • OPTICON 6 MK2 – kolumna podłogowa
 • OPTICON 2 MK2 – kolumna podstawkowa
 • OPTICON 1 MK2 – kolumna podstawkowa
 • OPTICON LCR MK2 – głośnik naścienny
 • OPTICON VOKAL MK2 – głośnik centralny

DALI OPTICON MK2

Najważniejsze zmiany w zaktualizowanej serii OPTICON MK2:

 • Nowoczesna i elegancka estetyka z zastosowaniem nowej kolorystyki wykończenia: satin White, satin black i tobacco oak w połączeniu z nową kolorystyką maskownic
 • Nowe głośniki niskotonowe i średniotonowe z technologią SMC i membranami z włókna Drzewnego znanymi z DALI EPICON
 • Nowy głośnik wysokotonowy z miękką kopułką o większej średnicy, zaprojektowany i Wyprodukowany we własnej fabryce w oparciu o DALI CALLISTO
 • Hybrydowy głośnik wysokotonowy łączący miękką kopułkę i wstęgę dostępny w OPTICON: 8 MK2, 6 MK2, LCR MK2 i VOKAL MK2
 • Nowe obudowy głośników wysokotonowych z odlewanego ciśnieniowo aluminium
 • Podwójne porty DALI Dual Flare reflex zmniejszają zakłócenia w bass-reflexie
 • Zmodernizowane zwrotnice zawierające ulepszone, niskostratne komponenty
 • Możliwość połączenia bi-wire w OPTICON 6 MK2 i 8 MK2
 • Balans tonalny został zoptymalizowany, aby maksymalnie zwiększyć subiektywne odczucia

Źródło: informacja prasowa Horn Distribution