hi-fi

Archiwa Neila Younga dostępne dla BluOS

news |
niezdefiniowano - Archiwa Neila Younga dostępne dla BluOS

Serwis strumieniowy hi-res kanadyjskiej legendy rocka, stworzony z myślą o fanach muzyki, jest już dostępny dla wszystkich użytkowników BluOS.

Lenbrook International, twórca wysokiej klasy platformy multiroom BluOS do bezprzewodowego strumieniowania audio high-res i zarządzania muzyką, ogłosił, że wraz z ostatnią aktualizacją oprogramowania BluOS wszyscy użytkownicy platformy BluOS z całego świata mogą cieszyć się pełną integracją z NYA (Neil Young Archives), studyjnej jakości archiwum online Neila Younga, słynnej ikony rocka pochodzącej z Kanady. Dotychczas archiwum było dostępne tylko dla północnoamerykańskich użytkowników BluOS, natomiast najnowsza aktualizacja BluOS otwiera dostęp do tego unikatowego serwisu muzycznego dla wszystkich fanów Younga na całym świecie. Ogólnoświatowe udostępnienie NYA zbiega się w czasie z zaplanowanym na 20 listopada 2020 r. wydaniem wielopłytowej kolekcji Archiwum Vol. II: 1972-1976. Kolekcja obejmie 131 utworów udostępnionych w formie 10-płytowej limitowanej edycji Deluxe Box Set oraz jako zawartość strumieniowa dla subskrybentów NYA.

Z poziomu aplikacji BluOS Controller i przy wykorzystaniu kompatybilnych z BluOS urządzeń firm NAD Electronics, Bluesound, DALI Loudspeakers i Monitor Audio subskrybenci Neil Young Archives będą mieli możliwość strumieniowania całej dyskografii w studyjnej rozdzielczości Xstream. Ponadto osoby, które nie wykupiły subskrypcji, mogą bezpłatnie słuchać "Song of the Day" i "Album of the Week" z Neil Young Archives w wysokiej rozdzielczości Xstream.
Dodatkowe materiały dostępne są dla subskrybentów NYA poprzez stronę internetową NYA i aplikację, wliczając wszystkie jego materiały audio i wideo, pamiątki, notatki, teksty piosenek, oryginalne rękopisy i wiadomości.

Ogólnokanadyjskie zobowiązanie na rzecz hi-res audio

Young od dawna znany jest jako orędownik dźwięku high-res, co potwierdza jego muzyczne przedsięwzięcie Pono i ostateczne zaprezentowanie w 2018 r. Neil Young Archives w formacie Xstream high-res. Dzięki temu artysta miał pewność, że jego muzyka i dzieło życia będą dostępne w najwyższej możliwej jakości.
W tym samym czasie firma Lenbrook International z siedzibą w Kanadzie zwiększała swój zasięg za pośrednictwem audiofilów, którzy szukali całkowicie nowego standardu jakości dźwięku oraz doświadczeń użytkownika, wspierając strumieniowanie high-res audio 192/24, w powiązaniu z funkcjonalnością multiroom. Tak innowacyjne rozwiązanie nie było nigdy wcześniej dostępne na rynku, a marka Bluesound ze swoim systemem operacyjnym BluOS wyznaczała nowe standardy i od chwili swojego debiutu w 2012 r. zdobywała nagrody na całym świecie.
To "kanadyjskie połączenie" wokół dźwięku high-res rozwijało się przez wiele lat, a Young nawet wspomniał o firmie Lenbrook w swojej książce z 2019 r. napisanej wspólnie z Philem Bakerem "To Feel the Music", wskazując firmę jako producenta hołdującego high-res audio.
"Jesteśmy bardzo zadowoleni, że należymy do nielicznych producentów urządzeń audio, którzy w ocenie Neila dostarczają muzykę w najwyższej dostępnej rozdzielczości", wyjaśnia Gordon Simmonds, prezes i dyrektor generalny Lenbrook Group of Companies. "Dźwięk high-res jest możliwy tylko wtedy, gdy zarówno materiał dźwiękowy jak i urządzenie oferowane są z myślą o jakości, a my jesteśmy dumni, że połączyliśmy te dwa elementy, aby zapewnić radość końcowemu użytkownikowi, prosto i elegancko".

Wzorowe partnerstwo w zakresie treści i sprzętu

Ta integracja opiera się na adaptacyjnym protokole przesyłania strumieniowego OraStream, wykorzystującym kodek MPEG 4 SLS w BluOS, który został wprowadzony pod koniec ubiegłego roku jako część założenia BluOS, aby zachować pozycję lidera w oferowaniu swoim użytkownikom opcji treści muzycznych w wysokiej rozdzielczości. Pliki muzyczne kodowane są i dostarczane w swojej natywnej rozdzielczości, w ten sposób zachowując i zabezpieczając niuanse oraz detale oryginalnego pliku źródłowego.
Poza techniczną integracją serwisu Younga z BluOS porozumienie pokazuje również, jak twórca treści i dostawca domowego sprzętu audio mogą współpracować, a także prezentuje skuteczne i proste rozwiązanie dla miłośników muzyki, dzięki któremu można uzyskać dostęp i cieszyć się wyjątkową możliwością strumieniowania w pełnej rozdzielczości high-res.
"Bardzo się cieszę, że mogę rozszerzyć dostęp do moich archiwów na globalną społeczność BluOS, ponieważ wiem, że docenia ona wspaniały dźwięk Xstream high-res i nigdy nie zadowala się tym, co mogą zaoferować popularne urządzenia i serwisy strumieniowe", mówi Young.
"Chociaż moja muzyka już brzmi lepiej na wszystkich urządzeniach, ponieważ nasze oryginalne źródło wysokiej rozdzielczości jest tak czyste", kontynuuje Young, "łącząc najlepsze źródło z doskonałymi urządzeniami do odtwarzania wykorzystującymi BluOS z łatwością uwalnia prawdziwe emocje mojej muzyki high-res".
Źródło: informacja prasowa Audio Klan