hi-fi

Audio-Technica AT-LP120xBT-USB

news |
niezdefiniowano - Audio-Technica AT-LP120xBT-USB

W swojej najnowszej odsłonie gramofon Audio-Technica AT-LP120xBT-USB ma wiele do zaoferowania nawet wymagającym miłośnikom analogowego dźwięku.

Gramofon Audio-Technica AT-LP120xBT-USB jest ulepszoną wersją modelu AT-LP120xUSBHC i został opracowany z myślą o zapewnieniu użytkownikom jeszcze większej radości z odtwarzania winylowych płyt. Urządzenie wyposażone jest w nowy silnik DC z napędem Direct-Drive, regulowaną dynamiczną kontrolę antyskatingu oraz przedwzmacniacz gramofonowy z możliwością wyboru trybu pracy.

AT-LP120xBT-USB jest w pełni manualną konstrukcją, która obsługuje trzy prędkości odtwarzania: 33 1/3, 45 i 78 obr./min. Jednym z elementów wyróżniających gramofon jest wyjście USB, które umożliwia bezpośrednie podłączenie urządzenia do komputera. Wystarczy pobrać bezpłatne oprogramowanie do nagrywania Audacity (lub inne wybrane oprogramowanie), dostępne na komputery Mac i PC, aby móc rozpocząć konwertowanie swoich analogowych nagrań do cyfrowych plików audio.
Audio-Technica AT-LP120xBT-USB
Oprócz wyjścia USB, w gramofonie znalazły się również dwa złącza RCA oraz wbudowany, przełączalny przedwzmacniacz gramofonowy. Dzięki temu użytkownik może podłączyć AT-LP120xBT-USB bezpośrednio do swojego stereofonicznego systemu audio, niezależnie od tego, czy jest on wyposażony w specjalne wejście Phono, czy też nie. Korzystając z dołączonego przewodu RCA gramofon można nawet podłączyć do głośników aktywnych.
Audio-Technica AT-LP120xBT-USB
Możliwości połączeniowe gramofonu rozszerza łączność bezprzewodowa Bluetooth 5, pozwalająca na bezpośrednią transmisję dźwięku z AT-LP120xBT-USB do dowolnego urządzenia obsługującego Bluetooth, np. słuchawek lub głośnika przenośnego. Najnowsza konstrukcja Audio-Techniki kompatybilna jest z wysokiej jakości kodekiem Qualcomm aptX.
Audio-Technica AT-LP120xBT-USB
Gramofon Audio-Technica AT-LP120xBT-USB standardowo dostarczany jest ze stroboskopowym, antyrezonansowym talerzem odlewanym z aluminium (ze wskaźnikiem prędkości) i pokrytym filcową matą wytłumiającą oraz ze zbalansowanym ramieniem w kształcie litery S z hydraulicznie tłumionym mechanizmem podnoszenia/opuszczania i regulacją siły nacisku. Na końcu ramienia projektanci umieścili główkę AT-HS6 z uniwersalnym mocowaniem ½ cala oraz wkładkę zawierającą autorskie rozwiązanie Dual Moving Magnet AT-VM95E z igłą ze szlifem eliptycznym 0,3 × 0,7 mil. Wkładka kompatybilna jest z dowolnym zamiennikiem igły z serii VM95, co zapewnia szeroki wybór igieł w zależności od budżetu i oczekiwań.
Audio-Technica AT-LP120xBT-USB
Podstawa gramofonu to wytłumiona konstrukcja, której zadaniem jest redukcja podbarwiania dźwięku przez odpowiedź zwrotną niskich tonów. Ponadto projektanci zastosowali zewnętrzny zasilacz, co pozwoliło ograniczyć zakłócenia w torze sygnałowym. Wraz z gramofonem dostarczana jest również pokrywa przeciwpyłowa.
Audio-Technica AT-LP120xBT-USB jest już dostępny w sprzedaży. Poglądowa cena detaliczna gramofonu wynosi 1.499 złotych.
Źródło: informacja prasowa Audio Klan