s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

hi-fi

ELAC VELA FS 408

news |
niezdefiniowano - ELAC VELA FS 408

Firma ELAC stworzyła kolumnę podłogową VELA FS 408 o wyrafinowanym wyglądzie, która potrafi dotrzeć wprost do sedna muzyki.

Za pośrednictwem nowego modelu VELA FS 408, ELAC stworzył kolumnę głośnikową, która z perspektywy czasu zdaje się być brakującym elementem układanki i jednocześnie odpowiedzią na wiele pytań. Teraz kiedy VELA FS 408 już jest, można przygotować się... na magiczne chwile.

ELAC VELA FS 408

Zwycięski przepis

Era kolumn głośnikowych ELAC z nazwami kończącymi się cyfrą "8" zaczęła się niemal 20 lat temu. Wspólnym elementem dla wszystkich tych modeli jest konstrukcja składająca się z dwóch 180-milimetrowych przetworników niskotonowych oraz jednego głośnika wysokotonowego. Nowa VELA FS 408 łączy tę klasyczną koncepcję z najnowszą technologią głośnikową i rewelacyjnym wzornictwem serii VELA. Ze swoim trapezoidalnym kształtem i dużymi promieniami krawędzi, perfekcyjnie wykonane obudowy są delikatnie odchylone i emanują ponadczasową elegancją. Wyrafinowane wykończenie na wysoki połysk i dekoracyjne elementy z aluminium odzwierciedlają zamiłowanie do szczegółów i niezrównane dążenie do jakości. Jednocześnie VELA FS 408 z nieskrywaną szczerością pokazuje, że została stworzona do dostarczania niesamowitego dźwięku: jej elegancki, a przy tym potężny wygląd nadaje ton jej muzycznej maestrii.
ELAC VELA FS 408

Doskonała wydajność

Konwersję sygnałów elektrycznych na dźwięk projektanci powierzyli dwóm przetwornikom niskotonowym wykorzystującym konstrukcję AS-XR oraz głośnikowi wysokotonowemu JET5. Podczas gdy potężny układ napędowy i rozszerzenie jednostek niskotonowych zapewniają precyzyjny i niesamowicie głęboki bas, konstrukcja AS-XR zapewnia naturalne i wierne odwzorowanie średnich częstotliwości. Dopełnieniem dwóch głośników niskotonowych jest tweeter JET5, którego detaliczność i finezja gwarantują czystą przyjemność słuchania. Przejawem bezkompromisowego podejścia są także wysokiej jakości komponenty zwrotnicy oraz kable Van den Hul zastosowane wewnątrz obudowy.
ELAC VELA FS 408

Podkręć głośność

Po prostu podłącz kolumny głośnikowe, zwiększ poziom głośności i przygotuj się na niesamowite doświadczenie: VELA FS 408 jest bezkompromisowym artystą, który dociera wprost do serca muzyki. W porównaniu z innymi modelami z serii VELA kierunkowość średnich tonów jest delikatnie podwyższona, co zapewnia lepsze obrazowanie i wyraźniej zdefiniowaną scenę dźwiękową. Wszystko, co trzeba zrobić, to usiąść i cieszyć się muzyką.
VELA FS 408 będzie dostępna od listopada 2020 r. w dwóch wersjach wykończenia: białej na wysoki połysk i czarnej na wysoki połysk. Poglądowa cena detaliczna wynosi 11.999 zł za sztukę.
Źródło: informacja prasowa Audio Klan