s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

hi-fi

Atlas EOS Modular 4.0 OF6U i 3F3U

news |
niezdefiniowano - Atlas EOS Modular 4.0 OF6U i 3F3U

Rafko Dystrybucja wprowadza do sprzedaży w pełni ekranowane listwy zasilające Atlas EOS Modular 4.0 z opcją filtrowania, wyposażone w 6 gniazd.

Żyjemy w świecie elektrycznego szumu. Telefony komórkowe, komputery, sieci bezprzewodowe, sprzęt AGD - wszystkie te urządzenia oddają do sieci elektrycznej szum i zakłócenia, które następnie wraz prądem przejmuje nasz sprzęt audio - i nie zawsze jest on przygotowany do przefiltrowania ich. Stąd listwa zasilająca jest niezbędnym akcesorium w każdym systemie hi-fi z wyższej półki.

EOS Modular 4.0 wyposażono w wewnętrzne hi-endowe okablowanie zasilające EOS 4dd 4mm2, co zapewnia niezakłóconą transmisję energii do urządzeń. Obudowa jest w pełni ekranowana przed falami elektromagnetycznymi, jakie generują inne urządzenia: routery, laptopy, telefony. Stalowa rama i obudowa, a także sposób łączenia okablowania zapobiegają wszelkiej niestabilności połączeń powodowanej wibracjami. Wszystkie styki są pozłacane w celu zabezpieczenia przed korozją. Listwę pozbawiono wszelkich diod sygnalizacyjnych, które także wnoszą zbędny szum elektryczny.
Listwa występuje w dwóch rodzajach:
  • OF6U - wszystkie 6 gniazd jest niefiltrowane
  • 3F3U - 3 gniazda filtrowanie i 3 gniazda niefiltrowane

Atlas EOS Modular OF6U i 3F3U
Atlas zastosował autorski sposób podłączenia gniazd nazwany SSD (Sequential Socket Decoupling), aby upewnić się, że gniazda nie interferują między sobą, nie przenoszą zakłóceń a impedancja nie rośnie (a wraz z nią straty rezystancyjne) wraz z odsuwaniem się od wejścia zasilania do listwy.
Wielu użytkowników testując listwy i kondycjoner wskazuje, że przynoszą one liczne korzyści dla urządzeń, które są źródłami, natomiast niewielkie lub żadne dla wzmacniaczy i końcówek mocy. Wynika to z faktu zastosowanych filtrów, które ograniczają możliwości mocowe wzmacniaczy. Dlatego EOS Modular 4.0 to jedyna listwa zasilająca, która jest w połowie wyposażona w filtrowane gniazda dla źródeł cyfrowych, zaś w połowie w niefiltrowane dla urządzeń wzmacniających.
Atlas EOS Modular OF6U i 3F3U

Najważniejsze cechy Atlas EOS Modular:

  • Izolacja teflonowa (PTFE)
  • Wysokiej jakości gniazda o dużej powierzchni styku
  • Przewodnik wewnętrzny z miedzi OFC pokryty dielektrykiem z PTFE (Teflonu)
  • Zabezpieczenie przeciwko przepięciom i skokom napięcia za pomocą super szybkich warystorów metalowo-oksydowych (przy Gniazdach filtrowanych)
  • Podłączenie gniazd za pomocą autorskiego systemu gwiazdy z niezależnymi podłączeniami do każdego gniazda (SSD - Sequential Socket Decoupling)

Atlas EOS Modular OF6U i 3F3U
Ceny Atlas EOS Modular kształtują się w następujący sposób:
  • 6 gniazdowa Atlas Eos Modular 4.0 0F6U(6 gniazd niefiltrowanych) - 3.695 zł
  • 6 gniazdowa Atlas Eos Modular 4.0 3F3U (3 gniazda filtrowane, 3 niefiltrowane) - 4.295 zł

Źródło: informacja prasowa Rafko Dystrybucja