hi-fi

Atlas Asimi Luxe

news |
niezdefiniowano - Atlas Asimi Luxe

Rafko Dystrybucja wprowadza do sprzedaży topową, audiofilską serie kabli audio Atlas – Asimi Luxe.

Nowe produkty skierowane są do wąskiego grona posiadaczy najdroższego sprzętu hi-end w naszym kraju. Asimi Luxe zostały skonstruowane w celu wydobycia maksymalnego potencjału z najbardziej wyszukanych systemów klasy hiend.

Atlas Asimi Luxe Grun

Asimi to najwyższej klasy kabel głośnikowy dostępny na rynku. Jako przewodnik wykorzystano w nim czyste srebro, które uchodzi za bardzo trudny w aplikacji materiał. Aby poprawić jego przewodność i jednocześnie skorzystać z unikalnych właściwości sonicznych Atlas siegnął po najlepsze monokryształy klasy 6N produkowane w Japonii. Materiał ten generuje dźwięk pozbawiony szorstkości, podbarwień czy ostrości, z jakich znane są tanie kable ze srebra.
Każdy kabel zawiera w sobie trzy pary splecionych ze sobą przewodników typu solid core w kombinacji dwie pary plus jedna para, co daje gigantyczny przekrój czystego srebra - 5,5 milimetra kwadratowego. Tak duży przekrój zapewnia zbalansowany dźwięk, pełen faktury, dociążenia, a jednocześnie zwiewny i przejrzysty, jak przystało na srebro w torze audio.
Atlas Asimi Luxe
Projektując Asimi inżynierowie skupili się na dielektryku chroniącym i pokrywającym srebro. Tak też zdecydowali po raz pierwszy w historii firmy o użyciu mikroporowatego Teflonu. Jest on o 30% wydajniejszy od zwykłego Teflonu jeśli chodzi o uzyskiwaną szybkość przesyłu sygnału. Ma to kapitalne znaczenie szczególnie dla wysokich tonów.
Asimi zdradza obsesyjne skupienie producenta na każdym, najmniejszym nawet detalu. Od pozyskiwania surowców przez ostatnie szwy na wykończeniu kabli. Dlatego wielu recenzentów anglojęzycznych uważa, że Asimi to najlepiej brzmiący na świecie kabel.
Dzięki zastosowaniu ekranu z miedzi i folii Mylar przewód zapewnia doskonałe odizolowanie od zakłóceń RFI. Praca ekranu jest wzmacniana systemem Grun. Kabel wyposażono w system Transpose Modular Termination, który pozwala na wymianę końcówek wtyków bez naruszania konfekcji. Wykręcana końcówka bananowa może byc zastąpiona inną lub widłami.

Najważniejsze cechy Atlas Asimi Luxe Grun:

 • Konstrukcja: solid multicore
 • Przewodnik: srebro monokrystaliczne OCC
 • Dielektryk: Mikroporowate PTFE (teflon)
 • Ekran: oplot i folia mylarowa
 • Terminowanie: system wymiennych wtyków Transpose
 • Wtyki: Expanding 4mm w kolorze srebrnym - wtyki zaciskane, łączone na zimno, obudowa wykonana z aluminium blokującego fale RFI

Atlas Asimi Luxe

Atlas Asimi Luxe / Ultra Luxe Grun

Tworząc Asimi inżynierowie Atlasa postawili sobie jasny cel: stworzyć kabel, który zaspokoi wymagania nawet najbardziej wymagających słuchaczy. A jeśli zajdzie taka potrzeba - rozwinąć kompletnie nowe podejście do budowania kabli. Dlatego budując Asimi zespół inżynierów Atlasa wrócił do podstaw konstruowania kabli i przyjrzał się jeszcze procesowi produkcji i postanowił spróbować pracy z nowymi materiałami.
Kabel składa się z pary przewodów i grubego przewodu centralnego, całość została pokryta ekranem z miedzi oraz Mylar, dzięki temu kabel posiada minimalną podatność na zakłócenia i hałas. Asimi Luxe posiada izolację teflonowa PTFE. Wykorzystana przez producenta mikroporowata taśma teflonowa jest nawinięta wokół rdzenia przewodów, a następnie ponownie przykryta i ustabilizowana za pomocą ochronnego, elastycznego dielektryka wykonanego z polietylenu.

Przewodnik

Dlatego w Asimi wykorzystano po raz pierwszy monokrystaliczne srebro, co zdaniem producenta jest dość dużym ryzykiem, gdyż kable z przewodnikiem ze srebra cieszą się słabymi opiniami wśród użytkowników. Powodem tej sytuacji jest stosowanie kiepskiej jakości srebra.
Atlas Asimi Luxe
Remedium na tę sytuację jest przewodnik złożony z monokryształu ciągniętego na długość aż 125 metrów, co pozwala na zachowanie jednolitej ścieżki sygnału - czystszej i bardziej bezpośredniej. Na przewodnik składa się: żyła centralna oraz 12 mniejszych żyłek w sześciu pakietach. Każda z nich jest cięta ze 125 metrowego monokryształu srebra.

Dielektryk

Żyły zamknięto w dielektryku PTFE - mikroporowatej taśmie teflonowej, która następnie jest stabilizowana przez piankę FPE. Wszystko to wymaga bardzo starannego procesu produkcyjnego oraz korzystania ze specjalnie zaprojektowanych do tego celu maszyn. Stąd Atlas Cables jest jedyną firmą na świecie, która może sobie pozwolić na stosowanie takiej kombinacji rozwiązań.

Najważniejsze cechy Atlas Asimi Luxe / Ultra Luxe Grun:

 • Konstrukcja: Twin multicore z ekranem Dual Drain
 • Przewodnik: monokryształ srebra OCC ciągniętego na odległość 125 metrów a następnie cięty na krótsze odicnki
 • Ekran: oplot SPC i folia mylarowa
 • Dielektryk: Mikroporowe PTFE (teflon)
 • Wtyki: metalowe, zaciskane i zgrzewane na zimno bez spoiwa lutowniczego

Brzmienie Asimi zaprzecza powszechnej opinii o kablach z przewodnikiem ze srebra. Brzmienie jest pozbawione jakichkolwiek wyostrzeń. Recenzenci określają je jako kremowe i gładkie z ekstremalną liczbą detali i niezwykłą neutralnością. Dzięki temu Asimi jest przeznaczone do hi-endowych systemów, które często charakteryzują się znakomitym balansem tonalnym ale brakuje im plastyki i barwy. Asimi nie zaburza zalet tego typu systemów i uzupełnia je o zróżnicowany i wielowymiarowy koloryt instrumentów i wokali.

Ceny kabli Atlas Asimi Luxe:

 • Kabel głośnikowy Atlas Asimi Luxe Grun - od 39.995zł
 • Kabel 2xXLR – Atlas Asimi Luxe – od 18.295zł
 • Kabel 2xRCA – Atlas Asimi Ultra Luxe Grun – od 16.999zł

Źródło: informacja prasowa Rafko Dystrybucja