s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

kino domowe

JL Audio w Polsce

news |
niezdefiniowano - JL Audio w Polsce

Firma E.I.C. Sp. z o.o. została oficjalnym dystrybutorem urządzeń amerykańskiego producenta JL Audio Inc. na terenie Polski.

Firma JL Audio powstała w 1975 roku. Nazwa powstała z połączenia pierwszych liter imion jej założycieli: James Birch i Lucio Proni "JL". Pierwszymi produktami były domowe systemy głośnikowe, a także "kity" pozwalające na samodzielne wykonanie kompletnych zestawów. Kilka lat później firma otworzyła sklep detaliczny i zajęła się, raczkującymi wówczas, instalacjami samochodowymi, przy budowie których wykorzystywała głośniki własnej konstrukcji. Dzięki wiedzy założycieli stała się, jedną z najlepszych tego typu firm na Florydzie, zdobywając liczne nagrody na pokazach.

Na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych JL znana już była na całym kontynencie amerykańskim, a wytwarzane przez nią subwoofery serii W1 (mała średnica membrany i bardzo duży maksymalny wychył) zdobyły szerokie uznanie. W 1991 roku firma po raz pierwszy wystawia się na CES (Consumer Electronics Show) w Las Vegas prezentując linie W2 i W5 międzynarodowej publiczności.
JL Audio w Polsce
Praktycznie co roku pojawiają się na rynku nowe rozwiązania subwooferów w obudowach jak i przeznaczonych do stosowania w nieskończonych odgrodach (np. tylnych półkach).
JL Audio w Polsce
Szybki rozwój technologiczny w zakresie konstrukcji głośników do zastosowania jako różnego rodzaju subwoofery, kompletnych systemów głośnikowych, a także wzmacniaczy, doprowadził do wejścia firmy na rynek domowego sprzętu audio. W 2004 roku w ofercie JL Audio pojawiają się potężne subwoofery aktywne Gotham i Fathom. Przetworniki (głownie z serii W7) zasilane są przez impulsowe wzmacniacze JL Audio połączone z obwodami korekcyjnymi ARO (Automatic Room Optimization).
JL Audio w Polsce
W 2005 roku firm JL Audio rozpoczęła działalność na rynku Marine Audio i integracji systemów.
JL Audio w Polsce
W aktualnej ofercie firmy, w dziale Home Audio znajduje się:
  • 9 modeli aktywnych subwooferów podzielonych na cztery serie: Gotham (g213v2), Fathom (f212v2; f113v2; f112v2; f110v2), E-Sub (e112; e110), Dominion (d110, d108)
  • 4 modele bardzo płytkich aktywnych (zewnętrzne wzmacniacze w komplecie) subwooferów ściennych: Fathom (IWS-SYS-108, IWS SYS 208, IWSv2-SYS-113, IWSv2-SYS-213)
  • 2 modele bardzo płytkich aktywnych (zewnętrzne wzmacniacze w komplecie) subwooferów sufitowych: Fathom (ICS-SYS-108, ICS-SYS-208)
  • Aktywna zwrotnica subwooferowa (CR-1)
  • System bezprzewodowego przesyłania sygnału do subwoofera (JLINK)

Źródło: informacja prasowa E.I.C.