hi-fi

Hegel H95

news |
niezdefiniowano - Hegel H95

Wzmacniacz Hegel H95 w stosunku do poprzednika ma znacznie lepszy przetwornik cyfrowo-analogowy oraz oferuje nowe możliwości strumieniowania.

H90 był i nadal jest świetnym wzmacniaczem, jednak jego możliwości cyfrowe oraz transmisji strumieniowej powoli stają się niewystarczające. Od czasu jego debiutu Hegel zaprojektował modele H190 i H120. Oba oferują zarówno Spotify Connect, jak i dużo stabilniejsze połączenie UPnP, a także nadchodzące aktualizacje, dzięki czemu kompatybilne są z AirPlay 2. Za pośrednictwem H95 Hegel chciał zaoferować niektóre z tych samych funkcji, ale w jeszcze niższej cenie.

Aby osiągnąć założony cel, projektanci musieli zrezygnować z części rozwiązań w porównaniu z H120 i H190. H95 nie otrzyma kontrolera IP i Controll4, a także nie będzie go można zaktualizować do końcowego punktu dostępowego Roon. W zamian znacząco została ulepszona jakość wbudowanego przetwornika cyfrowo-analogowego.
Hegel H95
H95 ma takie samo menu jak jego więksi bracia. Oznacza to możliwość zaktualizowania oprogramowania poprzez Internet i przy wykorzystaniu ekranowego menu. Użytkownik może także odczytać adres IP i inne informacje wprost z poziomu menu. Wszystkie wejścia są indywidualnie konfigurowalne, dzięki czemu można ustawić je jako wejście bypass kina domowego.
Kolejną popularną funkcją jest możliwość indywidualnego ustawienia maksymalnego poziomu głośności dla wyjścia słuchawkowego i wyjścia głośnikowego. Użytkownik może również ustawić głośność początkową podczas włączania urządzenia. Należy to zrobić za pomocą pilota zdalnego sterowania RC8 (brak w zestawie).
Ponadto nowy H95 będzie wybudzał się z trybu czuwania w sieci LAN. Dzięki temu, kiedy urządzenie jest wyłączone, użytkownik wciąż może wybrać je w Spotify, AirPlay, itd., aby je włączyć.

Dźwięk

H95 oparty jest na platformie H90 i w rzeczy samej ich analogowe sekcje są do siebie dość podobne. W H95 projektanci wprowadzili niewielkie ulepszenia w zasilaczach oraz implementacji stopnia analogowego. Wprowadzono także udoskonalenia mające na celu zredukowanie szumu na wyjściu słuchawkowym. Wszystko po to, aby osiągnąć poziom, jakiego oczekują użytkownicy od nowej konstrukcji Hegel.
Hegel H95
Istotnym elementem jest bez wątpienia przetwornik cyfrowo-analogowy. H95 wykorzystuje taki sam układ DAC, jak w przypadku H120 oraz H190, i to jest duży krok naprzód w stosunku do H90. To po prostu całkowicie inny poziom konwersji cyfrowo-analogowej. Dźwięk jest płynniejszy, precyzyjniejszy i bardziej dynamiczny. Dlatego też, chociaż w przypadku korzystania z sekcji analogowej już mamy do czynienia z ulepszeniem, to w odniesieniu do sekcji cyfrowej mówimy o całkowicie innym urządzeniu.

Inteligencja jest zmianą

Hegel wybrał dla H95 hasło przewodnie "Inteligencja jest zmianą". Wywodzi się ono ze słynnych słów Alberta Einsteina: "Miarą inteligencji jest zdolność do zmiany".
W przypadku H95 projektanci wierzą, że te słowa są w pełni uzasadnione. Dzięki zastosowaniu znacznie lepszego przetwornika cyfrowo-analogowego i nowych możliwości strumieniowania wzmacniacz stał się bardziej inteligentny. Ponadto urządzenie przygotowane zostało na możliwość zmian zgodnie z przyszłymi potrzebami. Za pomocą aktualizacji oprogramowania Hegel będzie wprowadzał nowe funkcje, dzięki którym H95 przetrwa wiele lat.
Kiedy dodamy do tego wiele wejść i charakterystyczną jakość dźwięku Hegel, otrzymamy prawdziwie niesamowity produkt dla początkujących melomanów. Dlatego Hegel twierdzi, że "inteligencja jest zmianą".
Hegel H95

Najważniejsze cechy:

  • 2× 60 W, nieco ulepszona wersja stopnia analogowego H90
  • 1 cyfrowe wejście koncentryczne
  • 3 cyfrowe wejścia optyczne
  • wejście USB
  • 2 pary analogowych wejść RCA
  • regulowane wyjście analogowe
  • Spotify Connect dla kont premium i bezpłatnych (w trakcie certyfikacji)
  • Apple AirPlay

Hegel H95 pojawi się w sprzedaży we wrześniu br., wtedy także poznamy cenę urządzenia.
Źródło: informacja prasowa Audio Klan