hi-fi

Marantz PM6007 i CD6007

news |
niezdefiniowano - Marantz PM6007 i CD6007

Wzmacniacz PM6007 oraz odtwarzacz CD6007 łączą klasyczną muzykalność Marantza z szeregiem udoskonaleń w zakresie dźwięku i funkcjonalności.

Marantz przedstawił nowy wzmacniacz zintegrowany PM6007 oraz odtwarzacz CD CD6007. Oba komponenty zostały precyzyjnie dostrojone przez mistrzów dźwięku Marantz oraz oferują rozwiązania skupiające się na wydajności, takie jak klasyczna topologia wzmacniacza Current Feedback firmy Marantz i referencyjnej jakości konwerter cyfrowo analogowy AK4490.
Marantz PM6007

Marantz PM6007 - wzmacniacz zintegrowany

PM6007 to wyrafinowany 2 kanałowy wzmacniacz zintegrowany, zapewniający najlepsze brzmienie zarówno z cyfrowych, jak i analogowych źródeł muzyki. Wyposażony w toroidalny transformator mocy, większe kondensatory zasilające i najlepsze, starannie dobrane podzespoły, wzmacniacz PM6007 zapewnia moc 45 watów na kanał (8 omów, 20Hz-20kHz). Opracowana przez zespół opierający się na ponad 65 letnim doświadczeniu w dziedzinie Hi-Fi, technologia wzmacniacza Current Feedback z modułem HDAM-SA3 zastosowana w PM6007 zapewnia szerokie pasmo i zakres dynamiki, głębię dźwięku oraz umiejętne odwzorowanie szczegółów z każdego nagrania. W połączeniu z wysokoprądowym zasilaczem, wzmacniacz PM6007 dysponuje dużą rezerwą energii, by z wdziękiem i łatwością wysterować nawet najbardziej wymagające głośniki.

Aby sprostać wymaganiom współczesnych miłośników doskonałego dźwięku, PM6007 oferuje zarówno wejścia analogowe, jak i cyfrowe (5 wejść analogowych, jedno wejście koaksjalne i dwa optyczne wejścia cyfrowe), w tym wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy z obsługą wkładek MM oraz wyjście dla subwoofera. Entuzjaści mogą cieszyć się treściami cyfrowymi w wysokiej rozdzielczości do 192 kHz/24 bit dzięki wewnętrznemu przetwornikowi DAC AK4490 (konwerter cyfrowo analogowy) o jakości referencyjnej dla optymalnej wierności reprodukcji dźwięku. PM6007 został zbudowany z wielką starannością, o czym świadczą wysokiej jakości terminale głośnikowe z możliwością przełączania A/B, w pełni ekranowany konwerter DAC, miedziane śruby i sztywne nóżki, aby zapewnić trwałość, solidność i bezkompromisową wydajność przez wiele lat.
Marantz CD6007

Marantz CD6007 - odtwarzacz CD

Skrupulatnie zaprojektowany oraz precyzyjnie dostrojony odtwarzacz CD Marantz CD6007 wykorzystuje starannie dobrane komponenty klasy Premium i ulepszony układ obwodów, w tym ponadwymiarowy, cichy zasilacz z szybkimi, wysokoprądowymi diodami Shottky Barrier Diodes i o 120 procent większymi kondensatorami w porównaniu do poprzedniego modelu zapewniającymi lepszą stabilność i redukcję szumów AC nawet podczas najbardziej wymagających sesji odsłuchowych. CD6007 wyposażony został w nowy, referencyjnej jakości konwerter cyfrowo analogowy AK4490, oferujący dwie opcje filtrów do wyboru.
Nowy konwerter cyfrowo analogowy oferuje odtwarzanie formatów audio w rozdzielczość do 192 kHz/24 bit oraz DSD 5.6 MHz dla zapewnienia muzykalności, która dostarcza szczegółową głębię basu, najbardziej naturalnie brzmiący środek pasma i gładkie, płynne wysokie częstotliwości z odtwarzanych płyt CD, a także z plików cyfrowych o wysokiej rozdzielczości zapisanych na nośniku USB. Odtwarzacz obsługuje są płyty CD i CD-R/RW, a także pliki WAV, MP3, AAC, WMA, FLAC HD, ALAC, AIFF oraz DSD. Sygnał analogowy w odtwarzaczu CD6007 jest kierowany przez opatentowany przez firmę Marantz moduł wzmacniacza HDAM-SA2 prosto do pozłacanych wyjść na tylnym panelu. Sztywne nóżki i dwuwarstwowa podstawa eliminują niepożądane wibracje mogące zakłócić działanie precyzyjnego mechanizmu wewnątrz odtwarzacza. CD6007 posiada wbudowany wzmacniacz słuchawkowy z możliwością wyboru wzmocnienia, aby idealnie pasował do szerokiej gamy typów słuchawek. W zestawie znajduje się również nowy, elegancki pilot, który steruje także wzmacniaczem PM6007.
Marantz PM6007 i CD6007
Marantz PM6007 (cena detaliczna 2.499 zł) i CD6007 (cena detaliczna 2.099 zł) będą dostępne w sprzedaży od 7 września w kolorze czarnym lub srebrno-złotym.
Źródło: informacja prasowa Horn Distribution