hi-fi

Linn Majik DSM

news |
niezdefiniowano - Linn Majik DSM

Nowa odsłona urządzenia typu all-in-one Linn Majik DSM charakteryzuje się odświeżonym wzornictwem oraz gruntownie udoskonaloną elektroniką.

Cyfrowe odtwarzacze strumieniowe Majik stały się integralną częścią gamy produktowej Linn od czasu ich debiutu w 2009 r. Teraz najlepiej sprzedający się odtwarzacz strumieniowy Linn ostatniej dekady został całkowicie przeprojektowany, aby zapewnić oszałamiający nowy styl, całkowicie nowy zestaw funkcji oraz, co najważniejsze, imponujący wzrost wydajności.

Gilad Tiefenbrun, dyrektor zarządzający Linn, stwierdził: "Ostatnie lata przyniosły nagłe poszerzenie gamy produktowej Linn, zarówno w odniesieniu do kategorii, jak i technologii, tworząc wyjątkowe nowe produkty, które pozwoliły coraz większej liczbie ludzi wprowadzić wysokiej jakości dźwięk do ich życia.
Teraz, z całkowicie nową, następną generacją Majik DSM, mamy idealne rozwiązanie typu all-in-one, które przewyższa konkurencję i stanowi idealny pierwszy krok do prawdziwego hi-fi. Urządzenie pozostaje potężną kombinacją sieciowego odtwarzacza muzycznego, przedwzmacniacza i wzmacniacza mocy w jednej obudowie, a ta aktualizacja zapewnia unikatową kombinację połączeń, aby odtworzyć dźwięk z każdego źródła".

Wydajność

Wykorzystując swoje 10-letnie doświadczenie w projektowaniu sieciowych odtwarzaczy muzycznych, Linn wprowadził ulepszenia w całym urządzeniu, dzięki czemu nowy Majik DSM uzyskuje lepsze wyniki zarówno w porównaniu ze swoim poprzednikiem, jak i konkurencyjnymi konstrukcjami. Nowa implementacja układu DAC, wzmocnienia oraz regulacji głośności opierają się na nowej, jeszcze bardziej wydajnej platformie przetwarzania.
Linn Majik DSM
Architektura DAC-a wywodzi się z wiodącego przetwornika cyfrowo-analogowego Linn Katalyst i obejmuje ulepszony upsampling, referencyjne napięcie o niższym poziomie zakłóceń oraz ultra-niski jitter zegara, zapewniając większą dokładność taktowania.
Specjalnie zaprojektowane autorskie wzmacniacze klasy D (2 × 100 W) zapewniają lepszą wydajność dzięki niższemu szumowi i zniekształceniom oraz wydajniejszej konwersji sygnału, pozwalając wydobyć jeszcze większą ilość muzycznych detali.
Nowy Majik DSM czerpie korzyści także z cyfrowej regulacji głośności, która eliminuje stratny komponent z toru sygnałowego, aby zapewnić niższy szum i zniekształcenia.
Wszystkie te techniczne udoskonalenia wraz z unikatową technologią Linn Space Optimisation, która optymalizuje wydajność dla każdego pomieszczenia i głośnika, zapewniając wyjątkową jakość dźwięku Majik DSM.
Linn Majik DSM

Łączność

Majik DSM jest idealnym centrum rozrywki, ponieważ wyposażony został we wszystkie analogowe, cyfrowe i bezprzewodowe połączenia, które niezbędne są do podłączenia dowolnego źródła, od telewizora do gramofonu, aby mogły zabrzmieć jeszcze lepiej.
Cztery wejścia HDMI 2.0 4K sprawiają, że Majik DSM jest doskonałym hubem dla źródeł audio-wideo, bez kompromisu w odniesieniu do płyt audio high-res lub ścieżek filmowych – Majik DSM odtworzy je tak, jak powinny być usłyszane.
Innowacyjne, elastyczne wejście analogowe może być skonfigurowane zarówno jako złącze gramofonowe MM lub jako liniowe (dla innych źródeł analogowych). Przedwzmacniacz gramofonowy czerpie korzyści z hybrydowej architektury wywodzącej się z referencyjnego przedwzmacniacza Linn Urika II, łączącego przetwarzanie cyfrowe i analogowe w celu precyzyjnej implementacji krzywej RIAA, co przekłada się na jeszcze dokładniejsze odwzorowanie dźwięku płyt winylowych.
Port USB typ B umożliwia odtwarzanie high-res audio wprost z komputera, zamieniając Majik DSM w audiofilskiej klasy stacjonarny przetwornik cyfrowo-analogowy.
Linn Majik DSM
Wbudowane Wi-Fi pozwala strumieniować dźwięk w najwyższej jakości bez konieczności stosowania przewodów, natomiast Bluetooth zapewnia prosty sposób na bezprzewodowe odtwarzanie muzyki przy minimum konfiguracji.
Osobisty odsłuch możliwy jest dzięki złączu słuchawkowemu 6,3 mm umieszczonemu na przednim panelu. Wbudowany wzmacniacz słuchawkowy został opracowany specjalnie dla wysokiej jakości słuchawek klasy high-end.

Łatwość użytkowania

Bazując na wzornictwie modelu Selekt DSM, ponadczasowa, precyzyjnie zaprojektowana stylistyka Majik DSM oraz dotykowy interfejs zachęcają do interakcji: urządzenie, które wygląda tak dobrze, jak brzmi, zapewniając niesamowite wrażenia dźwiękowe.
Linn Majik DSM
Sześć konfigurowalnych inteligentnych przycisków zapewnia spersonalizowany i natychmiastowy dostęp do przypisanych treści bezpośrednio z urządzenia; może to być dźwięk z dowolnego źródła, niezależnie od tego, czy jest to ulubiony utwór, nowy album lub źródło muzyki takie jak stacja radiowa, serwis strumieniowy lub gramofon.
Przycisk menu zapewnia pełną kontrolę i informacje zwrotne poprzez nowy, większy i o wyższej rozdzielczości wyświetlacz monochromatyczny. Do urządzenia dołączony jest pilot zdalnego sterowania Linn, natomiast aplikacje Linn – Linn App i Kazoo – umożliwiają pełną obsługę urządzenia z najczęściej używanych urządzeń.

Kompletny system audiofilski

Pełny system Majik – Majik DSM wraz z gramofonem Majik LP12 i kolumnami głośnikowymi Majik – jest doskonale zgranym zestawem, który zapewnia wysoką jakość dźwięku strumieniowanego i analogowego, ze stylistyką, którą można dopasować do własnych preferencji.
Linn Majik DSM
Klienci mogą wybrać dowolny kolor wykończenia na wysoki połysk zarówno w przypadku kolumn głośnikowych, jak i podstawy LP12. Bez względu na to, czy jest to odcień ulubionej koszulki, czy też ulubionej okładki albumu, Linn może dopasować dowolny kolor, aby uzyskać idealne, spersonalizowane wykończenie.

Dostępność i cena

Najnowszy Linn Majik DSM pojawi się w sprzedaży pod koniec sierpnia br. Urządzenie dostępne będzie w czarnej wersji kolorystycznej. Poglądowa cena detaliczna odtwarzacza wyniesie 15.699zł.
Wraz z wprowadzeniem do sprzedaży nowego odtwarzacza Majik DSM polski dystrybutor poszerza ofertę produktów Linn o głośniki z serii Majik (model podstawkowy: 109, model wolnostojący: 140), które będzie można kupić zarówno w systemach, jak i osobno.
Źródło: informacja prasowa Audio Klan