hi-fi

Melodika MDP Gunmetal Edition

news |
niezdefiniowano - Melodika MDP Gunmetal Edition

Polski producent kabli hi-fi i kolumn głośnikowych, firma Melodika wprowadza do oferty kable sieciowe MDP w wersji Gunmetal Edition.

Kabel zasilający Melodika MDP to w powszechnej opinii najlepiej wykonany produkt w swoim segmencie cenowym, który staje w szranki nawet z najdroższymi kablami zasilającymi na rynku od najlepszej japońskiej konkurencji. Dlatego cieszy się wielką popularnością wśród użytkowników.

Pomimo znakomitych recenzji prasowych i powszechnego uznania wśród klientów Melodika wprowadziła kolejne poprawki do kabla zasilającego jak zwykle nie podnosząc przy tym ceny, a wszystkie te nowości zostały uwzględnione w wersji kolorystycznej Gunmetal Edition.
Tak jak w klasycznej wersji Purple Rain, także wersja Gunmetal Edition otrzymała udoskonalone wtyki, aby lepiej zabezpieczały zarówno jakość połączenia, jak i bezpieczeństwo urządzeń. Nowe wtyki zapewniają dużo lepszy kontakt i przepływ energii elektrycznej.
Melodika MDP Gunmetal Edition
Bez zmian pozostał największy atut Melodiki - 80 procentowy ekran z czystej miedzi OFC. Dlatego kabel Melodika MDP świetnie nadaje się nie tylko zastosowań hi-fi ale także do sprzętu medycznego, pomiarowego, laboratoryjnego i innych urządzeń wrażliwych na oddziaływanie pola elektromagnetycznego lub zakłóceń płynących z sieci.

Dlaczego warto wypróbować ekranowany kabel sieciowy?

Źródłem największym zakłóceń w sieci elektrycznej są urządzenia działające w domu, np. lodówka, zmywarka, oświetlenie LED. Każde z nich emituje do sieci szum elektryczny. Ten jest zazwyczaj niezauważalny i niesłyszalny w tanich urządzeniach audio, które mają umiarkowane parametry. Jednak w przypadku bardziej wysublimowanego sprzętu, w którym odstęp sygnału od szumu wynosi więcej niż 90dB zaś zniekształcenia mniej niż 0,1%, zakłócenia te mogą mieć negatywne znaczenie - przede wszystkim pogarszać jakość wysokich tonów, co objawia się pogorszeniem rozdzielczości dźwięku i sceny muzycznej.
Melodika MDP Gunmetal Edition

Najważniejsze cechy Melodika MDP Gunmetal Edition:

  • Przewód 3x2,5mm2 - 50 x 0,24mm
  • Kabel jest ekranowny miedzianym oplotem na poziomie minimum 80%
  • Przewodnik: polska miedź beztlenowa OFC 99.99% (klasa 4N)
  • Zakończony wtykiem schuko oraz gniazdem IEC C13 (typowe gniazdo stosowane w większości wzmacniaczy)
  • Geometria: przewodniki wzajemnie ze sobą skręcone, ekranowane
  • Dielektryk: 3 warstwy izolacji z PVC sprawia, że przewód idealnie nadaje się do instalacji podtynkowej w ściany np. do kina domowego lub systemu multiroom (wierzchnia warstwa przewodów Melodika została wykonana z specjalnie modyfikowanego PVC o podwyższonej odporności dzięki czemu bez problemu przewód można kłaść pod tynk lub beton bez obawy o uszkodzenie przewodu)
  • Rezystancja żył: (DC w 20°C): 4,37 Ohm/100m lub mniejsza
  • Rezystancja izolacji: >=1 G Ohm/km
  • Próba napięciowa: 1kV

Ceny detaliczna kabla sieciowego Melodika MD2RG zależy od długości (0,5 do 5m) i zamyka się w przedziale od 269 zł do 449 zł.
Źródło: informacja prasowa Rafko Dystrybucja