hi-fi

Clearaudio Concept

news |
niezdefiniowano - Clearaudio Concept

Specjalnie z myślą o naszym rynku, Clearaudio oferuje promocyjny zestaw składający się z gramofonu, wkładki Concept MM V2, pokrywy przeciwpyłowej oraz akcesoriów do czyszczenia.

Clearaudio to ceniony i doskonale rozpoznawalny projektant i producent gramofonów i szerokiej gamy produktów związanych z odtwarzaniem płyt analogowych. Wśród najpopularniejszych modeli Clearaudio na czoło wysuwa się Concept, przystępna cenowo, a mimo to wysokiej klasy konstrukcja. Teraz model ten, za sprawą specjalnie przygotowanego zestawu promocyjnego, staje się jeszcze bardziej łakomym kąskiem dla wymagających audiofilów.
Podstawę zestawu promocyjnego stanowi gramofon Concept w dwóch wersjach kolorystycznych – czarny/czarny (TP065) i czarny/srebrny (TP053) – z wkładką Concept MM V2 oraz pokrywą przeciwpyłową. Atrakcyjność zestawu zwiększa bogata gama profesjonalnych akcesoriów przeznaczonych do czyszczenia i pielęgnacji całego urządzenia (AC061/P). W opakowaniu z tworzywa sztucznego producent dołącza: szczoteczkę z mikrofibry do czyszczenia płyt, szczoteczkę do czyszczenia płyt, szczoteczkę do czyszczenia igły, płyn do czyszczenia płyt, śrubokręt do powiększania otworu w płytach, pastę do usuwania delikatnych zarysowań z powierzchni akrylowych, płyn do czyszczenia płyt, płyn do czyszczenia powierzchni akrylowych oraz ściereczkę z mikrofibry.

Model Concept jest na wskroś ciekawą i wyjątkową konstrukcją. Od strony wizualnej gramofon przykuwa uwagę swoją prostym, ale za to bardzo eleganckim i ponadczasowym wzornictwem. Ta powierzchowna prostota skrywa wyrafinowane rozwiązania, z których słyną produkty Clearaudio. Obudowa urządzenia wykonana jest z drewnianego włókna o średniej gęstości, a jej górną warstwę tworzy wysoko zaawansowany kompozyt o satynowanej powierzchni, opracowany tak, aby pomagał minimalizować niepożądany rezonans.
Aby mieć gwarancję, że żaden element nie będzie miał negatywnego wpływu na jakość dźwięku, silnik prądu stałego odizolowany jest od obudowy i zasilany przez zewnętrzny, stabilizowany napięciowo zasilacz. Dzięki temu rozwiązaniu możliwe było całkowite wyeliminowanie zakłóceń mechanicznych. Potwierdzeniem wysokiej klasy produktu jest również łożyskowane magnetycznie ramię, co ogranicza ryzyko powstawania tarcia, czego efektem jest doskonała jakość dźwięku oraz niemal całkowity brak zniekształceń.
Oczywiście sama konstrukcja, nawet najlepiej dopracowana, nie zapewni oczekiwanych efektów audio, jeśli nie zostanie wyposażona w równie wyrafinowaną wkładkę gramofonową. Clearaudio Concept już w swojej podstawowej wersji wykorzystuje cenioną wkładkę Concept MM V2. To dzięki niej model Concept dostarcza przestrzenny, detaliczny, wręcz żywy dźwięk, który idealnie podkreślają doskonale kontrolowany bas oraz fantastyczne wysokie tony. Wkładka umieszczona jest w aluminiowej obudowie, która ciekawie kontrastuje z plintą urządzenia. Dzięki dołączanej do zestawu akrylowej pokrywie przeciwpyłowej (AC120), zarówno wkładka, jak i sam gramofon, pozostają widoczne nawet wtedy, gdy urządzenie nie pracuje.
Nowy zestaw oparty o gramofon Clearaudio Concept jest już dostępny w sprzedaży – klienci mogą kupować zestaw z gramofonem w wersji kolorystycznej czarny/czarny. Zestawy z gramofonem w kolorach czarny/srebrny pojawią się w sprzedaży na przełomie sierpnia i września br. Promocyjna cena detaliczna całego zestawu wynosi 5.499 zł i jest o 2.250 zł niższa niż w przypadku kupowania poszczególnych elementów oddzielnie.
Źródło: informacja prasowa Audio Klan