hi-fi

Thorens TD 103 A

news |
niezdefiniowano - Thorens TD 103 A

Thorens zaprezentował całkowicie przeprojektowany i w pełni automatyczny gramofon TD 103 A wywodzący się z wielokrotnie nagradzanych konstrukcji.

Nowy Thorens TD 103 A został opracowany z myślą o wymagających miłośnikach muzyki, którzy chcą słuchać swoich ulubionych nagrań i jednocześnie cieszyć się wygodą, jaką zapewnia w pełni automatyczna konstrukcja.

Dzięki zastosowaniu wykończenia "czarny na wysoki połysk" oraz "orzech na wysoki połysk" urządzenie z jednej strony wyraźnie urzeczywistnia tożsamość marki, a z drugiej potwierdza wartość wysokiej jakości dźwięku połączonej z trwałością typowych konstrukcji Thorensa.
Thorens TD 103 A
Aby do absolutnego minimum ograniczyć wpływ samego urządzenia na proces odtwarzania płyt winylowych, projektanci położyli szczególny nacisk na najniższy możliwy opór tarcia mechanicznych komponentów.
Thorens TD 103 A
Przeprojektowane ramię TP 19-2 wyposażone jest w najnowocześniejszą technikę łożyskowania. Luz łożyska i współczynnika tarcia zostały znacząco ograniczone poprzez użycie wyższej jakości łożysk w porównaniu z wcześniejszymi konstrukcjami Thorensa w tej klasie. Udoskonalenia konstrukcyjne zostały zastosowane także w odniesieniu do kabli ramienia.
Thorens TD 103 A
Projektanci zastosowali wymienną główkę, do której mocowana jest wkładka 2M Red z oferty firmy Ortofon. Ponadto wraz z gramofonem dostarczane są wysokiej jakości kable cinch, które mocuje się do nowych pozłacanych terminali zaciskowych TD 103 A.
Thorens TD 103 A
Thorens TD 103 A pojawi się w sprzedaży na przełomie trzeciego i czwartego kwartału 2020 r. Poglądowa cena detaliczna będzie znana w chwili wprowadzania urządzenia do sprzedaży.
Źródło: informacja prasowa Audio Klan