hi-fi

HEDDphone One

news |
niezdefiniowano - HEDDphone One

Słuchawki HEDDphone One niemieckiej manufaktury HEDD Audio wyposażono w pełnozakresowy przetwornik, wykonany w technologii Air Motion Transformer oferujący imponujące brzmienie.

HEDDphone One to najnowszy, flagowy model słuchawek niemieckiej manufaktury HEDD Audio, która do tej pory znana była głównie ze studyjnych monitorów odsłuchowych najwyższej klasy. Założycielem i twórcą marki jest Klaus Heinz, człowiek, który przez wiele lat zdobywał doświadczenie, pełniąc kluczowe funkcje między innymi w firmie ADAM Audio.

Słuchawki HEDDphone One otwierają całkowicie nowy rozdział, bowiem po raz pierwszy udało się zastosować pełnozakresowy (przetwarzający pełne pasmo słyszalne dla ucha ludzkiego) przetwornik, wykonany w nietuzinkowej technologii AMT (Air Motion Transformer). Technologia ta do tej pory zarezerwowana była tylko dla wybitnych monitorów odsłuchowych. Warto dodać, że jej twórcą w obecnej odsłonie jest również Klaus Heinz. Jej przewagą nad słuchawkami wykonanymi w technologiach konwencjonalnych, czyli dynamicznej oraz planarno-magnetycznej, jest membrana wykonana w technologii AMT. Nietuzinkowy materiał, który został w nich zastosowany - Kapton, pozwala poruszać powietrze dużo szybciej, niż konwencjonalne membrany.
HEDDphone One
To, w jaki sposób brzmią słuchawki HEDDphone One, nie pozostawia suchej nitki na produktach konkurencyjnych. Z uwagi na zastosowaną technologię AMT oraz otwartą konstrukcję wokółuszną, słuchawki są w stanie wygenerować sygnał wręcz monumentalny, w sposób spokojny przekazują dosłownie wszystko, co w zamyśle miał kompozytor danego utworu. Posiadają przepiękną prezentację soniczną całego pasma, od pięknie wybrzmiewającego dołu po krystalicznie czyste, odpowiednio oddalone wysokie rejestry. HEDDphone One grają wręcz namacalnie, są obrazotwórcze. Jednocześnie wszystko to dzieje się z dala od naszych uszu. Można pokusić się o stwierdzenie, że zapoznanie się z nimi, to absolutny mus dla wytrawnych melomanów, jak i osób szukających emocji niedostępnych, do tej pory, nigdzie indziej.
HEDDphone One
Wykonanie słuchawek HEDDphone One to również, jak w przypadku brzmienia, absolutnie najwyższa liga. Słuchawki wykonano w Niemczech, z użyciem wytrzymałych tworzyw sztucznych oraz stali nierdzewnej. Doskonałe spasowanie i wytrzymałość, pewność wykonania, to słowa, bez których nie można się obejść przy poznawaniu tych słuchawek. Warto dodać, że słuchawki produkowane są ręcznie. Trzymając słuchawki w dłoni, doskonale widać i czuć co twórca miał na myśli.

Specyfikacja HEDDphone One

  • Rodzaj słuchawek: Otwarte, wokółuszne
  • Typ przetwornika: Full Range Air Motion Transformer w technologii VVT Technology
  • Pasmo przenoszenia: 10Hz – 40kHz
  • Dynamika: 87dB przy 1mW
  • Oporność: 42 Ohm
  • Kabel: 2m wymienny, wtyki Mini XLR, 6,3mm jack
  • Waga: 718 g
  • Gwarancja: 2 lata

HEDDphone One
Sugerowana cena słuchawek HEDDphone One w Polsce wynosi 7.699 zł. Wraz ze słuchawkami klient otrzymuje wymienny kabel o długości 1,8m. W ofercie znajdą się również inne kable z zakończeniami: XLR, 2,5mm, 4,4mm oraz 3,5mm, które będzie można nabyć w cenie 749 zł.
Źródło: informacja prasowa MIP