hi-fi

Najlepsze Kolumny Audio

news |
niezdefiniowano - Najlepsze Kolumny Audio

Kolumny głośnikowe to według wielu doświadczonych audiofilów najważniejszy element systemu muzycznego, ale które wybrać?

Na rynku dostępnych jest mnóstwo kolumn głośnikowych różniących się konstrukcją, przeznaczeniem, rodzajem użytych głośników, obudową itd. Każdy szanujący się producent audio, ma co najmniej kilka modeli przeznaczonych zarówno do stereo, jak i kina domowego.

Podziałów i podgrup poszczególnych kolumn głośnikowych jest bardzo wiele. Z uwagi na ich przeznaczenie mogą to więc być kolumny studyjne, domowe lub estradowe. Te z kolei ze względu na zasadę działania, możemy podzielić na pasywne lub aktywne. Zagłębiając się jeszcze głębiej w temat dochodzimy do kolejnych podziałów: według zastosowanych technologii, liczby przetworników, czy zasady działania. I już chociażby z tego względu udzielenie prostej odpowiedzi na pytanie – jakie kolumny są najlepsze? – jest niezwykle trudne. Bardzo pomocne mogą być osoby, dla których audio jest pasją i niejednokrotnie sposobem na życie. Właśnie takich pasjonatów skupiamy w naszej grupie facebookowej o nazwie Najlepsze Kolumny Audio. Jest to najprawdopodobniej jedyna polska grupa zajmująca się wyłącznie tym segmentem rynku audio.
Niedawno liczba użytkowników grupy Najlepsze Kolumny Audio przekroczyła 5.000.

Nasza grupa jest miejscem wymiany poglądów, opinii i dzielenia się swoimi doświadczeniami z zakresu kolumn głośnikowych zarówno tych ekstremalnych, jaki i popularnych, dostępnych dla szerszego kręgu miłośników dobrego dźwięku. Dbamy o to żeby dyskusje były merytoryczne i toczyły się w kulturalnej atmosferze. Dlatego eliminujemy z naszego grona osoby próbujące trolować, hejtować i obrażać innych uczestników.
Do naszej grupy zapraszamy zarówno doświadczonych melomanów i audiofilów, jak również początkujących miłośników dobrego dźwięku. Zakres poruszanych tematów jest olbrzymi, a dyskusje trwają 24 godziny na dobę. Każdy powinien więc znaleźć coś interesujące dla siebie.
Najlepsze Kolumny Audio

Oto przykład dyskusji, która wywoływała dużo emocji:

– Pomóżcie wybrać najlepsze modele w cenie do 3 tys. za parę nowych kolumn. Wiadomo, że konstruktorzy żeby zmieścić się w budżecie muszą iść na liczne kompromisy, ale w tej cenie można już znaleźć naprawdę bardzo dobre konstrukcje zarówno pod względem wykonania, jakości użytych komponentów i brzmienia. Jakie modele możecie polecić swoim mniej doświadczonym kolegom, którzy dopiero wchodzą w świat dobrego dźwięku.
– Nasze propozycje to: Acoustic Energy 300, Klipsch RP-600M, Dynaudio Emit M20, Xavian Bon Bonus.
  • Acoustic Energy 300 - znakomite wykonanie, dobra i sprawdzona autorska technologia związana z produkcją głośników oraz ciekawe, ładnie zaprojektowane skrzynki. Dźwięk energiczny z nutą wyrafinowania, ale i precyzyjny. Efektowny, pulsujący życiem bas. Sporo przestrzeni i łatwość w osiąganiu wysokich poziomów głośności ze wzmacniaczami o niskiej mocy.
  • Klipsch RP-600M - solidne i staranne wykonanie. Brzmienie wyrównane, wygładzone, barwne z mocnym basem i dźwięczną górą pasma. Precyzyjna przestrzeń i duży zapas mocy, aczkolwiek wymagające wobec elektroniki.
  • Dynaudio Emit M20 - wysoka skuteczność, łatwość w wysterowaniu, spory bufor związany z przyjmowanymi mocami. Brzmienie efektowne z mocnym basem, dynamiczne, rozdzielcze, przestrzenne, bezpośrednie, z przyzwoitą równowagą tonalną i czytelnością w zakresie średnich tonów.
  • Xavian Bon Bonus - pięknie wykonane, wysmakowane klasyczne skrzynki i detale, godne produktów pochodzących ze znacznie wyższego przedziału cenowego. Brzmienie o charakterze typowym dla czeskiego producenta - nasycone, dorodne, dojrzałe, naturalne, ale nie do bólu techniczne. Wyrafinowany i relaksujący dźwięk.

Zapraszamy do facebookowej grupy Najlepsze Kolumny Audio aby m.in. przeczytać ten oraz inne wątki.
INFO www.facebook.com/groups/NajlepszeKolumnyAudio/