s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

kino domowe

Arcam Auro-3D

news |
niezdefiniowano - Arcam Auro-3D

Arcam wprowadza do swoich najnowszych amplitunerów AV technologię Auro-3D, która tworzy realistyczną, trójwymiarową przestrzeń wokół słuchacza.

Arcam ogłasza wprowadzenie technologii Auro-3D do swoich najnowszych amplitunerów AV - AVR10, AVR20 i AVR30, a także do potężnego procesora AV40. Auro-3D pogłębia wrażenia dźwiękowe tworząc realistyczną, trójwymiarową przestrzeń wokół słuchacza.
Magia technologii Auro-3D polega na wprowadzeniu i wykorzystaniu kluczowego trzeciego wymiaru - wysokości. W połączeniu z zalecanymi konfiguracjami głośników, od Auro 9.1 do Auro 13.1, zaktualizowane modele Arcama potrafią przekształcić pokój odsłuchowy w wirtualny świat dźwięków i osadzić w nim słuchacza.

Zespół projektowy Arcama wdrożył Auro-3D w amplitunerach AVR łącząc dekoder Auro-Codec i up-mixer Auro-Matic, które precyzyjnie kreują efekowny dźwięk 3D. Aby doświadczyć Auro-3D wymagany jest jeden z amplitunerów - AVR10, AVR20, AVR30 lub AV40, a także odtwarzacz Blu-ray i odpowiednio skonfigurowany zestaw głośników Auro-3D.
Do korzystania z zalet technologii Auro-3D nie musimy mieć głośników sufitowych. Wystarczy zamontować głośniki nad istniejącymi surroundami, aby uzyskać wymagane pionowe pole stereo. W tym przypadku, modele Arcama wyposażone w Auro-3D dodają "warstwę wysokościową" bezpośrednio nad głośnikami pod kątem 30 stopni.
Katalog płyt Blu-ray wykorzystujących Auro-3D stale się powiększa. Co ważne, technologia Auro-3D działa również z treściami "nie-Auro". Niezależnie od rozdzielczości wejściowego sygnału audio, produkty Arcama wykorzystują up-mikser Auro-Matic do konwersji dowolnej zawartości na format Auro-3D, rozpoznając dostarczane sygnały w postaci: mono, stereo lub 5.7 / 7.1 surround i przekształcając je w dźwięk 3D. Dlatego niezależnie od oryginalnego formatu słuchacz zawsze może cieszyć się ekscytującym efektem dźwięku 3D.
Źródło: informacja prasowa Audio Center