hi-fi

Sonos Radio

news |
niezdefiniowano - Sonos Radio

Firma Sonos uruchomiła dla swoich klientów darmową usługę streamingową o nazwie Sonos Radio, która łączy strumieniowanie stacji radiowych z dostępem do oryginalnych, wyselekcjonowanych treści.

Sonos Radio łączy w jednym miejscu takie usługi radiowe jak TuneIn czy iHeart Radio i jest dopełnieniem ponad 100 serwisów streamingowych dostępnych na platformie Sonos. Użytkownicy mogą słuchać muzyki, relacji sportowych, wiadomości oraz innych audycji zarówno w lokalnych stacjach radiowych wyselekcjonowanych w oparciu o kod pocztowy, jak i w wybranych rozgłośniach z całego świata. Usługa będzie regularnie rozszerzana o nowych partnerów i nadawców.

W erze streamingu radio przechodzi ewolucję, dopełniając ofertę usług z treściami na żądanie i podcastami. Według statystyk, ponad połowa czasu spędzanego z urządzeniami Sonos przeznaczana jest na słuchanie ulubionych stacji radiowych i DJ-ów.

Oryginalne treści Sonos

W ramach nowej usługi, Sonos przygotował własne, oryginalne treści. Sztandarowym projektem jest stacja Sonos Sound System, prowadzona bezpośrednio przez zespół Sonos. Nagrania odbywają się w nowym studio radiowym zlokalizowanym we flagowym salonie marki w Nowym Jorku. Słuchacze stacji będą mogli cieszyć się znaną – czasami odkrywaną na nowo – muzyką oraz poznawać utwory słyszane po raz pierwszy. Nie zabraknie relacji zza kulis oraz gości specjalnych, takich jak: Angel Olsen, JPEGMAFIA, Phoebe Bridgers, Jeff Parker (Tortoise), Vagabon i innych. Co środę nadawane będą audycje przygotowywane bezpośrednio przez artystów. 60-minutowy program będzie wypełniony muzyką oraz komentarzami o inspirujących twórcach. W trakcie audycji będą się też odbywały premiery nowych utworów – również tych autorstwa samych prowadzących.
W najbliższych tygodniach wystartują kolejne stacje tworzone przez artystów – prowadzona przez Brittany Howard z zespołu Alabama Snakes, Davida Byrne'a znanego z Talking Heads oraz autorstwa wytwórni Third Man Records. Nowe stacje twórców będą regularnie dodawane do Sonos Radio. Zarówno Sonos Sound System, jak i selekcje artystów nie będą przerywane reklamami.
Kolejnym elementem usługi są Sonos Stations, czyli ponad 30 stacji radiowych, inspirowanych ulubionymi gatunkami muzycznymi użytkowników Sonos. To zaskakujący miks muzyki wyselekcjonowanej przez Sonos, dostępnej między innymi w ramach takich stacji jak: Concert Hall, Country Outlaws, Hip Hop Archive czy Kids Rock.
Przy projektowaniu Sonos Radio stworzono specjalny zestaw narzędzi do tworzenia audycji i selekcji treści dla Sonos Stations. Gwarantują one regularnie aktualizowany miks nowej, ręcznie dobranej muzyki. Sonos nawiązał również współpracę z firmą Super Hi-Fi. Oparte na sztucznej inteligencji rozwiązania firmy zapewniają wyrównywanie głośności oraz miksowanie utworów i komentarzy głosowych.

Sonos Radio już dostępne

Usługę można znaleźć w menu aplikacji Sonos po zainstalowaniu dzisiejszej aktualizacji. Funkcja streamingu stacji radiowych z całego świata w ramach Sonos Radio jest dostępna globalnie, w tym w Polsce. Oryginalne stacje radiowe Sonos (Sonos Sound System, stacje artystów oraz Sonos Stations) będą od dzisiaj dostępne w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Irlandii oraz Australii. Dostępność tych stacji będzie sukcesywnie rozszerzana na kolejne kraje.
Źródło: informacja prasowa Horn Distribution