hi-fi

Silent Angel Bonn N8

news |
niezdefiniowano - Silent Angel Bonn N8

Audio Atelier wprowadza na polski rynek auiofilski switch Bonn N8 marki Silent Angel, którego zadaniem jest poprawa jakości odtwarzania plików audio przesyłanych przez sieć Ethernet.

Audio Atelier wprowadza na polski rynek produkty marki Silent Angel. Marka ta należy do firmy Thunder Data założonej przez Erica Jian Huanga, który wcześniej był dyrektorem technicznym EMC China. Produkty Silent Angel adresowane są na rynek audiofilski i służą do poprawy jakości odtwarzania plików audio. Urządzenia będą dostępne w sprzedaży już w marcu 2020.

W pierwszej kolejności zobaczymy switch Bonn N8 przeznaczony do tworzenia sieci lokalnej Ethernet pracującej z systemem audio wysokiej jakości. Thunder Data podkreśla, że jakość sieci komputerowej wykorzystywanej do transmisji sygnału audio ma istotne znaczenie. Według firmowych materiałów odtwarzacz CD operujący sygnałem 44kHz/16bitów może zapewniać lepszą jakość dźwięku niż plik 96kHz/24-bity odtwarzany w sieci komputerowej niskiej jakości, w której występuje wysoki poziom zakłóceń.
Silent Angel Bonn N8
Bonn N8 to 8-portowy switch 100/1000 Base-T Gigabit Ethernet. Ma on bardzo precyzyjny zegar o dokładności 0,1 ppm przy 25°C. Zegar wykorzystuje indywidualnie opracowany oscylator TXCO (z kompensacją temperaturową). Na dolnej ściance znajduje się firmowy reduktor zakłóceń elektromagnetycznych absorbujący promieniowanie z układów cyfrowych.
Silent Angel Bonn N8
W głównym układzie zasilania pracują dwa izolatory szumu o współczynniku tłumienia 17dB, a oprócz tego jeszcze dwa izolatory o współczynniku tłumienia 20dB w układzie generatora zegara. Zastosowano też cewkę do eliminacji szumu współbieżnego. Zasilacz dołączany do switcha to urządzenie klasy medycznej i jest on zgodny ze specyfikacją izolacji 2xMOPP, z bardzo niskim prądem upływu poniżej 100µA. W porówaniu z typowymi switchami Bonn N8 wyróżnia się niskim jitterem i czystym zasilaniem. Pobór mocy osiąga maksymalnie 5W.
Silent Angel Bonn N8
Urządzenie Bonn N8 ma niewielkie wymiary: 154,5×85×26 mm, a jego masa brutto wynosi 1,2kg.
Cena detaliczna switcha Bonn N8 została ustalona na 1.749 złotych.
Źródło: informacja prasowa Audio Atelier